0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмица на празници и още нещо ,,, 17.09-23.09.2007
« Отговор #20 -: Септември 17, 2007, 14:25:41 pm »
честит празник на всички именници, на софианци, на Мини - годишнината и леко бременеене на Тинкито!

Лейди, я кажи защо цедиш, а не цокате, да питам аз? :lol:/извинявай, ако съм изпуснала или забравила нещо/

Моите и двамата изкараха гадния вирус с повръщането и температурата - Лора в момента и направо съм  8O
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмица на празници и още нещо ,,, 17.09-23.09.2007
« Отговор #21 -: Септември 17, 2007, 16:59:47 pm »
Честит празник на всички! :D :balk_5: :balk_16:
*
Re: Седмица на празници и още нещо ,,, 17.09-23.09.2007
« Отговор #22 -: Септември 17, 2007, 17:40:55 pm »
Честит празник на софиянци и на всички именици!
Мини, честита ви годишнина, бъдете здрави и щастливи!
Ние прекарахме една кошмарна седмица в болница, сега се гледаме в къщи и се моля това, което преживяхме там никога да не се повтори.
Докторите ми казаха, че можем да продължим захранването, но аз съм в чуденка, тъй като имаме последващо едномесечно домашно лечение с антибиотик и ако се изрине примерно, как ще разбера от храна или лекарство е? Мислех си да изчакам няколко дни от даването на новия медикамент и после да пробвам с пюре от ябълка? Или изобщо да не давам нова храна сега?...
Друго да питам - има ли начин да накарам детето си да пие вода? Важно е да приема повече течности, но вода не близва. Никога не съм предлагала чай? Дали да пробвам? Чаят пак ли е захранване?...

Ниа, дано детето не се е ударило лошо. Ние все още няаме падане...засега.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица на празници и още нещо ,,, 17.09-23.09.2007
« Отговор #23 -: Септември 17, 2007, 18:33:10 pm »
Цитат
Лейди, я кажи защо цедиш, а не цокате, да питам аз? /извинявай, ако съм изпуснала или забравила нещо/
Щото работя и майчинство не ползвам.
*
Re: Седмица на празници и още нещо ,,, 17.09-23.09.2007
« Отговор #24 -: Септември 17, 2007, 23:08:44 pm »
Цветенце, какъв кошмар.дано се размине всичко.извини ме,ако си писала но за какво ще го лекуват още 1 м. :(ужас направо.наистина опитай с чайчета щом като не иска вода.аз на тази възраст давах шипка предимно.аз бих изчакала със захранването ,но ти си знаеш най добре.от ябълка примерно едва ли може да се изрине.пожелавам скоро да оздравее и да отмине всичко добре.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Седмица на празници и още нещо ,,, 17.09-23.09.2007
« Отговор #25 -: Септември 17, 2007, 23:36:33 pm »
Честита годишнина на Мини, желая ти много щастие, любов и сбъднати мечти  :flower:
Тинки, на теб огрооооооооомно честито, лека и безпроблемна бременност  :cloud9:
Честито и на всички именници, с пожелание за здраве и радост  :band:
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #26 -: Септември 18, 2007, 09:38:05 am »
Зверче, мисля, че си права за антибиотика и захранването, според мен изчакай с нови храни, докато не си сигурна, че няма реакция от антибиотика и тогава въвеждай! За водата - моя син пропи чак като спря да суче! Демек на година някъде!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица на празници и още нещо ,,, 17.09-23.09.2007
« Отговор #27 -: Септември 18, 2007, 09:43:07 am »
извини ме,ако си писала но за какво ще го лекуват още 1 м. :(ужас направо.наистина опитай с чайчета щом като не иска вода.аз на тази възраст давах шипка предимно.аз бих изчакала със захранването ,но ти си знаеш най добре.от ябълка примерно едва ли може да се изрине.пожелавам скоро да оздравее и да отмине всичко добре.

Диагнозата ние остра бъбречна криза, лекарите твърдят, че е нужно домашно лечение от още 10 дни с антибиотик + 20дни химеопрофилактика, но има толкова неща за доизясняване, че и аз не знам какво да напиша. Тепърва ще се правят нови изследвания да се търси причината.
Наистина ще изчакам със захранването, и без това сега изобщо не ми е до бъркане на нови пюрета.

Вени, ние вече не сучем. В болницата кърмата спря :( А от това колко съм потисната...сигурно звучи глупаво и трябва да ми е последния проблем сега, но много ми е мъчно, че не се кърмим вече. тази сутрин беше слязло малко мляко, ама толкова малко, че едва ли мога вече нещо да направя.
А за водата ми казаха да настоявам, за да се прочистват пикочните пътища. Е настоявам, ма нещем. Затова мислех някакво чайче да предложа.
« Последна редакция: Септември 18, 2007, 09:45:19 am от tzvetenze »
*
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #28 -: Септември 18, 2007, 10:21:09 am »
tzvetenze,
съжалявам zа това което ви се случва (следя темата на Бърди) и се моля детето да се оправи бърzо и въzстанови от престоя ви в болницата. Не е zа учудване, че кърмата ти е спряла.
Проблема с пиенето на течности при нас се раzреШи едва преди седмици, когато въведох сокчетата. Започнах да ги раzреждам с вода и ги давам така. Преди това опитите ми с чайчетата (натурални и инстантни) не дадоха никакъв реzултат. Дано на вас ви харесат.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #29 -: Септември 18, 2007, 10:29:26 am »
Цветенце, бързо възстановяване и от нас.  :bighug: yahoo_17
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #30 -: Септември 18, 2007, 10:38:00 am »
Честито на всички именници!
Мини, честита годишнина, желая ви още 100 години да празнувате този ден!

Момичета, аз имам въпрос: Помагат ли стягащите кремове за след раждане?
Ако да, какъв бихте препоръчали? Благодаря ви!

Весела и слънчева седмица от мен :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #31 -: Септември 18, 2007, 10:45:17 am »
Надин помогна ми пътечка и здрав бяг върху нея :lol:
Още имам какво да стегна, защото си папкам, нали още се кърмим с моето упорито сукалче :lol: Незнам как ще го отбия това малко диваненце. Като не и дам не мога да ви опиша какво чудо настава. А вече хапем :x
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #32 -: Септември 18, 2007, 10:52:32 am »
Лиде, честита ви месечинка, да ти е жива и здрава и много послушна  :flower:
Надин- аз не съм ползвала кремове за стягане, само интензивния против стрии на Мустела, щото в 9 месец ми се понацепиха краката, да ти кажа сравнително доволна съм.
Благодаря на всички за пожеланията, да ви се връщат стократно.
Цветенце- дано Мони скоро да оздарвее и никога да не влизате в болница по никакъв повод. Не се обвинявай за кърмата, каквото е трябвало си го дала. И аз първоначално мислех на 6 месеца да отбивам, сега се замислям за към годинката, после- ще видим какво ще стане, разбирам какво ти е
« Последна редакция: Септември 18, 2007, 11:00:51 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #33 -: Септември 18, 2007, 11:34:13 am »
Цветенце, дано по-бързо да се въстанови малката сладурка. Наистина сте имали ужасно преживяване. Ако се касае за бъбречна криза, наистина е много важно да се пият много течности, затова пробвай с чайчета и дано й харесат.
Мармотче, браво на Дани! Нека да върви с все по-уверени стъпки! И аз го чакам този момент с огромно нетърпение.
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #34 -: Септември 18, 2007, 18:00:04 pm »
Святя, ако не си ти с твойто чувство за хумор....
И аз муча, спокойно. Нали ги знаеш има едни африкански племена, жените с гърди до пъпа. Е, аз натам съм тръгнала, смуче смока като невиждал. Ше кандидатствам за " Пълна промяна" понатам. Или на Криса дядо и и без това е от Африка, ще взема да се пренеса там, поне няма да им прави впечатление кви са ми гърдите, ше маам гола.

За стриите да се изкажа от опит. Мазах с кви ли не кремове и скъпи и евтини от началото на бременноста - корема ми е нацепен като незнам и аз кво  :( и бутчетата. Та който си е предразположен към стрии, да не го отчайвам, ама мазането евентуално ще понамали щетите. Мажете се все пак. И по тоя параграф съм за "Пълна промяна". Но си заслужава ако ще и ушите да ми се напукат, но все пак...
*
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #35 -: Септември 18, 2007, 18:03:08 pm »
Цветенце :crossfingers:
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #36 -: Септември 19, 2007, 10:23:17 am »
по отношение на стрийте, аз ползвах козметиката на мустела и нямам нито една стрия, но то си е и до кожа и до качени килограми, а не само до крема. Използвах и стягащия крем за след раждане, но не забелязах някакъв супер явен ефект. Онова, което действитеелно беше супер ефикасно е антицелулитният гел на галеник - от него видях видими резултати.
<br />[link=http:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #37 -: Септември 19, 2007, 11:15:50 am »
Мами, откъде се снабдявате с бурканчета за детска кухня? Трябват ми 20 броя, че май ще ни излезе по-рано реда. Бяхме чак за февруари по списък, ама свеки нали е в системата е уредила от октомври да почнем.
Иначе да похваля частна кухня Ози - http://ozi-food.com/, моето злоядо диване яде с удоволствие тяхната храна.
Да сте виждали по софийските магазини дрешки на пловдивската фирма Bg.Baby? Много ми харесват, а не мога да ги намеря.

Цветенце, дано оздравявате бързо! За кърмата опитай все пак да я върнеш, при мен беше драстично намаляла по едно време, увеличих храната, течностите и почивките и успях да кърмя още близо 2 месеца. Ако не успееш да я върнеш не се притеснявай от чувствата си. Аз също бях много тъжна и се чувствах непълноценна в някаква степен за известно време. После хормоните се понаместват и откриваш нови начини за близост с бебока.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #38 -: Септември 19, 2007, 11:39:29 am »
Момичета, благодаря за пожеланията!
Аз някак си успях да "върна" сутрешното кърмене, е, трябва да дам малко АМ после, но допреди няколко дни изобщо нямах мляко. Ще хапвам повече, че в болницата нито храна съм яла, нито вода съм пила първите дни, ще пробвам до последно и ако не, ще се примиря, здраве да е.

И понеже се връщаме към нормалния ритъм на живот и в частност към дообзавеждането на детската стая - да има ли килим в стаята на бебето и от каква материя?

Ултра, в събота ще обикалям цял ден за дрешки, направила съм план и списък с магазини, ако видя някъде тези дрешки, ще ти кажа.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица на празници и още нещо ... 17.09-23.09.2007
« Отговор #39 -: Септември 19, 2007, 12:01:56 pm »
За килим и аз се замислям вече. Има едни детски, малки и шарени, за игра, ще ги проучвам, че на ламината директно е хладно, а и се хлъзга много.
За бурканчетата бия отбой - намерих :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde