0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Danny

Varicocele
« -: Септември 18, 2004, 15:00:10 pm »
Zdraweite, molia za suwet. na 21 godini sum, s varicocele na lewia testis
Naprawiha spermograma i rezultatut e katastrofalen-edinichni spermatozoidi, nepodwishni.Na wuprosa mi kolko sa to4no, lekariat kaza 7-8.Ta:
1.MOshe li samo varicozele da prichini takiwa golemi wredi
2.Ot uplaha ne popitah za sedem 8 miliona li stawa duma ili samo za sedem osem(moshe li izobsto da se prebroiat sedem osem)
3. Ne zanesoh spermata za 10-15 min kakto triabwa(sigurno pochti 4as), a i se sumniawam wednaga li e izsledwana.
4.Moshe da sum ia izloshil na slunze
5. Shishenzeto, koeto mi dadoha beshe mnogo tiasno i za da ne ia razpileia, triabwashe da ia izkaram purwo na dlanta si, a posle w shishenzeto
6.Izhwurlih dwa puti i ia smesih, ush za da bude powe4e(moia greshka)
7.Vuzdurshanie 7 dni i polowina
8.Prez towa wreme ne mosheh da potisna shelanieto si(masturbiram twurde 4esto9 i 4esto stigah do malko predi orgazum, sled koeto stiskah glawi4kata da go predotwratia.Moshe li taka da sa izmreli w piko4oprowoda?
9. Prekaleno 4estata masturbazia(4esto do niakolko puti dnewno) moshe li da e powliala?

Naloshi mi se wednaga da zamina za Germania i sega ste si prawia tuk izsledwania

MOlia wi za uspokoenie ´niakakwo, i za mnenie, dali niakoia ot gornite pri4ini moshe zna4itelno da  e powliala.Pri sledwashtia put ste gledam wsi4ko da e striktno.
Mersi predwaritelno
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Varicocele
« Отговор #1 -: Септември 18, 2004, 16:53:38 pm »
Danny, а не ти ли дадоха написан резултата от спермалния анализ? Редно е да получиш нещо на хартия, а не мъгляв отговор от рода - резултатът е катастрофален. Това не е медицинско заключение.

Предполагам, видял си в първите теми колко много са показателите на спермалния анализ. Ти сам вече си разбрал, че не си спазил няколко условия за качествена спермограма - време на въздържание от 3 до 5 дни, да се даде пробата в лабораторни условия или до 15 минути след отделянето, да се изследва една порция еякулат, да не се излага на слънце ... Всичко това проваля анализа и го прави недостоверен.

Да, варикоцеле, макар и едностранно, може да доведе до такава картина. Зависи от степента и продължителността му.

За честата мастурбация трябва да се обърнеш към сексолог, аз не съм компетентна в тази област.

В Германия има отлични специалисти. Съветът ми е бързо да направиш една спермограма, но като спазиш всички условия. Или като си дойдеш отново в Бг. Но внимавай на кое място правиш изследването.

И тогава пак ще коментираме. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Danny

Varicocele
« Отговор #2 -: Септември 19, 2004, 13:48:56 pm »
Blagodaria ti.
Znachi na listcheto pisheshe:
Material, donesen otwun, wuzdurshanie 5 dni(makar 4e biaha 7, zashtoto petia beshe w subota), Zwiat N, Miris N, Obem 4ml, viskozitet namalen, vrene na wte4niawane 20 min, Ph 7.2, edini4ni spermatozoidi, nepodwishni na pole.No drugo ne pisheshe.

We4e imam 4as pri urolog tuk w germania.
Ako samo varicozeleto e pri4ina, prozesut obratim li e?
Ima li shans da se wurne wsi4ko w normalni granizi?

Blagodaria mnogo oste wednush
*
Dani
« Отговор #3 -: Септември 19, 2004, 18:13:53 pm »
Здравей Дани,
Пиши ни какво е казал уролога и попитай в лабораторията това 7-8 какво е - общ брой ли, концентрация на милилитър ли или какво?
Не се притеснявай, понякога тези показатели се влияят от много фактори.
Ако пушиш спри цигарите и избягвай алкохола!
Успех! Дръж ни в течение!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Varicocele
« Отговор #4 -: Септември 19, 2004, 18:14:01 pm »
Само ще ти кажа, че вискозитета не може да бъде намален. Ама карай. И това единични на поле ме хвърля в оркестъра.

