0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #60 -: Септември 20, 2007, 15:51:42 pm »
Лейди, пък знаеш ли ко правят   :drunk:   тва за таверната ми хареса.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #61 -: Септември 20, 2007, 16:08:05 pm »
Ха, интересно с тея буркани  :D

Тук си ги мъкнеш всеки ден и ти ги пълнят на място

Тъкмо се бях зачудила защо са тея 20 бурканчета  :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #62 -: Септември 20, 2007, 17:06:30 pm »
Абе и аз това се чудех. И във Варненската и в Търновската кухни не са искали такива неща. Всеки ден като пич си носиш бурканчетата, сипват ти манджата и това е. Явно Софииските са на друг принцип :lol: 
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #63 -: Септември 20, 2007, 18:04:54 pm »
Да, предварително са насипани бурканите и ти оставяш празните от предния ден, а взимаш пълни!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #64 -: Септември 20, 2007, 19:14:42 pm »
Моля да ме посъветвате с какви дрешки да посрещнем есента и зимата.
Сега Симона е почти на 7, значи зимата ще е 9-12,13месеца.
Следните въпроси ме затрудняват:
- ако купувам панталонки, отдолу трябва  да слагам чорапогащник, нали ( гледах ги, едни такива твърди ми се струват чорапогащниците), за да не се оголва крачето? А нещо като като бебешки боти?
- като беше новородена я слагах в един шушлеков гащеризон, който си беше като ританки отдолу и с качулка ( на това ли се казва космонавт?), удачно ли е и за по - голямо бебе? Ако взема такова, то в такъв случай якето отпада или?

Мини, ще се радвам да се включиш, че сме на една възраст.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #65 -: Септември 20, 2007, 19:27:13 pm »
Цветенце, не е проблем да й вземеш космонавт. Ние зимата карахме точно с такова нещо. Ако се наложи някъде да идете - носиш й някакви панталонки, а в космонавта я слагаш само по чорапогащник и някаква блузка. Няма смисъл от яке. Ако не ходи - няма смисъл от бебешки боти или нещо подобно. Ние миналата година купихме ботуши и почти не ги носи, защото още не ходеше. Можеш да вземеш, ако има такива в България естествено, нещо като пухени пантофки, от агнешка кожа. Хем топлят, хем не се притесняваш, че е с босо краче.
Мисля че продаваха едни такива меки, 100% памук чорапогащи. Аз само такива вземам и съм много доволна от тях. Не боцкат, нищо, че изглежат малко твърди.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #66 -: Септември 20, 2007, 19:43:23 pm »
Явно ще си правят зимнина в нашата кухня - по 20 бурканчета и 40 капачки за всяко дете 8O

не се оплаквай :D на нас ни искат 30 бурканчета и 60 капачки 8O никъде вече не се намират. и на женския пазар ги няма.
по схемата на мармотче - в Скай Сити изкупих буквално всичките пюрета Hello, гузно се изнизах до касата и бегом :Dчувствах се много странно, все едно охраната на магазина ме дебне и ще ме пита що така на едро...
Стеф, благодарско :bighug:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #67 -: Септември 21, 2007, 08:01:49 am »
Цветенце, аз за сега ще пропусна космонавта, ще видя как ще е времето, че ако е като миналата зима, май само където ще го купя. Иначе чорапогащник- да, 100% памук, взела съм едно якенце от един френски сайт това е, много дебело, фин джинс отвън, пак от там блузки тип поло три броя, 100% памук са и те, естествено отдолу ще е с боди с дълъг ръкав. Обувчици задължително, ако можеш да намериш има едни чорапки със гумена подметка отдолу- супер са, на мен една позната ми даде от нейното дете- гаранция е че е плътно по крачето и топли. Ако мога да си намеря още два-три чифта- по-доволна съм от всякакъв вид обувки, щото ни е малък крака и обувка не се задържа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #68 -: Септември 21, 2007, 08:21:43 am »
Цветенце, за начало можеш и без обувки, но ако тръгне да ходи, ще ти трябват ботушки, а мисля, че все по някое време, когато е зима ще се наложи. Но все пак изчакай до тогава, за да си сигурна за номера! Аз имам едни ботушки, които обувах на Мати мин. зима, за да му топлят, но не е ходил с тах, ако искаш давам ти ги! Иначе или космонавт цял или от две части, но долнището да е гащеризон, защото иначе се разгащват. И някакви леко ватирани блузки или леки половерчета - зависи от зимата, разбира се!
Матей - 1.04.2006 г
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #69 -: Септември 21, 2007, 08:36:26 am »
Цитат
Цветенце, аз за сега ще пропусна космонавта, ще видя как ще е времето, че ако е като миналата зима, май само където ще го купя. Иначе чорапогащник- да, 100% памук, взела съм едно якенце от един френски сайт това е, много дебело, фин джинс отвън, пак от там блузки тип поло три броя, 100% памук са и те, естествено отдолу ще е с боди с дълъг ръкав. Обувчици задължително, ако можеш да намериш има едни чорапки със гумена подметка отдолу- супер са, на мен една позната ми даде от нейното дете- гаранция е че е плътно по крачето и топли. Ако мога да си намеря още два-три чифта- по-доволна съм от всякакъв вид обувки, щото ни е малък крака и обувка не се задържа
.

