0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    des7

IMAM PROBLEM - JAVA
« -: Септември 27, 2005, 11:53:01 am »
Pri opit za otvariane na lichnata mi grfika se poiaviava sobshtenie,che sesiata e istekla.Kakvo oznachava tova i triabva li da se reistriram otnovo? Bih jelala da zapazia do tuk vavedenite dani


Пиши на кирилица!
*
Изтичане на сесията
« Отговор #1 -: Септември 27, 2005, 12:47:07 pm »
Здравей,
за да може да работиш с календара и да виждаш графиката си ще трябва да се логнеш наново.

Причината за това е че "сесията" ти с календара е изтекла. А какво е сесия и защо и как изтича прочети малко по надолу :-)

За да разпознава Календара кой потребител се вързва към него си отваря "сесии" с всеки потребител който се логне. Така той знае в коя "сесия" си говори с Cygnus, в коя с Jam и в коя друга си говори с des7 и позволява да обработвате точно вашите данни и да виждате точно вашите графики а нечии други.
Както си забелязала (а и всички са забелязали предполагам) има един недостатък в използването на тези сесии - те не могат да са вечни. Като мине определено време (30 минути) през което вие не сте "контактували" с Календара - той решава че вие вече не си "говорите" с него и той затваря сесията с вас. Така че за да отворите нова сесия е необходимо да се логнете наново - така Календара ще ви разпознае, ще отвори нова сесия с вас и вие можете да продължите да го ползвате.
*
IMAM PROBLEM - JAVA
« Отговор #2 -: Септември 27, 2005, 12:52:55 pm »
Добри, това изобщо не е недостатък, дори е по-добре така. След като половин час не съм правила нищо вътре очевидно нямам работа вече, а така съм сигурна, че ако някой седне след мен на компа ако съм забравила прозореца отворен няма да може да ми види данните.
*
Умни глави
« Отговор #3 -: Септември 27, 2005, 13:01:36 pm »
Цитат на: cygnus
Добри, това изобщо не е недостатък, дори е по-добре така. След като половин час не съм правила нищо вътре очевидно нямам работа вече, а така съм сигурна, че ако някой седне след мен на компа ако съм забравила прозореца отворен няма да може да ми види данните.

Това въобще не е иновативно за Календара - всички интернет приложения работят на този принцип. Така че тук се опитах с по-прости думи да обясня механизма който "Умните Глави от W3C" са измислили за да предпазят сървърите в интернет от това да пазят безброй неактивни сесии. Надявам се така е по ясно отколкото тук: w3c.org
IMAM PROBLEM - JAVA
« Отговор #4 -: Септември 27, 2005, 14:37:24 pm »
Не е ли разумно да се направи и за сайта.
Благодаря ти, Бени!







*
IMAM PROBLEM - JAVA
« Отговор #5 -: Септември 27, 2005, 14:42:08 pm »
Ами чудели сме се на тази тема. В сайта е направено да си избереш - тоест да натиснеш "изход" или просто да излезеш. Във втория случай няма да ти се налага да се логваш пак, а в първия ще ти се наложи.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
IMAM PROBLEM - JAVA
« Отговор #6 -: Септември 27, 2005, 15:12:58 pm »
Хайде за сайта да не се прави :(
Ще ми е супер досадно по 20 пъти на ден да се логвам...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
IMAM PROBLEM - JAVA
« Отговор #7 -: Септември 27, 2005, 15:35:04 pm »
Ултра и аз така си мислех тъкмо, в календара е като мейла - влизаш, свършиш си работата и излизаш, няма кво да висиш и да го зяпаш цял ден ;) Докато с форума тва ми се е случвало доста често ;)