Така или иначе трябва да направиш контрола. Ако е варикоцеле, да, процесът може да бъде обратим, но с уговорката, че зависи от степента и времетраенето на заболяването.

Хайде, пак да пишеш. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Мели
« Отговор #5 -: Септември 19, 2004, 18:15:38 pm »
Мели на първите 3 спермограми (2002 г.) при нас пишеше "единични акинетични на зрително поле"!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Varicocele
« Отговор #6 -: Септември 19, 2004, 18:19:47 pm »
Ми да, бе, но си има методика тези "единични на поле" да бъдат изчислени. Иначе рискуваш да пропуснеш някой и друг милион ей така, за едното нищо.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Danny

Varicocele
« Отговор #7 -: Септември 20, 2004, 12:55:11 pm »
Zabrawih da utochnia.

Varicoceleto go imam sigurno otpredi okolo 5-6 godini, poneshe si spimniam, 4e togawa go napipwah.No estestweno, ne sum i predpolagal 4e e zaboliawane.Kazah wednush na basta mi, a toi mi kaza 4e niamalo nisto(nali i toi e edin spezialist po wsichko).
Ottogawa woenni komisii, profilaktichni pregledi i pr. i nikoi ne go widia.
Skoro se pointeresuwah kakwo e, porazrowih se iz internet i nakraia otidoh pri urolog.
Da spomena:
Promiana w obema na testisa niama absoliutno nikakwa, i dwata sa normalni, nadtestisite sushto sa dobre razwiti spored urologa.Niamam nikakwi bolki, a stepenta e wtora´.
Wprochem w chetwurtak tazi sedmiza sum na urolog tuk w Germania.
Nadiawam se che ste se oprawia.
Meli, kakwo mislish?
I izwiniawaite che wi drunkam taka, ne sum naprawil oste nikakwi izsledwania a samo pitam, no imam nushda ot postoianna uteha i podkrepa, ta zatowa.
Psihicheski sum labilen, a i sum suwsem sam ot 3 godini w tazi stuzdena strana.
Blagodaria wi na wsichki za podkrepata.
Ste wi dursha w techenie.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Varicocele
« Отговор #8 -: Септември 20, 2004, 15:07:56 pm »
Шанс за оправяне винаги има. Поразпитай уролога, като отидеш при него на преглед. Кой ти каза, че варикоцелето е втора степен?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Danny

Varicocele
« Отговор #9 -: Септември 21, 2004, 17:37:56 pm »
Kaza mi go bulgarskiat urolog.
Toi iskashe da produlshi s hormonalni izsledwania, no mi se naloshi da zamina. Inache imashe wid na swesten chowek, a i toi mi be nai blizo w poliklinikata.
Inache kato se wurna w Bulgaria za koleda, zadulshitelno ste otida i pri Prof. Protich, koito kato che li e nai golemiat spezialist w tazi oblast.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Varicocele
« Отговор #10 -: Септември 30, 2004, 21:49:28 pm »
Danny, какво каза немския уролог?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Danny

Varicocele
« Отговор #11 -: Октомври 02, 2004, 16:04:25 pm »
Oste nisto ne e kazal, poneshe 4akame rezultata ot spermogramata.
ste praweli niakakwi posewki za bakterii dokolkoto razbrah i ste trae 1 sedmiza.
Inache me pregleda sus supermoderna tehnika, za kakwato w bulgaria samo moshem da si me4taem-prawi komputaren analiz i potwurdi warikozeleto, no izrazi sumnenie 4e samo to e pri4inata.
Pomnia, 4e na maluk maika mi me beshe vodila pri Protich, poneshe sum imal bolki w testisite, a toi e kazal 4e edinia testis e asansioren i mi e predpisal hormonalni injekzii, a sled towa sme hodili na kontrolen pregled i e kazal 4e wsi4ko e nared.No nemeza naprawi dosta nepriatna fizionomia kato mu kazah.
Dali e wuzmoshno i towa da powliae? Bilo e kogato sum bil na sedem-osem godini, a stom Dr. Protich e kazal che e nared wsichko, zna4i sigurno e taka.
*

    Steve Vai

Защо ли
« Отговор #12 -: Октомври 02, 2004, 16:26:49 pm »
Защо ли това ми звучи толкова познато ...

Колко голям си бил като си имал тези проблеми с болките и са те водили при проф. Протич? Мъжът ми е бил на 12. Също са му били инжекции. Единия му тестис е бил асансьорен и според докторите след инжекциите бил "слязъл" вече.

