0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Имунологични изследвания - къде във Варна?
« -: Септември 05, 2007, 12:55:04 pm »
Здравейте мили момичета,

Бихте ли ми казали къде във Варна могат да се направят следните изследвания:
НК клетки, антифосфолипидни тела и мотации за тромбофилия.

Предварително ви благодаря!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Имунологични изследвания - къде във Варна?
« Отговор #1 -: Септември 06, 2007, 10:57:49 am »
  Миличка,значи не са само имунологични,но и генетични изследванията,които са ти нужни.Ето ти телефони на Университетска болница"Света Марина"-Терапията:централа-052/302 851.За генетична лаборатория-ет.2 стая 305-доц.Ангелова-вътрешен:225,д-р Гаданчева и д-р Константинова-вътр.649,за имунологичните ще питаш за професор Балев към Имунологична лаборатория.Като се обадиш ще ти обяснят кои изследвания могат да ти направят,а за останалите по куриер ще пратиш венозна кръв и кръвен серум до КИРМ-Плевен.http://www.ivfpleven.com/За контакти там:064/804 790 - Таня или Венета.Ако още нещо не ти е ясно питай,че и аз съм на същата вълна! :wink:
*
Re: Имунологични изследвания - къде във Варна?
« Отговор #2 -: Септември 06, 2007, 15:16:07 pm »
А в София къде могат да се направят имунологични изследвания и за колко време стават резултатите?
Re: Имунологични изследвания - къде във Варна?
« Отговор #3 -: Септември 10, 2007, 10:26:38 am »
Благодаря за отговора, но само още един въпрос доц. Балев прави ли следните изследвания НК клетки и антифосфолипидни тела?
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Имунологични изследвания - къде във Варна?
« Отговор #4 -: Септември 10, 2007, 10:55:04 am »
Благодаря за отговора, но само още един въпрос доц. Балев прави ли следните изследвания НК клетки и антифосфолипидни тела?
Да,но е в отпуска до 18.09.07. и за НК клетките могат само да ти пуснат пълният панел на стойност 120 лева.Антифосфолипидните тела са ти без проблем там!Ето ти и телефона им:052/302 851,вътр.476.Успех!
Re: Имунологични изследвания - къде във Варна?
« Отговор #5 -: Септември 10, 2007, 14:23:55 pm »
Мерси, дано наистина да няма нищо. Утре ще ходя да ми ги правят и генетични и имунологични. После ще кажа как са. Проблем ли ще е ако доц Балев отцъства? Ти правила ли си там изследвания?
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Имунологични изследвания - къде във Варна?
« Отговор #6 -: Септември 11, 2007, 08:21:09 am »
Проблем ли ще е ако доц Балев отцъства? Ти правила ли си там изследвания?

Не е проблем.Моите ще ги правя във Плевен.
Re: Имунологични изследвания - къде във Варна?
« Отговор #7 -: Септември 12, 2007, 11:37:13 am »
А знаете ли генетичните изследвания за колко време стават готови?
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Имунологични изследвания - къде във Варна?
« Отговор #8 -: Септември 13, 2007, 09:25:24 am »
А знаете ли генетичните изследвания за колко време стават готови?

Около 20-30 дни.
*
Re: Имунологични изследвания - къде във Варна?
« Отговор #9 -: Ноември 21, 2007, 15:14:14 pm »
И аз съм от Варна и реших да си направя имунологични чрез куриер във Плевен. Но там ме питаха какво да изследвам, а аз понеже реших да си самоназнача изследванията, незнам какво да пусна. Дайте съвет как да постъпя.
Re: Имунологични изследвания - къде във Варна?
« Отговор #10 -: Ноември 22, 2007, 09:31:48 am »
И аз съм от Варна и реших да си направя имунологични чрез куриер във Плевен. Но там ме питаха какво да изследвам, а аз понеже реших да си самоназнача изследванията, незнам какво да пусна. Дайте съвет как да постъпя.
Зравей,ако имаш възможност е най-добре да се консултираш на место с доц.Конова,тя ще те изслуша какъв е проблема,всичко от началото,кога сте решили,колко време вече неможеш да забременееш,абе докторката е страхотна,отделя толкова време колкото е необходимо.Носи си всички изледвания до момента,и тя ще реши на место какво да ти изследват.Не се притеснявяй,ако не ти стигнат парите,след това можеш по банков път да ги изпратиш,т.то изследванията са скъпи е хубаво да носиш повечко пари.чао
*
Re: Имунологични изследвания - къде във Варна?
« Отговор #11 -: Ноември 22, 2007, 19:01:09 pm »
Писах мейл на Конова и тя бе така добра да ми отговори днес. Изброила ми е няколко неща които мога да изследвам при нея, предвид историята ми.Сега ще изчакам и МЦ защото ме съветва на 3ти ден от МЦ да ги пусна.Цените ги пише в сайта им, така че се ориентирах вече. :wink:
Re: Имунологични изследвания - къде във Варна?
« Отговор #12 -: Ноември 22, 2007, 21:41:31 pm »
Писах мейл на Конова и тя бе така добра да ми отговори днес. Изброила ми е няколко неща които мога да изследвам при нея, предвид историята ми.Сега ще изчакам и МЦ защото ме съветва на 3ти ден от МЦ да ги пусна.Цените ги пише в сайта им, така че се ориентирах вече. :wink:

Това е много хубаво,дано всичко да ти е в норма,успех миличка,до 2-3 дни резултатите са готови.Пиши после :balk_103:
*
Re: Имунологични изследвания - къде във Варна?
« Отговор #13 -: Ноември 23, 2007, 12:36:57 pm »
2-3 дни???Аз мислех 20-30 :lol:. Препоръчала ми е да изследвам следното:
- Inhibin B, FSH, LH