Мини, много е готино якето, пък и на сносна цена. Разгледах сайта и ми направи вечатление, че стоките са дори по-евтини от Премаман. Що ли тъй?!?

Такива обувчици има в детския магазин до съдебната палата /входа откъм фирмено отделение/
 
 
 
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #70 -: Септември 21, 2007, 08:47:42 am »
ооо, в сайта има понякога страхотни намаления, дори и с доставка ти излизат по-евтино от тукашните стоки. А от http://www.preissturz.at/babyshop-Kat96/lustiges_mobile_holzmobile_marienkaefer-Art11258.html този си поръчах столче за хранене и една играчка, доставката е 20 евро, независимо за колко артикула, цените са доста по-ниски от тукашните. Пример- шезлонг за 109 лева тук в Хиполенд, в сайта е 39.9 евро, ако се комбинирате няколко мами от София например, ще ви е доста изгодно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #71 -: Септември 21, 2007, 09:09:05 am »
Цветенце, за начало можеш и без обувки, но ако тръгне да ходи, ще ти трябват ботушки, а мисля, че все по някое време, когато е зима ще се наложи. Но все пак изчакай до тогава, за да си сигурна за номера! Аз имам едни ботушки, които обувах на Мати мин. зима, за да му топлят, но не е ходил с тах, ако искаш давам ти ги! Иначе или космонавт цял или от две части, но долнището да е гащеризон, защото иначе се разгащват. И някакви леко ватирани блузки или леки половерчета - зависи от зимата, разбира се!

Вени, то и аз това имах предвид за ботушките, не толкова да ходи ( не вярвам още да ходим), а по - скоро, ако сме във вариант яке + панталон + чорапогащник, да има нещо като боти или ботушки да му топлят.
Ето нещо такова открих, ама не съм го виждала по магазините:
http://www.premaman.com/wapr/ml/int/cat_index.jsp?aref=BOOT095D

Благодаря за предложението, ще ти пиша утре на лични! Искам да изчакам, защото една позната обеща да ми донесе тази вечер да пробваме някакви боти.

« Последна редакция: Септември 21, 2007, 09:15:51 am от tzvetenze »
*
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #72 -: Септември 21, 2007, 09:15:19 am »
Обувчици задължително, ако можеш да намериш има едни чорапки със гумена подметка отдолу- супер са, на мен една позната ми даде от нейното дете- гаранция е че е плътно по крачето и топли. Ако мога да си намеря още два-три чифта- по-доволна съм от всякакъв вид обувки, щото ни е малък крака и обувка не се задържа.[/color]

Мини, виждала съм ги тези чорапки тук в Хиполенд. Ако не успееш да си намериш, мога да ти пратя.

А от[/color] http://www.preissturz.at/babyshop-Kat96/lustiges_mobile_holzmobile_marienkaefer-Art11258.html този си поръчах столче за хранене и една играчка, доставката е 20 евро, независимо за колко артикула, цените са доста по-ниски от тукашните. Пример- шезлонг за 109 лева тук в Хиполенд, в сайта е 39.9 евро, ако се комбинирате няколко мами от София например, ще ви е доста изгодно.

Мда, и аз много харесвам нещата на Фишър Прайс, имаме някои, донесени от Щатите, където са много по-евтини.
Щях да се включа в поръчката, но точно тогава се разболяхме. Надявам се скоро да има в мамата друга поръчка за коледни подаръци и от там да поръчам за все племенници, че хем да се отърва от досадното ръчкане в магазините по Коледа.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #73 -: Септември 21, 2007, 09:15:22 am »
Преди точно една година в този час аз вече гушках моето съкровище...моята сбъдната мечта...моята приказка.
Почерпка за вас :)за здравето на нашия син.



За кухнята...в нашия град искат 15бр. малки бурканчета и 15 капачки+ 5бр. големи буркани с капачки.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #74 -: Септември 21, 2007, 09:21:14 am »
Хера, честита годишнина!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #75 -: Септември 21, 2007, 09:23:50 am »
Хера, бъдете живи и здрави, много хубави моменти с вашето съкровище ви желая!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #76 -: Септември 21, 2007, 09:26:24 am »
Хера, честито! Желая на малкия голям юнак да расте
много здраво и силно дете! Бъдете много щастливи!
Весел празник!
*
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #77 -: Септември 21, 2007, 09:49:22 am »
Хера,честит рожден ден на малкия юнак!
Да ти е жив и здрав.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #78 -: Септември 21, 2007, 09:59:19 am »
Хера, честит рожден ден на съкровището. Да расте здрав и умен юнак.


Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #79 -: Септември 21, 2007, 10:03:48 am »
Благодаря за почерпката :D Да ви е жив и здрав и много радост да ви носи!
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю