0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Стимулация и поликистоза.
« -: Септември 22, 2007, 20:31:57 pm »
Здравейте момичета. :DМного моля момичета с поликистоза да опишат каква стимулация   са правили и каква беше реакция ,какъв беше отговора от тази стимулация.Предварително ви благодаря! :D
Re: Стимулация и поликистоза.
« Отговор #1 -: Септември 22, 2007, 21:52:22 pm »
Ади,
аз преди време след тримесечен цикъл с Клостилбегит, развих поликистоза на 2та яйчника. В последствие за месец, месец и нещо я изчистихме с Оргаметрил.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Стимулация и поликистоза.
« Отговор #2 -: Септември 22, 2007, 23:27:49 pm »
Аз съм правила стимулация със клостилбегит 2х1. Яйчниците реагират супер на тази дозировка, правили сме и с друга дозировка и стимулация със серофен, но нямаше желания ефект.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Стимулация и поликистоза.
« Отговор #3 -: Септември 23, 2007, 07:41:10 am »
Момичета,благодаря ви за отговора :D,но явно не съм задала правилен въпрос......мен ме интересува стимулация за ин-витро.......дали с такава диагноза се препоръчва по къс или по-дълъг протокол и какъв е отговорът на тази стимулация?? :D(Преди време пробвахме с стимулация с Клосртил и с Серофен,но се оказаха неподходящи за моя организъм)
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Стимулация и поликистоза.
« Отговор #4 -: Септември 23, 2007, 11:56:30 am »
споко ади, персенска си знае :wink:
знам че е трудно веднага да се довериш на нов лекар, но съм сигурна че щом поговориш с перси ще видиш колко е лесно да й се довриш :D
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Стимулация и поликистоза.
« Отговор #5 -: Септември 23, 2007, 14:10:33 pm »
споко ади, персенска си знае :wink:
знам че е трудно веднага да се довериш на нов лекар, но съм сигурна че щом поговориш с перси ще видиш колко е лесно да й се довриш :D
лили :bighug: :balk_21:
*
Re: Стимулация и поликистоза.
« Отговор #6 -: Септември 23, 2007, 15:17:10 pm »
Adi,нямам личен опит честно казано(т.е. била съм на дълъг протокол само), но това,което съм чувала от лекари е,че при поликистозни яйчници задължително се прилага къс протокол (блокажа с Оргалутран),за да се избегне хиперстимулация.Освен това имам позната,която това лято роди близнаци от инвитро,и беше стимулирана точно по такъв протокол тук в АГ- Варна.


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Стимулация и поликистоза.
« Отговор #7 -: Септември 23, 2007, 16:28:57 pm »
Аз съм с поликистоза и бях с Оргалутран. :)
*
Re: Стимулация и поликистоза.
« Отговор #8 -: Септември 23, 2007, 17:56:36 pm »
aз съм с поликистоза,и бях по къс :P
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Стимулация и поликистоза.
« Отговор #9 -: Септември 23, 2007, 20:28:34 pm »
Благодаря ви за отговора , момичета!!!! :D :D :D :bighug:
Re: Стимулация и поликистоза.
« Отговор #10 -: Септември 24, 2007, 10:55:54 am »
Ади и аз правя кисти и ми назначиха къс протокол.Успех миличка!И аз почвам след една седмица моето първо ИКСИ в АГ Варна.
*
Re: Стимулация и поликистоза.
« Отговор #11 -: Септември 24, 2007, 15:56:34 pm »
При предния опит бях по дълъг протокол и се стигна до хиперстим.Сега ще съм по къс с оргалутран. 
*
Re: Стимулация и поликистоза.
« Отговор #12 -: Септември 24, 2007, 21:22:06 pm »
Здравейте момичета и аз съм с поликистоза и ще съм по къс протокол с оргалутран.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Стимулация и поликистоза.
« Отговор #13 -: Септември 25, 2007, 20:38:25 pm »
Момичета ,благодаря ви за бързите отговори :D
Разбрах че с поликистоза препоръчват къс протокол :D
Re: Стимулация и поликистоза.
« Отговор #14 -: Септември 26, 2007, 08:09:42 am »
Здравейте,момичета.Незная дали мястото на въпроса ми е за тази тема,но реших да пиша тук.Както вече знаете имам три неуспешни опита инвитро.Скоро ходих на преглед за да видя кистите дали са се махнали,доктора ме попита дали да не пробваме следващо инвитро с клостилбегит,аз от него през годините съм получавала кести.Незная как да постъпя,дали да се съглася?А от друга страна ме е страх,че отново ще лекувам кисти и пак губене на време.Моля ви дайте ми съвет.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Стимулация и поликистоза.
« Отговор #15 -: Септември 26, 2007, 08:16:23 am »
Здравейте,момичета.Незная дали мястото на въпроса ми е за тази тема,но реших да пиша тук.Както вече знаете имам три неуспешни опита инвитро.Скоро ходих на преглед за да видя кистите дали са се махнали,доктора ме попита дали да не пробваме следващо инвитро с клостилбегит,аз от него през годините съм получавала кести.Незная как да постъпя,дали да се съглася?А от друга страна ме е страх,че отново ще лекувам кисти и пак губене на време.Моля ви дайте ми съвет.
ти сподели ли на доктора,че преди време си приемала Клостилбегит и реакцията бяха кисти???
Re: Стимулация и поликистоза.
« Отговор #16 -: Септември 26, 2007, 10:07:32 am »
Ади,казах на доктора за тези кисти.Той искаше да знае на каква доза съм била,а аз в мамента не можах да му кажа.Сега си прегледах старите документи и рецепти и вече знам,но въпреки всичко ме е страх.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Стимулация и поликистоза.
« Отговор #17 -: Септември 26, 2007, 20:34:45 pm »
Ади,казах на доктора за тези кисти.Той искаше да знае на каква доза съм била,а аз в мамента не можах да му кажа.Сега си прегледах старите документи и рецепти и вече знам,но въпреки всичко ме е страх.

Непременно пак обсъди нещата с твоя лекар .................

Преди време  направих 2 стимулации с Клостил,и резултат беше изтъняване на лигавицата :(Третия път неопитах вече :()...мисля че да опиташ 2 пъти е достатъчно)
*
Re: Стимулация и поликистоза.
« Отговор #18 -: Септември 26, 2007, 21:49:33 pm »
Моето ин витро беше с лека стимулация с клостилбегит и няколко ампули меногон по схема. В деня на трансфера лигавицата ми беше 17,1.
Успех, Веси!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Стимулация и поликистоза.
« Отговор #19 -: Септември 27, 2007, 07:17:38 am »
Моето ин витро беше с лека стимулация с клостилбегит и няколко ампули меногон по схема. В деня на трансфера лигавицата ми беше 17,1.
Успех, Веси!


Браво Anna  :D,аз такава лигавица само мога да си мечтая :D.......моята с Клостил беше стигнала едва 6-7 мм. :(