0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Та то въпроса е ясен май ама да го задам по-разширено.
Какво правят мъжете ви за повишаване подвижността и броя на сперматозоидите - кой какво лечение прилага за астенозооспермията. Интересуват ме конкретно медикаментите, витамините и хранителните добавки които се ползват.
А да и още нещо - има ли резултат от лечението?
*
? За повишаване на подвижността и броя на сперматозоидите
« Отговор #1 -: Септември 27, 2005, 18:52:09 pm »
Моят мъж пие доста неща, ето тук съм ги описала. Освен тях пие и L-карнитин понякога.
*
? За повишаване на подвижността и броя на сперматозоидите
« Отговор #2 -: Септември 27, 2005, 19:06:49 pm »
Ами да си кажа честно този форум го изчетох целия и тази тема също ама май това, което не ми стана ясно е дали има някакво подобрение от лечението та затова и питам - наистина не искам да си повтаряте мненията от предната тема - просто след като е минало известно време да прочета малко отзиви за резултатите.
*
? За повишаване на подвижността и броя на сперматозоидите
« Отговор #3 -: Септември 27, 2005, 19:10:36 pm »
Ами да ти кажа при нас има ама малки... Пак сме си за ИКСИ
*
? За повишаване на подвижността и броя на сперматозоидите
« Отговор #4 -: Септември 27, 2005, 19:14:36 pm »
Ясно - по-скоро май е за да не се влошат повече показателите.
*
? За повишаване на подвижността и броя на сперматозоидите
« Отговор #5 -: Септември 28, 2005, 02:54:09 am »
Моят мъж пи доста витамини - не мога да ти кажа точно имената, но просто отидохме в магазина и каквото ни звучеше добре го взехме  :) . Също така спря пиенето и мина на боксерки. И при него това имаше положителен резултат. Повишихме бройката от 20 млн. на 75 млн., обаче за съжаление сме зле с морфологията.
Все пак увеличихме общата бройка на читави сперматозоиди, така че  има ефект.
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
? За повишаване на подвижността и броя на сперматозоидите
« Отговор #6 -: Септември 28, 2005, 07:17:38 am »
Да се запиша и аз- Мели изписа на моя мъж Трибестан, Л Карнитин, Цинк, Селен, Витамини А и Е, Фолиева киселина, като най- важното по нейна препоръка е всяка субстанция да е отделна, а не комбинации разни. Другата седмица сме на контролна спермограма, тогава ще видим състоянието. Стискайте ни палци, момичета!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
? За повишаване на подвижността и броя на сперматозоидите
« Отговор #7 -: Септември 28, 2005, 07:58:36 am »
Ами клиа моя пие кво ли не :D ЗНачи три месеца пи по схема - герикапс, фолиева, спимен, сексинорм, трибестан. След това му смениха хапчетата и сега пие Л-карнитин, вит.Е и фолиева. Междувременно го клъцнаха и от варикоцеле и сега ще ходим пак у Пловдива да видим аджеба ще става или да :D  След първия месец и половина след операция имаше лекинко подобрение...сега ще ви кажа другата седмица...т.е пет месеца след операцията.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
? За повишаване на подвижността и броя на сперматозоидите
« Отговор #8 -: Септември 29, 2005, 13:17:24 pm »
Моят мъж пи витамини и антиоксиданти в съвсем умерени количества, пи обаче известно време билка - магарешки бодил, и после малко билката бабини зъби.
Като цяло, най-голямо подобрение регистрирахме след магарешкия бодил, но не знам наистина той ли повлия най-добре, или е всичко, а това е съвпадение.
Подобрение отпределено имаме, така че има смисъл да се опитат тези работи. Бройката ни беше много зле, сега си е все над нормата, а вчера разбрах, че се е подобрила преживяемостта за 24ч - от 20% на 60%.

Така че опитайте и успех! :D
Благодаря ти, Бени!







