0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    emma_e

Спешен въпрос за гонореята
« -: Септември 20, 2007, 09:49:33 am »
Вече не знам кого да попитам за това,темата е малко неудобна, но...Дано някой тук ми отговори. Преди около две седмици имах сексуален контакт. След това ме заболя гърлото. Ужасно се притесних, направих си микробиология, но нямаше нищо притеснително. Ходих и на гинеколог и там си направих микробиология - също нищо притеснително. Това, което обаче не ми дава мира е дали само микробиологично изследване на гърлен секрет е достатъчно или се прави и допълнително изследване за гонорея. Сигурно въпроса ми не е за тук, но предполагам, че все някой ще може да ми помогне, защото вече съм ужасно притеснена. Моля ви за помощ, защото вече не знам какво да правя :balk_136:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Спешен въпрос за гонореята
« Отговор #1 -: Септември 20, 2007, 09:53:01 am »
Здравей. Мисля, че ако имаш симптоми за гонорея,
не е ли по-удачно да си направиш микробиология
на влагалищен секрет? Не разбрах защо два пъти си
правила гърлен?
Re: Спешен въпрос за гонореята
« Отговор #2 -: Септември 20, 2007, 10:00:57 am »
Не съм си правила две микробиологии на гърлото - направих си и микробиологично изследване на вагинален секрет. Но тъй като съм използвала презерватив не знам дали е възможно да имам във влагалището микроорганизми от този род. Просто искам да знам дали мога да съм спокойна от тези резултати или трябва специално изследване за гонорея да си направя.
Притеснявам се за гърлото, защото все пак това се предава и при орален секс :oops:
*
Re: Спешен въпрос за гонореята
« Отговор #3 -: Септември 20, 2007, 10:01:54 am »
А защо реши, че е гонорея?! Какви симптоми имаш? Другия участник в действието има ли оплаквания? Нали разбираш, че гърлото не боли само от това заболяване, може просто да си изстинала. Според мен щом микробиологията е добра и лекаря е казал, че няма нищо притеснително, значи е така. 
Re: Спешен въпрос за гонореята
« Отговор #4 -: Септември 20, 2007, 10:03:47 am »
Ами само ме боли гърлото, други симптоми нямам, но от всичко което прочетох вече не съм сигурна. На партньора ми нищо му няма - поне така твърди, но понякога няма симптоми. Наистина може да е само настинка, но искам да съм сигурна.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Спешен въпрос за гонореята
« Отговор #5 -: Септември 20, 2007, 10:03:52 am »
Ами щом си използвала презерватив, мисля, че няма страшно.
Нали микробиологията е чиста?
Re: Спешен въпрос за гонореята
« Отговор #6 -: Септември 20, 2007, 10:11:03 am »
Имам някакви бактерии, но лекарката ми каза, че не са нищо особено. Но това, от което се страхувам не е изолирано. Прочетох в един сайт, че гонореята причинява фарингит, а мен гърлото ме заболя няколко дни след това. Не знам обаче дали при обикновена микробиология се изолира гонорея или се прави друго изследване. Това ми е основния въпрос, за да знам какво да правя. Ходих и на УНГ и той ми даде антибиотик, но каза, че нищо особено не вижда да ми има. Не съм му споменавала за опасенията си, само му занесох изследването от гърлен секрет, където също нямам нищо такова.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Спешен въпрос за гонореята
« Отговор #7 -: Септември 20, 2007, 10:19:44 am »
Ами аз мисля, че щом имаш бактерии, трябва да се лекуват.
Лекарката ти не я разбирам. А що се отнася до онова от
което се страхуваш и според теб не е изолирано, направи
нова микробиолигия на друго място за да си спокойна.
Мисля, че не трябва специално изследване, ако не е така
някой да ме поправи.
*
Re: Спешен въпрос за гонореята
« Отговор #8 -: Септември 20, 2007, 10:20:20 am »
Emma, успокой се и недей да си внушаваш разни заболявания! И мен в момента ме боли гърло :), нормално е, времето почна да се променя и започват да върлуват разни вирусчета. Съветвам те следващия път като имаш сексуален контакт да бъдеш по-внимателна и да си сигурна в партньора, с който си, а не след това да се притесняваш за здравето си. 
Re: Спешен въпрос за гонореята
« Отговор #9 -: Септември 20, 2007, 10:25:27 am »
Тя ми предписа едни глобули. Имам огромно доверие на лекарката си. Сега се притеснявам само за детето си, защото ме е страх да не го заразя с нещо. Не смея да го целунан даже :(
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Спешен въпрос за гонореята
« Отговор #10 -: Септември 20, 2007, 10:29:53 am »
Щом имаш предписано лечение, значи ще си го проведеш.
Не мисля, че можеш да заразиш детето си с целувка!
*
Re: Спешен въпрос за гонореята
« Отговор #11 -: Септември 20, 2007, 13:44:02 pm »
А аз мисля, че е по-добре да престанеш да четеш зле написани медицински статии и да си внушаваш симптоми. Ако правилото болки в гърлото -> гонорея е в сила, тогава и аз съм болна.
Поне още некой симптом да имаше...  :?
Re: Спешен въпрос за гонореята
« Отговор #12 -: Септември 22, 2007, 00:44:48 am »
Незнам в какво се изразява гонореята при жените, не съм и чела даже, но на времето като пиеше някой младеж антибиотик, го питаха да не си прокапал. :D Мисля че ако има пролем партньора ти пръв ще разбере. Блях, как ще си легнеш с човек дето ще го подозираш в подобни проблеми...
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]