0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aбортите и връзката им със забременяването
« -: Септември 06, 2004, 15:15:34 pm »
Темата може би е вече разисквана в Клуба, но тъй като не намерих информация по въпроса, ще я повдигна отново.
Интересува ме до колко предишни аборти (спонтанни или по желание) оказват влияние върху плодовитостта на жената.
Вярни ли са още старите митове, че след като жената направи веднъж аборт, повече не може да има деца?:cry:
*
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #1 -: Септември 07, 2004, 12:37:47 pm »
Според мен има значение това, как е направен аборта и в кой месец, тъйкато съм чела литература в която пише , че при самия аборт се остъргва стената на матката и ако не е направен качествено, тя се изтънява и много трудно може да задържи плода. Чувала съм за случаи, при които наистина след един аборт има сериозни проблеми със забременяването, а и такива, които след 3 аборта забременяват отново. А и при всеки организъм е различно. Но не се отчайвай, ако имаш такъв проблем. При мен положението е същото от 3 години, но продължавам да се боря. Успех.
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #2 -: Септември 07, 2004, 13:49:41 pm »
Ами проблема е, че тогава още бях млада и зелена и много много понятие си нямах от нещата. :cry:
Но знам, че има няколко метода. Единия е с остъргване а другия е с вакуум. Та мене 100 пъти ме питаха имам ли деца и т.н. и предполагам, че са ми приложили втората процедура... Била по-безопасна и нямало никакви проблеми след това... уж
Е да ама вечЕ втора година не мога да забременея :cry:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #3 -: Октомври 07, 2004, 23:19:34 pm »
Аз имам два аборта по желание по времето, когато бях млада и зелена.
После, когато реших, че искам дете, забременях  на втория месец.Така, че ако не си имала усложнения след самия аборт, едва ли това е причината да не успяваш. Не се тревожи.
Вярно, че сега не мога да забременея втори път, но го отдавам на това, че вече съм много възрастна.
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #4 -: Октомври 08, 2004, 10:44:14 am »
Napalno podkrepiam mnenieto na Lali,

az sa6to sam na mnenie, 4e mnogo zavisi ot vazrasta.

Ne kazvam razbira se, 4e edin abort niama svoite riskove i posleditci, no ako ne sa te primerno po niakakav na4in naranili ili ne6to podobno, ne bi triabvalo da e osnovnata pri4ina za tova, 4e ne moze da zabremenee edna zena. Pak nali i za tova se praviat laparoskopia, tcvetni snimki i t.n.
A na dne6no vreme se pitam koia zena ne e pravila abort na mladi godini?

Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #5 -: Октомври 11, 2004, 12:25:25 pm »
Здравейте! Аз също споделям становището, че един аборт, протекъл без някакви сериозни усложнения, не би следвало да има влияние върху способността на забременяване. Това обаче оказва влияние върху задържането на плода, защото всяка външна интервенция върху шийката на матката, в последствие би довела до нейната неустойчивост, съответно- до загуба на бебето. При мен за съжаление така се получи, но за следващият път знам- задължителен серклаж, но дано това да се окаже необходимо скоро.
Нека много скоро, всички бъдат благословени да изживеят едно хубаво майчинство.
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #6 -: Октомври 11, 2004, 15:10:05 pm »
аз също правих аборт преди 4 години по желание.
лекарят ми каза, че ако спазвам всичките му предписания няма да има проблем.
вярно, че ми беше гадно, защото си мислех, че няма да мога да забременея, ама след толкова години и лечение - то пък проблемът се оказа на съвсем друго място.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #7 -: Октомври 11, 2004, 21:18:04 pm »
Novalexa, следях преди време историята с партньора ти. Надявам се нещата да са се стабилизирали след операцията.
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #8 -: Октомври 12, 2004, 13:53:30 pm »
лали, наистина се надявам силно най-лошото вече да е зад гърба ни. сега му предстои ново изследване на скенер, за да се види дали има резултат от химиотерапията. дано да няма нищо! :crossfingers:  :crossfingers:  :crossfingers:
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #9 -: Януари 07, 2005, 02:19:01 am »
Днес за 1ви път се зачетох в ЗАЧАТИЕ,незнам,като чета моите проблеми ми се виждат съвсем незначителни.Аз имам 2 аборта по желание,когато още не бях готова за дете.Сега опитваме от 2000година,1вия път забременях веднага,но последва спонтанен аборт,след това забременях трудно и........още 1 спонтанен в 12та седмица.Сега не мога да забременея вече година.Имам най-различни изследвания.......няма причина да не мога да имам дете.......но абортите по желание са нещото,заради което не мога да заспивам нощно време.
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #10 -: Януари 07, 2005, 09:15:31 am »
Здравей! И аз съм правила два аборта по желание / макар че за втория нямах никакво желание, но нямаше как/. После след 6 години забременях веднага от мъжа ми. Износих и родих нормално - имам 5 годишна дъщеря. След това съм забременявала още два пъти без проблем, но загубвам бебетата поради развити антитела на щитовидната жлеза. Това обаче няма никакво отношение към абортите. Имай предвид, че след всеки мисед / така се нарича моят вид аборт/ ми правят аборт, защото бебетата умират в мен, но аз не ги изхвърлям. След това изчаквам 4 месеца и пак забременявам. Така че едва ли е от абортите, това искам да ти кажа.
Може би проблема е психологически. Помисли върху това.
И един въпрос към Яна Илиева : какво става с тебе, Янче? Изгуби се!
Матей - 1.04.2006 г
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #11 -: Януари 08, 2005, 01:56:45 am »
Здрасти,Вени :) .Мерси,че си ми писала,и аз си мисля,че след като сме забременявали няколко пъти без проблем/а ти имаш и момиченце :) ,значи не би трябвало да има проблем със самото забременяване.Аз имам проблем със износването-при мен е много странно-2та спонтанни аборта са ми във 12та седмица,като и при 2те бременности ембриона имаше доказана /на ехограф/сърдечна дейност,явно в моя организъм става нещо и бебето престава да се развива..........сега пък може и от притеснения да е не мога и да забременея.При теб имаше ли установена сърдечна дейност?защото казват,че след като се чуе пулса на бебето вероятноста за аборт е по-малка,но уви.......Аз направих гинетичните изследвания,на щитовидната жлеза и антикардиолипинови антитела,но сега чета,че имало още 1вид от антифосфолипидните-антикоагулати,ти направи ли и тях?Претеснявам се,защото сега,ако забременея,като не се разбра какво ми е,може пак да се повтори кошмара със загубата на бебето......
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #12 -: Януари 11, 2005, 09:29:51 am »
Морковче за лупусния антикоагулант ли говориш? Това се прави в З-та градска.
Матей - 1.04.2006 г
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #13 -: Януари 13, 2005, 02:10:37 am »
Здрасти,Вени.Да,за лупусния антикоагулант говоря,ами честно да ти кажа ми омръзна аз да решавам какви изследвания да си правя.Ще посетя 1во тази гинеколожка,която ме преглежда след аборта и ще я питам,ако трябва още изследвания да направя.Проблема при мен сега е,че мина доста време след аборта и не мога да забременея.Ти кога започваш опитите отново?Направи ли всички изследвания,които трябваше? :?:
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #14 -: Януари 13, 2005, 08:48:25 am »
Този липусен съм си го запазила за след забременяване - надявам се скоро. По добре отиди при ендокринолог, защото обикновенните гинеколози незнаят всички изследвания, пък и нали говорихме, че отново трябва да си пуснеш хормони на щитовидната и МАТ. Много е готина мадамата и ще те насочи. Освен това има голям опит с такива като нас.
Матей - 1.04.2006 г
*

    viledona

Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #15 -: Януари 13, 2005, 10:31:57 am »
Въпроса ми е към Venus_Melena,
Mожеш ли да ми кажеш какви точно са тези антитела срещу щитовидната жлеза, защото и аз имам намалена функция на жлезата и имам МАТ или ТАТ. Това ми е много странно, защото веднъж излизат МАТ, веднъж ТАТ при изследване.
Взимаш ли нещо срещу тези антитела?
Сигурна ли си, че те са причината за аборта?
Благодаря ти
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #16 -: Януари 13, 2005, 11:23:28 am »
то никой не може да е сигурен, защото изследвания повреме на бременността не са ми правили, но друго не се откри. Моите МАТ са 600 при 34 горна граница и според ендокриноложката ми те активират Антифосфолипидните антитела при бременност. Сега пия аспирин и селен. Какъв е твоя случай?
Матей - 1.04.2006 г
*