*
? За повишаване на подвижността и броя на сперматозоидите
« Отговор #9 -: Септември 29, 2005, 14:53:19 pm »
Фреш, а дано, а дано - с тази преживяемост  :lol:
Клиа, какво да ти кажа? Мъжът ми пие магарешки бодил от юни, успоредно с това пие /при това съвестно и редовно/ спимен, герикапс, чат-пат сарженор, бирена мая и витамин С. Август месец изненадващо спермограмата му стана много добра, абе направо като за естествено забременяване. Много се зарадвахме и решихме, че е от лечението и най-вече от билката. Септември обаче /при последната инсеминация/ нещата рязко се бяха влошили. Незнам на какво се дължи това, може да беше от стрес или физическа преумора /точно тогава правеха един ремонт на работата/. Незнам какво да кажа - дали помагат или не помагат илачите при мъжете, във всеки случай нещата са много индивидуални, заслужава си да опитате!
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



? За повишаване на подвижността и броя на сперматозоидите
« Отговор #10 -: Септември 30, 2005, 09:49:31 am »
Грейси, казват че при варикоцеле много варирали стойностите - сигурно зависи кога е имало затопляне.
За следващото (евентуално) инсе можем да опитаме в два дни - щом се е подобрила преживяемостта, едно на неспукан, другото на спукан. Че сега бяха минали около 18 часа по мои сметки от пукането на фоликула - дано е била във форма яйцеклетката :wink:
Благодаря ти, Бени!







От къде мога да закупя Целшутц във Варна?
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Въпреки,че два пъти забременях,почти веднага след като и мъжлето пи витамини-Витарал,полски,чак сега обърнах внимание,че и той има лека астенозооспермия.А намерихме един добър уролог,който му откри Trichomonas vaginalis-инфекция и му каза,че след хапчетата трябва всичко да е Ок.
Прочетох няколко мнения,при които след такава лека астенозооспермия,нещата са се влошили от само себе си.Та,добре ли е да пие селен и герикапс или този магарешки бодил-профилактично,според вас?
П.С.Прочетох темата за м.бодил-а.
Успех на всички!
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Герикапс-а е хубаво да го пие. Но не повече от три месеца заради вит. А, които се съдържа вътре. Моят мъж го пие три месеца и после продължи на вит.Е само.
Успех Дандан и те прегръщам многооооооо
М.бодил е супер...прави му го..да го пие.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Благодаря ти,Херка!Много,много те :bighug:
*
хм, моят също имаше диагноза астенозооспермия и сега пие спимен и герикапс - вече втори месец. защо не е хубаво да се пие повече от 3 месеца - витамин А нали е полезен....
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/21469.gif[/img][/link]
*
А защо се пие фолиева к-на и от мъжете? :roll:
Всичко,което не ме убива,ме прави по-силна!
*

    Neregistriran

Олигоастенозооспермия
« Отговор #17 -: Януари 06, 2006, 11:30:27 am »
Със следната спермограма:
12E6 бр./мл
от тях
нормоподвижни - 16%
Другите параметри са на ред. Хормоните са в норма, микробиологията показаха единични трихомони. Понеже съм прекарал паротит в зряла възраст, освен лечението на инфекцията, уролога предписа и 3-месечен курс хормонална стимулация в комбинация от тестостерон, LH, FSH и гонадотропин, цинк и Вит Е. Много ще съм благодарен ако некой сподели своя опит от ефекта на хормоналната стимулация за подобряване на параметрите на спермограмата.

Поздрави!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Олигоастенозооспермия
« Отговор #18 -: Януари 06, 2006, 19:36:23 pm »
Цитат на: Neregistriran
Със следната спермограма:
12E6 бр./мл


Това колко точно е?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Олигоастенозооспермия
« Отговор #19 -: Януари 06, 2006, 20:38:29 pm »
Цитат на: Meli
Цитат на: Neregistriran
Със следната спермограма:
12E6 бр./мл


Това колко точно е?

12 по 10 на шеста степен ;)
12 милиона.