- антиовариални и анти-зона пелуцида антитела

- анти-тиреоглобулин антитела

- антикардиолипин IgG и IgM, анти-бета2-гликопротеин І

- NK клетки

Не че разбирам какво означават и какво причиняват горните при отклонения.
Re: Имунологични изследвания - къде във Варна?
« Отговор #14 -: Ноември 23, 2007, 22:03:49 pm »
2-3 дни???Аз мислех 20-30 :lol:. Препоръчала ми е да изследвам следното:
- Inhibin B, FSH, LH

- антиовариални и анти-зона пелуцида антитела

- анти-тиреоглобулин антитела

- антикардиолипин IgG и IgM, анти-бета2-гликопротеин І

- NK клетки

Не че разбирам какво означават и какво причиняват горните при отклонения.
Не се притеснявай,когато резултати те излязат,тя ще ти напише заключение и препоръка за лечение,на мен ми ги пратиха по мейла.Това са имунологични,те излизат бързо,а генетичните са по бавни,успех и пиши
*
Re: Имунологични изследвания - къде във Варна?
« Отговор #15 -: Май 26, 2009, 12:35:38 pm »
Здравейте, видях на сайта на Лаборекспрес, че правят някои имунологи изследвания.Има ли някой от вас, който да ги еправил там, а после да се търси консулт при специалист.
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
Re: Имунологични изследвания - къде във Варна?
« Отговор #16 -: Май 26, 2009, 12:50:39 pm »
desihg, по-добре отиди при д-р Константинова в Терапията там правят генетични изследвания но вземат кръв за имунологични и я изпращат в Плевен. Докторката е много мила и обяснява всичко каквото я попиташ, даже за генетичните платих 75 лв. и станаха за 8 дни, а в София ми казаха 150 лв.
Re: Имунологични изследвания - къде във Варна?
« Отговор #17 -: Май 29, 2009, 12:37:19 pm »
desihg, по-добре отиди при д-р Константинова в Терапията там правят генетични изследвания но вземат кръв за имунологични и я изпращат в Плевен. Докторката е много мила и обяснява всичко каквото я попиташ, даже за генетичните платих 75 лв. и станаха за 8 дни, а в София ми казаха 150 лв.
Трябва ли предварително да си запишеш час при д-р Константинова?Казваш че си платила 75 лв. за генетичните, а имунологични пратиха ли в Плевен и ако да би ли ми казала колко ти излезе всичко и дали док прецени какво точно да пусне защото знам че имонологините са много. Питам защото и аз искам да си направя, но общо взето си ги самоназначавам, имам 1 неуспешен опит инвитро и ми предстои 2-ри,моите лекари са в шах  защо не е станало първия път, била съм с перфектни ембриони а дори за момент не ми споменаха за имонологични или генетични изследвания 8O
*
Re: Имунологични изследвания - къде във Варна?
« Отговор #18 -: Май 29, 2009, 21:53:59 pm »
desihg, по-добре отиди при д-р Константинова в Терапията там правят генетични изследвания но вземат кръв за имунологични и я изпращат в Плевен. Докторката е много мила и обяснява всичко каквото я попиташ, даже за генетичните платих 75 лв. и станаха за 8 дни, а в София ми казаха 150 лв.
Трябва ли предварително да си запишеш час при д-р Константинова?Казваш че си платила 75 лв. за генетичните, а имунологични пратиха ли в Плевен и ако да би ли ми казала колко ти излезе всичко и дали док прецени какво точно да пусне защото знам че имонологините са много. Питам защото и аз искам да си направя, но общо взето си ги самоназначавам, имам 1 неуспешен опит инвитро и ми предстои 2-ри,моите лекари са в шах  защо не е станало първия път, била съм с перфектни ембриони а дори за момент не ми споменаха за имонологични или генетични изследвания 8O

dessi-kk не се безпокой - след първо неуспешно инвитро рядко се правят изследвания. аз си ги самоназначих след 3-тото и то след консултация по имейл с доц. Конова в Плевен - обясних й какво се е случило 3-те пъти и тя ми каза какво да изследвам. за съжаление док не гледа много сериозно на тези изследвания и смята, че все още не е доказано че тези неща влияят на зачеването и за сега не иска да правим каквито и да е вливания /понеже това ми препоръча доц, Кнова/.

а за лаборатория - аз ги правих в лаборатория Надежда - Варна - струваха ми 395 лв и включваха антифосфолипиди, генни мутации, НК клетки и ТАТ и МАТ. имай предвид, че там обаче плащаш за всяко изследване по 10лв на лабораторията + цената на изследванието в Плевен, така ми взеха 120 лв. отгоре - бях бясна   osi_12, но това го разбрах в последствие /по тел ми казаха че работят на цените на Плевен като си плащаш само куриера и вземането на кръвта/. за 120 лв. щях да ида до Плевен и поне да се консултирам на място.

Успех миличка и дано съм ти помогнала  :)


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

Re: Имунологични изследвания - къде във Варна?
« Отговор #19 -: Май 30, 2009, 12:49:40 pm »
Благодаря kotana, че си отговорила вместо мен. dessi-kk имунологични правя в София в клиника Надежда, защото там си правя опитите, целия пакет имунологични струва 260 лв.
ако се свържеш с имуноложката им може да се разберете как да изпратиш кръв до там, но за терапията д-р Константинова ми каза че вземат кръв и я изпращат до Плевен просто тук нямат още необходимите реактиви за изследванията. Не е нужно да си записваш час ето тел. ако искаш и се обади и се разбери с нея -
052/ 978 649, GSM 0887 054 583