0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

След ендометриоза
« -: Септември 05, 2007, 17:38:42 pm »
Здравейте момичета.
Искам да попитам веднъж отстранена еднометриоза с лапароскопия и лечение със Золадекс има ли вероятност тя отново да се появи и след колко време ако е така.
Питам защото сестра ми беше оперирана, след което се лекува със Золадекс през 2005 године. Вече две години се опитва да забременее, но все не се получава. Сега започна да се притеснява че ендометриозата може пак да се появи и да се наложи всичко да започне отначало.
Не зная как да я успокоя, мисли си че времето я притиска много. Как да й помогна.
Толкова много искам да е добре и чудото най-после да стане. Сърцето ме боли за нея  :(
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: След ендометриоза
« Отговор #1 -: Септември 05, 2007, 20:09:58 pm »
насочи сестра ти към клиника по стерилитет. всичко останало е загуба на време и пари.
ендометриозата може да се върне отново. кога, как и защо никой не знае за сега
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: След ендометриоза
« Отговор #2 -: Септември 05, 2007, 23:13:46 pm »
Здравейте момичета.
Искам да попитам веднъж отстранена еднометриоза с лапароскопия и лечение със Золадекс има ли вероятност тя отново да се появи и след колко време ако е така.
Питам защото сестра ми беше оперирана, след което се лекува със Золадекс през 2005 године. Вече две години се опитва да забременее, но все не се получава. Сега започна да се притеснява че ендометриозата може пак да се появи и да се наложи всичко да започне отначало.
Не зная как да я успокоя, мисли си че времето я притиска много. Как да й помогна.
Толкова много искам да е добре и чудото най-после да стане. Сърцето ме боли за нея  :(

Това все ендо го е писала моята сестра, само дето аз си мислех, че ендометриозата вече я няма и няма да се върне, после се наложи повторна операция, времето може да я притиска заради годините на които е, просто е добре наистина да си намери добър специалист, да види няма ли други проблеми и да начертаят план за действие, ако сестра ти има интернет, може да пописва тука, ние ще помагаме с каквото можем.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: След ендометриоза
« Отговор #3 -: Септември 06, 2007, 08:16:34 am »
Сестра ми е на 26 години. От доста време ходи на специалист в Плевен, на който има голямо доверие но според мен само си губи времето там. Търсила е мнението и на други специалисти, които са й казвали че биха приложили същото лечение като нейния лекар. Аз все пак не го харесвам.
В момента според доки няма причина да не забременее но не става. Доки смята другия месец да я насочи в София към инсеминация, но го притеснява нещо друго. През времето на тези три години на опити,сестричката ми получава няколко гърчове и в крайна сметка казаха че има епилепсия. Сега приема лекарства и за епилепсия.
Възможно ли е стимулацията с различни хормони да й навредят по някакъв начин във връзка с епилепсията. Мисля че доки от това се притеснява и затова не бърза да я праща на инсе.