0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Спермограма -ИКСИ
« -: Септември 26, 2005, 12:49:07 pm »
Момичета, ние ще правим ИКСИ - мъжки фактор. От месеци наред, обаче  подготвяхме документи , кандидатствахме за програмата, чакахме одобрение, подготовки и прегледи за мен, НО спермограма- не. Мисля си - ами ако положението се е влошило още повече и когато дойде времето за ИКСИ се установи, че няма материал??? Не трябва ли да има някакъв контрол преди това и може би да се приемат някакви витамини и т.н. Ама не аз да си го прочета от интернет , а доктора да прояви инициатива???
*
Спермограма -ИКСИ
« Отговор #1 -: Септември 26, 2005, 13:02:43 pm »
Е чакай малко, аз нещо не разбрах - само от една с-ма ли решиха, че сте за ИКСИ?И преди колко време е правена последната?
*
Спермограма -ИКСИ
« Отговор #2 -: Септември 26, 2005, 13:26:20 pm »
Цитат на: aivy
Е чакай малко, аз нещо не разбрах - само от една с-ма ли решиха, че сте за ИКСИ?И преди колко време е правена последната?

Е, не от една разбира се! Ние сме по програмата, но мен друго ме терзае! Последната спермограма е правена месец април, когото подготвяхме документите за здравнат каса!
*
Спермограма -ИКСИ
« Отговор #3 -: Септември 26, 2005, 13:27:29 pm »
Преди началото на процедурата задължително правят спермограма навсякъде.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Спермограма -ИКСИ
« Отговор #4 -: Септември 26, 2005, 13:30:16 pm »
Аз този месец мислех да правя инсеминация, но ме отложиха за следващия, защото спермограмата ни е стара - от преди десетина месеца.
*
Спермограма -ИКСИ
« Отговор #5 -: Септември 26, 2005, 13:31:13 pm »
Цитат на: cygnus
Преди началото на процедурата задължително правят спермограма навсякъде.

А кога е началото? Според мен преди да започнат стимулацията още трябва да имат представа на какво сме дередже!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Спермограма -ИКСИ
« Отговор #6 -: Септември 26, 2005, 13:32:44 pm »
Ами - да. Аз първоначално малко се натъжих, че ме отложиха, но после като се размислих, прецених, че наистина е по-добре преди стимулация да се види положението.
*
Спермограма -ИКСИ
« Отговор #7 -: Септември 26, 2005, 13:35:18 pm »
Цитат на: Grazia
Цитат на: cygnus
Преди началото на процедурата задължително правят спермограма навсякъде.

А кога е началото? Според мен преди да започнат стимулацията още трябва да имат представа на какво сме дередже!

Още преди блокажа дори (примолут нор, диферелин или квото там е). Тогава правят и микробилология и пълни изследвания. И докато всичко не се установи, че е ОК няма да започнат, споко.
*
Спермограма -ИКСИ
« Отговор #8 -: Септември 26, 2005, 13:36:27 pm »
Цитат на: Lali
Ами - да. Аз първоначално малко се натъжих, че ме отложиха, но после като се размислих, прецених, че наистина е по-добре преди стимулация да се види положението.

Ми що не щат да ни правят на нас беее :(
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Спермограма -ИКСИ
« Отговор #9 -: Септември 26, 2005, 13:37:31 pm »
Ти къде ходиш? Започнаха ли подготовката? Ако не са - питай.
*
Спермограма -ИКСИ
« Отговор #10 -: Септември 26, 2005, 13:39:54 pm »
Споко , споко ама на мен вече ми биха Декапептила пък никой не ме пита имам ли мъж :( При Владимиров съм и всеки път му казва какво ше праим днес
 :o
*
Спермограма -ИКСИ
« Отговор #11 -: Септември 26, 2005, 13:41:04 pm »
Имаш си и плувци си има, всичко ще е наред  :D
*
Спермограма -ИКСИ
« Отговор #12 -: Септември 26, 2005, 13:45:11 pm »
Ох, чул те Господ, май само на него може да се разчита! Мъничко късметец му трябва на човек, ама...  :cry:
Спермограма -ИКСИ
« Отговор #13 -: Септември 26, 2005, 14:13:00 pm »
Грация, не че съм много компетентна, но ИКСИ-то нали върви и за много влошени спермограми? Виж инсеминация да беше, разбирам.
Не се притеснявай. Витаминки мисля може да си взима твоя мъж, какво пречи.

Успех! :D
Благодаря ти, Бени!







*
Спермограма -ИКСИ
« Отговор #14 -: Септември 26, 2005, 14:23:01 pm »
Grazia извинявай не съм разбрала правилно :? Обаче ми се струва странно, че не правят с-ма на мъжа ти 8O
Стискам ти палци!Успех!
*

    Anonymous

Спермограма -ИКСИ
« Отговор #15 -: Септември 26, 2005, 19:23:51 pm »
Наталия е.
Абе, що се шашкаш. За ИКСИ са нужни само няколко броя сперматозоиди - не хиляди, не стотици, а десетки. Дори хипотетично да се приеме, че е много зле, все ще се намерят няколко.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Спермограма -ИКСИ
« Отговор #16 -: Септември 28, 2005, 23:19:50 pm »
Граци, спермограма от преди 5 месеца не е толкоз стара бре. Нашата е от май, при последното инсе. Те са добили представа какво е горе-долу положението при мъжът ти от всичките с-ми. Със сигурност имате повече от една, което е достатъчно. И...какъв е смисъла да правите сега, повече от 20 дни преди пункцията? Ако сега е добре, това не е гаранция, че в деня на пункцията пак ще сте  добре? Пък за икси не трябват хубави показатели. Ако не стигнат плувците, най-много да върнат половинката на поправителен. Спи спокойно. Щом си за икси, значи ще има икси. Целувки!

Спермограма -ИКСИ
« Отговор #17 -: Септември 29, 2005, 12:08:29 pm »
По принцип знам че се прави едно замразяване за всеки случай, защото в деня на пункцията мъжът може да не "произведе" нищо било заради стреса, или поради притеснения... Отделно дето си дава свеж материал в самия ден.
Спермограма -ИКСИ
« Отговор #18 -: Септември 29, 2005, 13:36:51 pm »
Цитат на: flyboy
По принцип знам че се прави едно замразяване за всеки случай, защото в деня на пункцията мъжът може да не "произведе" нищо било заради стреса, или поради притеснения... Отделно дето си дава свеж материал в самия ден.


Мда, това е добра идея :D  Въпреки че за икси все ще става.
Благодаря ти, Бени!







*
Спермограма -ИКСИ
« Отговор #19 -: Септември 29, 2005, 17:37:07 pm »
Цитат на: flyboy
може да не "произведе" нищо


Фреши може и за ИКСИ да няма нищо ако се ошашка много.