0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

има ли някой като мен?
« -: Септември 23, 2007, 23:21:30 pm »
Здравейте момичета!!!
Искам вашето мнение -преди месец правих инвитро,всичко мина както трябва,теста ми се оказа положителен.Имах всички симптоми-гадене,повръщане,при първи преглед-плоден сак(при 4-та седмица)а на втори преглед в 10-та седмица-липсват сърдечни пулсации,след което последва абразио.Момичета какви са причините,сега ми препоръчаха да направя изследвания-имунологични и генетични.Въпроса ми е дали ще се намери причината,дали при следващ опит инвитро ще мога пак да забременея,има ли такива случаи като моя?Посъветваите ме какво да правя - чуствам се ужасно.
*
Re: има ли някой като мен?
« Отговор #1 -: Септември 23, 2007, 23:23:59 pm »
Бъди силна!
Направи необходимите изследвания
Липсата на сърдечни пулсации се среща често
И вярвай-пак ще забременееш!
*
Re: има ли някой като мен?
« Отговор #2 -: Септември 23, 2007, 23:41:04 pm »
За съжаление, има такива случаи. Дано да се включат момичетата, забременели инвитро и да споделят те какво са предприели.
Не е лошо да си изследваш и хормоните на щитовидната жлеза.

Re: има ли някой като мен?
« Отговор #3 -: Септември 24, 2007, 00:22:16 am »
Здравейте!!
Аз изследвах щитовидните хормони преди да започна инвитрото и според Док,те са нормални.Ще направя всичко каквото ми кажат.
*
Re: има ли някой като мен?
« Отговор #4 -: Септември 30, 2007, 11:30:02 am »
Консултирай се с имунолог и генетик. Има много въzможни причини, а може просто да е било малШанс. Съжалявам.  :(
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: има ли някой като мен?
« Отговор #5 -: Септември 30, 2007, 12:33:53 pm »
съжалявам за това, което ти се е случило...
преживях го съвсем скоро - преди 2 месеца...
болката е убийственна...но трябва да бъдем силни...
забременях от първото си ИКСИ...
всичко вървеше като по вода...
положителен тест, хубав плоден сак...сърдечна дейност...и на следващия преглед - липсва сърдечна дейност...точно в 10 г.с.
последва абразио...
и сега...борбата продължава на ново..
по препоръка на док, пуснахме генетични и имонологични изследвания...
сега чакам да излезнат резултатите и да видим те какво ще покажат..
ако нищо не изкочи там - значи е било мал шанс...
док е на мнение, че е по-добре да излезе нещо, за да знаем с какво ще се борим и как да го преборим, за да не стига отново до там...
дано съм ти била полезна
и дано никога повече нямаш основание да пишеш в този подфорум..
успех и късмет за напред!
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
:bighug:
Re: има ли някой като мен?
« Отговор #6 -: Септември 30, 2007, 20:05:01 pm »
minim,така е да.Ужасна е болката при такава борба,инвитро,икси,постигнат резултат и после разочарование.Ти кога го прави иксито?Пуснала ли си нещо като изследване до сега?Аз чакам първа менструация след абразио и започвам да ги пускам.Пиши!
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: има ли някой като мен?
« Отговор #7 -: Септември 30, 2007, 23:00:55 pm »
иксито ми беше на 27.05.07
на 12.06 - видях положителен резултат..
на по-следващата седмица - плоден сак
две седмици по-късно - сърдечна дейност...
на 18.07 - липса на такава
на 27.07 - абразио
изчаках и аз първия цикъл, който дойде след 42 дена...
и седмица след него се срещнах с док и пуснах миналата седмица изследвания при имунолог и генетик..
сега чакам да излезнат резултатите, за да видим дали ще излезне нещо от там...
Re: има ли някой като мен?
« Отговор #8 -: Октомври 01, 2007, 22:54:36 pm »
minim,и сега чакам менструация,и започвам.ще се консултираме какжо излезе от хистологията?
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: има ли някой като мен?
« Отговор #9 -: Октомври 03, 2007, 23:30:15 pm »
minim,и сега чакам менструация,и започвам.ще се консултираме какжо излезе от хистологията?

това сега го виждам, извинявай за закъснението..:)
хистологията доказва само, че е имало бременност и много малко още информация, но тя не дава отговор на въпроса - защо се е стигнало до там?
*
Re: има ли някой като мен?
« Отговор #10 -: Октомври 03, 2007, 23:46:12 pm »
minim , може би е било случайност, но в моята хистология пиШеШе вероятната причина, която по късно се потвърди.  Абостът ми беШе в 12 седмица.
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: има ли някой като мен?
« Отговор #11 -: Октомври 03, 2007, 23:54:06 pm »
по сащия на4ин заварши и моето парво инвитро.мислех 4е аз сам с лош касмет но като ме приеха в болнизата се оказа 4е всяка втора там е с такав проблем независимо дали е забременяла инвитро или нормално.лекаря ми обясни 4е абортите до третият месец се водят щастливи защото природата прави грешки и след това ги поправя.лошо е ако не си поправи грешката.щом е станало зна4и нещо не е било както трябва.горе главата и пробваите отново :bighug:
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: има ли някой като мен?
« Отговор #12 -: Октомври 04, 2007, 17:48:47 pm »
minim , може би е било случайност, но в моята хистология пиШеШе вероятната причина, която по късно се потвърди.  Абостът ми беШе в 12 седмица.

може ли да споделиш - каква е причината?
*
Re: има ли някой като мен?
« Отговор #13 -: Октомври 04, 2007, 21:57:18 pm »
Aми като zаключение пиШеШе, че най вероятната причина е наруШена циркулация, zаради плацентарни тромбоzи, които патолоzите са открили в плацентата. Не мога да го напиШа точно както е, zаЩото хистологията е на немски. В следствие на таzи хистологи си направих генетични и се окаzа, че имам склонност към тромбофилия. Носител съм на мутацията 4G/4G za PAI.
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: има ли някой като мен?
« Отговор #14 -: Октомври 04, 2007, 23:00:25 pm »
 :balk_81:
Re: има ли някой като мен?
« Отговор #15 -: Октомври 06, 2007, 15:42:42 pm »
При мен се получи,след направени и имунологични и генетични изследвания.Там нямахме проблеми.Но .... бебето ми нямаше сърдечна дейност.Обяснението беше:може би си имала възпаление, за което не си разбрала, непрвилно групиране на хромозомите или: имало да става.Съжалявам, за това което ти се е случило, но горе главата и смело напред.Някой ден, надявам се по-скоро, ще ги имаме нашите живи и здрави бебета. :bighug: