0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #180 -: Септември 24, 2007, 13:50:35 pm »
:( Много неприятна работа. Мерси за отговорите. Ще видим в понеделник как ще са моите изследвания. Ох а като си представя, че с цял зор му измъкнах на тоя дръвник направление за кръв и урина тцтцтцтц.

Нахи,как си днес? какво показват изследванията ти, вси4ко ок ли е?
кОКИдано и при теб вси4ко е наред  и нямаШ оплаквания и болки.
Робии аз като теб се притеснявам много дали вси4ко е наред с бебка, и като спре за 2 3 4аса да мърда се"ШаШкам"и наистина съветите на Сия и Гането върШат работа :wink:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #181 -: Септември 24, 2007, 14:42:58 pm »
Момичета, нормално е да се притеснявате че бебетата не се движат, но всъщност и те си кротуват и си спинкат. И аз се паникьосвах, но неможе буквално да се движат нон-стоп. Аз се гъделичках точно около пъпчето по посока часовниковата стрелка и мъника мърдаше. И все пак не винаги :) а когато иска.
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #182 -: Септември 24, 2007, 14:46:47 pm »
Ох, със сигурност ме успокоихте, че не съм най-голямата параноичка  :P Аз четох, че с напредването на бременността, то има все по-малко място да се движи и е нормално да рита по-малко, но все си мислех, че става дума за края на 8-мия и 9-тия месец.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #183 -: Септември 24, 2007, 14:52:25 pm »
Роби, моята мома беше доста мързелива, никога не е имало някакви незнайни ритници, та дето някои чак се захласват, че дори ги боляло (може пък и така да е). Криси много-много не си даваше зор и не мърдаше особено. Споко. Има си там някакъв период, в който ако не го усетиш, ходиш да те видят, но ако нещо те притесни - винаги можеш да идеш да го видиш бебето. Аз например в по-ранни месеци понякога съм ходила на преглед само за да видя дали мърдаме. Но според мен небива човек прекалено да се вманиачава, само да е внимателен.
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #184 -: Септември 24, 2007, 15:04:11 pm »
Ами Нина, мисля, че периода, за който говориш е около 3-4 часа, та затова моя бебок като кротна за 6 часа, аз от внимателна станах сииилно притеснена  :P Ако не беше късно вечерта все си бях цъфнала на преглед  :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #185 -: Септември 24, 2007, 15:49:42 pm »
Здравейте и от мен. Искам да ви питам, понеже ме пипна вирус с гърло и отпадналост, някой от вас да го е изкарал и колко време продължава това чудо  :x. Аз както си бях добре, вчера следобед изведнъж се "размазах" и съм като парцал. Пия парацетамол, чай в големи количества и смуча нео-ангин! Хм, така не съм боледувала откакто съм забременяла, даже като се замисля, май само един път бях леко неразположена в началото на бремеността, но сега положението е по-сериозно.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #186 -: Септември 24, 2007, 15:55:30 pm »
Каси, и аз бях в същото положение долу горе в същия период от бременността.
спомням си, че павих някаква гадна гъргара с отвара от лайка и сода и дали от нея, но за 2-3 дни попремина.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #187 -: Септември 24, 2007, 16:03:38 pm »
Сия, Гане, много ви благодаря за полезните съвети "как да накараме бебо да се обади", следващия път ще ги приложа, за да не се шашкам излишно  :lol: Щото пускането на музика не го размърда ... :lol:

Роби, ако пуснеш Рамщайн може и да се размърда бе :lol: На класика е нормално да слуша внимателно :wink: По принцип тук има доста полезни немски книжки с упражнения как да накараме бебето да се размърда, но не всички са подходящи за ранните месеци на бременността. Има такива, които могат да предизвикат контракции или обръщане на бебето и се препоръчват последните седмици. :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #188 -: Септември 24, 2007, 16:14:23 pm »
Роби, ако пуснеш Рамщайн може и да се размърда бе :lol: На класика е нормално да слуша внимателно :wink: По принцип тук има доста полезни немски книжки с упражнения как да накараме бебето да се размърда, но не всички са подходящи за ранните месеци на бременността. Има такива, които могат да предизвикат контракции или обръщане на бебето и се препоръчват последните седмици. :)

