0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Раничка на шийката
« -: Октомври 05, 2005, 18:08:59 pm »
Здравейте,
при посещение при гинеколог ми откриха раничка, наложи се туширане с лекарство солкожин /мисля,че така се казваше/.Повторниа преглед показа,че тя все още е налице-последва ново туширане. След време при друг гинеколог се оказа,че раничката е изчезнала,но миналата седмица трети лекар ми каза,че това не е така и ми връчи снимка дори.Направи ми биопсия, взе секрет. Биопсията нямала нищо тревожно, но раничката трябвало да се изреже по някакъв специален начин-с клупче или нещо подобно. Искат ми 130 лв. за това, този гинеколог бил единствения който правил подобно нещо. След толкова "специалисти" не знам налага ли се тази операция или не. Знам,че при две различни мнения се търси трето, но докога...?Да пробвам при 4?!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Раничка на шийката
« Отговор #1 -: Октомври 06, 2005, 08:47:17 am »
Здрасти,мила.
И при мен първия път ми тушираха,използваха солкожин,след една година отидох на лекар в Шейново и ми каза,че не е излекувана и трябва да се обгори,направих го и това.Преди три месеца си правих цитонамазка и казаха,че всичко е наред,но ме уплашиха,че горенето може да доведе до частично запушване на тръбите и не се прави на жени,които не са раждали,не знам.
Питай,ако те интересува нещо.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Раничка на шийката
« Отговор #2 -: Октомври 06, 2005, 12:54:44 pm »
Е нали коментирахме вече че при горене на раничка няма как да се запушат тръбите.
Ерозиото /раничката/ може да се появява отново ако има инфекция, пречиняваща цервицита. Обикновено ерозиото и цервицита вървят ръка за ръка.
*
Раничка на шийката
« Отговор #3 -: Октомври 06, 2005, 12:56:06 pm »
Лейдито, как се диагностицира цервицита?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Раничка на шийката
« Отговор #4 -: Октомври 06, 2005, 13:01:19 pm »
С микробиология и мануален преглед. На колпоскопия също се види.
*
Раничка на шийката
« Отговор #5 -: Октомври 06, 2005, 13:17:35 pm »
Последиците от обгорена раничка се проявяват чак при раждане и то нормално, не секцио, т.е. разкъсванията по шийката са повече ако не е обгорена, както трябва. А относно забременяването няма отношение, пък за тръбите да не говорим :twisted:
*
Раничка на шийката
« Отговор #6 -: Октомври 06, 2005, 14:56:33 pm »
Blagodaria za otgovorite, no ne mi stana jasno kak da postupia sled tolkova mnogo razlichni mnenia na lekari. I dokolko opasno e tova izriazvane, slojna operacia li e i vuobshte kak tochno stava to?
Predvaritelno blagodaria.