    viledona

Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #17 -: Януари 13, 2005, 13:14:58 pm »
Ами аз имам понижена функция на щитовидната жлеза и си пия Euthyrox 75, но за антителата никой нищо не ми е изписал. Ти при коя ходиш? Аз ходя при доц. Борисова.
Тя ми каза, че тези антитела могат да имат връзка с проблемното но могат и да нямат. Предпоследния път като се изследвах МАТ беше 70 при горна граница 60. Последния път си бяха в норма ама ТАТ бяха над нормата, 275 при 75 или нещо такова. Ти имаш ли проблеми със щитовидната жлеза?
Аз съм ги изследвала тези антифосфолипидни през юни и всичко си беше в нормата. Даже бяха по скоро на долната отколкото на горната граница.
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #18 -: Януари 13, 2005, 14:15:44 pm »
Моя fT4 е леко понижен - 8,44 при долна граница 8,5. TSH в норма. Само МАТ са високи. Значи тази при която ходя е единствената ,която казва, че има връзка мужду МАт и миседите. Тя е в Мяйчин дом и има много случай, които наблюдава. Успешно износват при нея много момичета с този проблем. Въобще много обнадеждаващи новини.
При тебе какъв е случая?
Матей - 1.04.2006 г
*

    viledona

Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #19 -: Януари 13, 2005, 17:21:26 pm »
А ти какво пиеш срещу тези антитела?
На мен ми казаха, че нищо не помага. :cry:
Как ти се казва докторката?
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #20 -: Януари 13, 2005, 17:31:15 pm »
аспирин и селен, дуфастона също имал доказано действие срещу антетела.
Д-р Тодорова от Майчин дом.
Виж http://zachatie.com/modules.php?name=News&file=article&sid=195
Матей - 1.04.2006 г
*

    Anonymous

Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #21 -: Януари 13, 2005, 18:16:25 pm »
А това всеки ли може да го пие или се назначава по специална програма?
*

    viledona

Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #22 -: Януари 13, 2005, 18:19:35 pm »
това последното бях аз
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #23 -: Януари 14, 2005, 08:40:39 am »
Аз бих те посъветвала да се чуеш и видиш с нея, иначе нищо не пречи да го пиеш. Ти изследвания правила ли си, освен за щитовидната?
Матей - 1.04.2006 г
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #24 -: Януари 17, 2005, 01:37:41 am »
Здрасти Вени,аз още не съм звъняла на докторката,искам 1во да отида при гинеколожката,която познавам от патологична бременност,където лежах.Незнам дали има връзка м/у твоя и моят случай,защото ти забременяваш лесно/ :) дано и сега да е така/+това мойте аборти са в по късен период.Но ще се обадя.Сега си гледах изследванията и от 2те различни лаборатории са доста под референтните стойности на антитела.А ти защо пиеш дуфастон?
Поздрави
Оля
ПП:Дано следващия път да бъде успешен,защото иначе......... :evil: незнам.
*
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #25 -: Февруари 25, 2005, 13:04:48 pm »
Виледона аз имам също понижена функция на щит.жлеза и също пия Eutyrox. МАТ и ТАТ бяха над норма.Започнах да пия първо по едно хапче от 75 мгр. и на всеки 45-50 дни изследвахме TSH-то,което е винаги беше в норма.Така на всеки 45-50 дена намаляхме дозата до поддържаща и след 8 месеца лечение си изследвах МАТ и ТАТ ,които вече са в норма.
Всъщност аз имам съмнения за моята ендокриноложка,но с това лекарство се понижават и нивата на МАТ и ТАТ произвеждани от щит.жлеза.Сега пия подържаща доза от 6.25 мгр. Еутирокс,като  евентуално началото на март  лечението ми ще приключи.
Има и друго нещо,  нормалната функця на щит.жлеза след лечение, винаги може по всяко време да се понижи отново ,което налага профилактични изследвания.
Между другото аз имах проблем със забременяването, но когато пих един месец Еутирокс бях забременяла, за съжаление явно високите стойности на МАТ доведоха до спонтанен аборт в 5 месец.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #26 -: Февруари 26, 2005, 00:23:42 am »
Надин,ти направи ли си изследвания за аборта?
*
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #27 -: Февруари 28, 2005, 10:46:24 am »
Mорковче, изследвания на плода ли имаш в предвид.
Изследваха го но нищо не написаха, само това че се е получил спонтанен аборт на медицински език.Говорих с Мели и тя каза,че след като не са отбелязали нещо ,това означавало че нищо ненормално не са открили.
Иначе аз при моят доктор трябва да ходя чак май месец, за евентуални изследвания и т.н.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #28 -: Март 06, 2005, 23:29:29 pm »
Не,нямам предвид изследвания на плода-имам предвид за теб-имунологични,генетични и тн.А сега четох в бг-мама,че имало някакви аномалии свързани с пола на бебето.
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #29 -: Април 01, 2005, 18:58:32 pm »
Аз никога не съм правила аборт по желание. На 31 години забременях след диета при доц. Байкова свалих 13 кг. за два месеца , но си съсипах имунната система и август прекарах две гнойни ангини.Загубих бебето си в осмата седмица и въпреки че се изхлузи плодния сак сам ми направиха кюртаж с аспирация.А сега срастване в матката и година и половина напразно чакане. След хормонално лечение за понижаване на пролактинаи ,след месец и половина лапароскопия се надявам да се получи, защото вече съм на 33 и нямам много време. :(
Може да загубиш битката , но важното е да спечелиш войната.
*
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #30 -: Април 01, 2005, 20:10:39 pm »
Това срастване вследствие на кюретажа ли е? :oops:
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #31 -: Април 04, 2005, 14:36:14 pm »
Да в следствие на кюретажа. Много е неприятно , защото ако не го отстраня няма как да забременея. :cry:
Може да загубиш битката , но важното е да спечелиш войната.
*
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #32 -: Април 04, 2005, 18:57:59 pm »
А как се разбира, че има срастване? От УЗ или по друг начин.
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #33 -: Април 07, 2005, 10:32:14 am »
При мен го установиха с контрастна снимка .
Може да загубиш битката , но важното е да спечелиш войната.
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #34 -: Април 09, 2005, 23:56:00 pm »
a na ultrazvuk ne se li vijda?
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #35 -: Април 10, 2005, 17:10:21 pm »
Не предложиха ми лапароскопия през шииката на матката и отстраняване на проблема .
Може да загубиш битката , но важното е да спечелиш войната.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #36 -: Април 10, 2005, 17:18:39 pm »
Цитат на: anushka
Не предложиха ми лапароскопия през шииката на матката и отстраняване на проблема .