При нас безотказно действаше Лорди :lol:
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #189 -: Септември 24, 2007, 16:52:54 pm »
Ами аз си признавам без бой, че един път го размърдах с Бон Джоуви  :oops:

Касси, за гърлото пробвай да ядеш мед и гаргара с лайка, както ти е писала Цвети. Купи си цитросепт и с него можеш да правиш гаргара, да не говорим, че като го пиеш три пъти на ден пресича всичко! Аз вече съм съвсем добре. И е безвредно, защото е концентрат от грейпфрут. Бързо възстановяване хей!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #190 -: Септември 24, 2007, 17:01:46 pm »
А сега се сетих, че в момента ползвам вода за уста с прополис, на етикета пише, че е ефикасна и за гаргари при възпалено гърло.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #191 -: Септември 24, 2007, 17:10:35 pm »
Благодаря ви за съветите. Ще пробвам с цитросепта, защото не съм фен на меда, освен в чая.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #192 -: Септември 24, 2007, 17:37:55 pm »
Внимавайте с цитросепта - умерено, четете и умната дебеланки :)  :P
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #193 -: Септември 24, 2007, 17:45:07 pm »
Внимавайте с цитросепта - умерено, четете и умната дебеланки :)  :P

Какво имаш предвид, бивша дебеланке  :wink:, за цитросепта? Сега ще го почна и аз, че вече не издържам.  :(


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #194 -: Септември 24, 2007, 17:53:09 pm »
Касси, ми то меда не е пожелание, бе мила. Хапвай го с лимони и не се назландисвай :lol:
Бързо да оздравявате всички, за да се радвате на циганското лято.
Роби, ми то детенцето си спи през по-голямата част от времето. Недей да го будиш често често.  :wink:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #195 -: Септември 24, 2007, 17:56:28 pm »
Бивша дебеланка - дръжки  :wink: ама ше сваля. Аз съм писала мисля по въпроса с цитросепта, защото и аз съм му фенка, но специално за теб ще повторя  :P :

Бременните жени не трябва да прилагат интензивно лечение с екстракт от грейпфрут, нито големи дози. Понеже екстрактът има голямо антибиотично действие, той предизвиква унищожаването на бактерии, гъби и вируси, което може /при големи дози/ да предизвика масовото им измиране. От техните тела се отделят токсини, които могат да предизвикат реакцията на Херксхаймер, която не е опасна за организма на деца и възрастни, но може да бъде вредна за развиващия се плод. Бременните жени трябва да приемат не повече от 20 капки дневно разбити на 3-4 дози. До тези количества трябва да стигнат постепенно, особено ако приемат екстракта за първи път.
И мисля, че бременните трабва да са особено внимателни, дори и с лечението си с билкови и плодови екстракти!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #196 -: Септември 24, 2007, 19:19:21 pm »
Нина, благодаря ти за пояснението, малко страшно ми прозвуча сега, като прочетох написаното от теб. В упътването не пише такива страшни неща. Аз разтворих пет капки и мисля преди лягане още пет.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #197 -: Септември 24, 2007, 22:49:20 pm »
Каси, чак страшно...това съм го чела в сайта на Цитросепт - не е страшно, защото ти не си взела високи дози, но аз действително бих се съветвала и с лекаря си.
:) Не се шашкай, най-много да им загорчи на бебоците и да те подритват още по силно за дето вместо мед им даваш горчивка  :P
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #198 -: Септември 24, 2007, 23:01:58 pm »
Нина, във форума на Цитросепт преди известно време направих запитване към д-р Христов за дозирането при настинка (е, и с малко усложнения) за бременни. Той отговори, че не е проблемно да се пие по схема първоначално 3*5 капки и постепенно да се увеличава. Така се и излекувах.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #199 -: Септември 25, 2007, 10:13:16 am »
Искам да пожелая на Сия едно леко и успешно раждане.
Да има едно прекрасно и здраво бебе и я чакаме с нетърпение
отново сред нас и с малкото съкровище!