0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #20 -: Януари 13, 2005, 17:31:15 pm »
аспирин и селен, дуфастона също имал доказано действие срещу антетела.
Д-р Тодорова от Майчин дом.
Виж http://zachatie.com/modules.php?name=News&file=article&sid=195
Матей - 1.04.2006 г
*

    Anonymous

Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #21 -: Януари 13, 2005, 18:16:25 pm »
А това всеки ли може да го пие или се назначава по специална програма?
*

    viledona

Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #22 -: Януари 13, 2005, 18:19:35 pm »
това последното бях аз
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #23 -: Януари 14, 2005, 08:40:39 am »
Аз бих те посъветвала да се чуеш и видиш с нея, иначе нищо не пречи да го пиеш. Ти изследвания правила ли си, освен за щитовидната?
Матей - 1.04.2006 г
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #24 -: Януари 17, 2005, 01:37:41 am »
Здрасти Вени,аз още не съм звъняла на докторката,искам 1во да отида при гинеколожката,която познавам от патологична бременност,където лежах.Незнам дали има връзка м/у твоя и моят случай,защото ти забременяваш лесно/ :) дано и сега да е така/+това мойте аборти са в по късен период.Но ще се обадя.Сега си гледах изследванията и от 2те различни лаборатории са доста под референтните стойности на антитела.А ти защо пиеш дуфастон?
Поздрави
Оля
ПП:Дано следващия път да бъде успешен,защото иначе......... :evil: незнам.
*
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #25 -: Февруари 25, 2005, 13:04:48 pm »
Виледона аз имам също понижена функция на щит.жлеза и също пия Eutyrox. МАТ и ТАТ бяха над норма.Започнах да пия първо по едно хапче от 75 мгр. и на всеки 45-50 дни изследвахме TSH-то,което е винаги беше в норма.Така на всеки 45-50 дена намаляхме дозата до поддържаща и след 8 месеца лечение си изследвах МАТ и ТАТ ,които вече са в норма.
Всъщност аз имам съмнения за моята ендокриноложка,но с това лекарство се понижават и нивата на МАТ и ТАТ произвеждани от щит.жлеза.Сега пия подържаща доза от 6.25 мгр. Еутирокс,като  евентуално началото на март  лечението ми ще приключи.
Има и друго нещо,  нормалната функця на щит.жлеза след лечение, винаги може по всяко време да се понижи отново ,което налага профилактични изследвания.
Между другото аз имах проблем със забременяването, но когато пих един месец Еутирокс бях забременяла, за съжаление явно високите стойности на МАТ доведоха до спонтанен аборт в 5 месец.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #26 -: Февруари 26, 2005, 00:23:42 am »
Надин,ти направи ли си изследвания за аборта?
*
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #27 -: Февруари 28, 2005, 10:46:24 am »
Mорковче, изследвания на плода ли имаш в предвид.
Изследваха го но нищо не написаха, само това че се е получил спонтанен аборт на медицински език.Говорих с Мели и тя каза,че след като не са отбелязали нещо ,това означавало че нищо ненормално не са открили.
Иначе аз при моят доктор трябва да ходя чак май месец, за евентуални изследвания и т.н.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #28 -: Март 06, 2005, 23:29:29 pm »
Не,нямам предвид изследвания на плода-имам предвид за теб-имунологични,генетични и тн.А сега четох в бг-мама,че имало някакви аномалии свързани с пола на бебето.
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #29 -: Април 01, 2005, 18:58:32 pm »
Аз никога не съм правила аборт по желание. На 31 години забременях след диета при доц. Байкова свалих 13 кг. за два месеца , но си съсипах имунната система и август прекарах две гнойни ангини.Загубих бебето си в осмата седмица и въпреки че се изхлузи плодния сак сам ми направиха кюртаж с аспирация.А сега срастване в матката и година и половина напразно чакане. След хормонално лечение за понижаване на пролактинаи ,след месец и половина лапароскопия се надявам да се получи, защото вече съм на 33 и нямам много време. :(
Може да загубиш битката , но важното е да спечелиш войната.
*
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #30 -: Април 01, 2005, 20:10:39 pm »
Това срастване вследствие на кюретажа ли е? :oops:
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #31 -: Април 04, 2005, 14:36:14 pm »
Да в следствие на кюретажа. Много е неприятно , защото ако не го отстраня няма как да забременея. :cry:
Може да загубиш битката , но важното е да спечелиш войната.
*
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #32 -: Април 04, 2005, 18:57:59 pm »
А как се разбира, че има срастване? От УЗ или по друг начин.
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #33 -: Април 07, 2005, 10:32:14 am »
При мен го установиха с контрастна снимка .
Може да загубиш битката , но важното е да спечелиш войната.
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #34 -: Април 09, 2005, 23:56:00 pm »
a na ultrazvuk ne se li vijda?
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #35 -: Април 10, 2005, 17:10:21 pm »
Не предложиха ми лапароскопия през шииката на матката и отстраняване на проблема .
Може да загубиш битката , но важното е да спечелиш войната.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #36 -: Април 10, 2005, 17:18:39 pm »
Цитат на: anushka
Не предложиха ми лапароскопия през шииката на матката и отстраняване на проблема .


да не би да става дума за хистероскопия?
лапароскопията, както подсказва самото наименование (лапаро = корем на латински), се прави през корема. нема лапароскопия през шийката на матката...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #37 -: Април 11, 2005, 00:08:06 am »
Да,Джами,сигурно е хистероскопия-и на мен ми предлагаха да ми направят,ама пусто шубе
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #38 -: Април 13, 2005, 13:02:51 pm »
Лекарът ми каза , че е лапароскопия , самата аз се изследвам от януари тази година и не съм много на ясно... няма значение как се казва манипулацията , нямам търпение да дойде май месец и да се приключи , само дано има ефект и не искочи още някой друг проблем , че в началото бе само пролактина , след това срастване , ако има и друго става много зле , защото не съм много млада :cry:
Може да загубиш битката , но важното е да спечелиш войната.
*

    mr

Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #39 -: Юни 09, 2005, 13:46:30 pm »
Питам се в кой век живеете всички и как при толкова методи за контрацепция не знаете как да се пазите и се стига дори до аборт по желание. Аз лично толкова години сексуален живот (9) никога не ми се е и съмнявала че може да стане нещо такова. А после питате колко аборта оказват влияние. Това никой не може да каже, толкова фактори могат да са важни.