Успех ти желая от сърце и те моля да ни държиш в течение!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Varicocele
« Отговор #13 -: Октомври 02, 2004, 23:47:19 pm »
Да гадаем какво е станало преди години е нереално. Миналото е непоправимо. Сега гледай напред - какво може да се направи, за да се подобри състоянието ти.

А за техниката, с която работят немските лекари - така е, всеки български лекар им завижда, и аз  в това число. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Danny

Ako wi poznawah, stiah da 4erpia nared
« Отговор #14 -: Октомври 05, 2004, 15:52:48 pm »
Absoliutno wsi4ki pokazateli w normata, dori w purwata tretina spored kriteriite na WHO. Kak se obiasniawa takawa ogromna razlika meshdu dwete spermogrami, napraweni samo w interwal ot 14 dni?
Kakwo da kasha oswen 4e sum radosten i blaodaria na wsi4ki wi za utehata, koiato mi dadohte.
A na teb Meli, shelaia da dawash stastie i nadeshda na wsi4ki, oburnali se kum teb za suwet i pomost.
Mnogo pozdrawi ot slunchewa i priwetliwa Germania,
Danny
*
Super
« Отговор #15 -: Октомври 05, 2004, 20:09:53 pm »
Chudesna novina  :D

 :wave:
Germania i Slantce?
« Отговор #16 -: Октомври 05, 2004, 20:46:54 pm »
Tova za Slant4evata Germania me iznenadva! :o

A, 4e nemskite lekari rabotiat s po dobra tehnika, ne ozna4ava, 4e sa po dobri spezialisti ot balgarskite lekari.
Nie pone s maza mi smenihme do sega 4 Urologa (v Germania). Da ne govorime kak ni be6e izpla6il edinijt, kato na spermogramata na maza mi kaza "Alles ist Tot" "Vsi4ko bilo umrialo". Ta i nie umriahme ot strah.
Dobre, 4e nastoiah v balgaria da napravime spermograma, ta laborantkite na Dr. Sterev mi obiasniha, 4e ne samo, 4e ne sa vsi4ki martvi,a dori e mnogo dobra, a se slu4valo s negovata diagnoza Rak (ediniat Testis e otstranen) da ima takiva anomalii. I tova se potvardi prez poslednite niakolko mesetza kato pravih Insem., spermogramite biaha vse po dobri.  :D
Az mai mnogo se razdrankah. :oops:  Iskam samo da kaza, 4e i v balgaria si imame dobri lekari. A ti dano si popadnal tuk na dobar spezialist, 4e po celia sviat horata sa ednakvi: ima navsiakade nekadarnitci i dobri.
A tova s slantceto triabva da mi go dokaze6, 4e az riadko go vizdam tuk.
Kade si v Germania?

Pozdravi :beerdr:

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Varicocele
« Отговор #17 -: Октомври 05, 2004, 23:36:02 pm »
Браво! Чудесни новини! Много се радвам, Дани! :)

Желая ти успех оттук нататък! И не забравяй да се обаждаш! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Danny

Varicocele
« Отговор #18 -: Октомври 06, 2004, 11:09:08 am »
Az sum student v Mannheim, kudeto wremeto e srawnitelno po stabilno otkolkoto w Köln naprimer.I poneshe w4era imashe powod za radost i greeshe malko slunze, niamashe kak da ne go spomena.
Razbira se 4e imame dobri spezialisti, dori twurde dobri.
Naprimer moia urolog tuk me pita za prof. Protich, koito e swetowno izwesten.
Ti samo potwurshdawash tezata, 4e ot edna do druga spermograma razlika ogromna. I az ne znam kak moshe da ima takiwa razliki. No estestweno ostawa da mislim samo za dobrata, a loshata da zabrawim. :D  :D  :D
Tainata za dobra spermograma
« Отговор #19 -: Октомври 06, 2004, 20:08:55 pm »
Na6ata taina za po dobrata spermograma e:

-Po malko biri4ka, v opredelenite 3-5 dena vazvarzanie daze nikakva biri4ka.:(
-Mnogo vitamini ot roda na folieva kiselina(mislia 4e e na balgarski),Vit. E,
Zink i t.n.
-Dobra hrana: mnogo riba, plodove i zelen4utci
i nikakvo vzimane na gore6ta vana.
i nikakvi tesni pantaloni, koito da sma4kvat pluvcite :D
V ob6ti linii pri nas taka se polu4i dobrata spermograma :P

Pozdravi i uspeh.
Ima6 pravo 2 dena ima6e slantce i v Bavaria :)