да не би да става дума за хистероскопия?
лапароскопията, както подсказва самото наименование (лапаро = корем на латински), се прави през корема. нема лапароскопия през шийката на матката...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #37 -: Април 11, 2005, 00:08:06 am »
Да,Джами,сигурно е хистероскопия-и на мен ми предлагаха да ми направят,ама пусто шубе
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #38 -: Април 13, 2005, 13:02:51 pm »
Лекарът ми каза , че е лапароскопия , самата аз се изследвам от януари тази година и не съм много на ясно... няма значение как се казва манипулацията , нямам търпение да дойде май месец и да се приключи , само дано има ефект и не искочи още някой друг проблем , че в началото бе само пролактина , след това срастване , ако има и друго става много зле , защото не съм много млада :cry:
Може да загубиш битката , но важното е да спечелиш войната.
*

    mr

Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #39 -: Юни 09, 2005, 13:46:30 pm »
Питам се в кой век живеете всички и как при толкова методи за контрацепция не знаете как да се пазите и се стига дори до аборт по желание. Аз лично толкова години сексуален живот (9) никога не ми се е и съмнявала че може да стане нещо такова. А после питате колко аборта оказват влияние. Това никой не може да каже, толкова фактори могат да са важни.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #40 -: Юни 09, 2005, 14:00:04 pm »
Цитат на: mr
Питам се в кой век живеете всички и как при толкова методи за контрацепция не знаете как да се пазите и се стига дори до аборт по желание. Аз лично толкова години сексуален живот (9) никога не ми се е и съмнявала че може да стане нещо такова. А после питате колко аборта оказват влияние. Това никой не може да каже, толкова фактори могат да са важни.


аз пък се питам ти какъв идиот си, та си дошъл да размахваш пръст на "всички" тук и да ги поучаваш за контрацепцията, бе?!!!
на кой свят живеят такива малоумници като тебе? не виждаш ли, че тук пишат само жени, които ИСКАТ да заченат, а не да се ПАЗЯТ, и чиито аборти са основно СПОНТАННИ или поради МЪРТЪВ ПЛОД!

за пръв път си позволявам груб език в тези безкрайно толерантни форуми, но сега не мога да се въздържа, ако ще да ме изтрият.

ще ми говори тя на "вие всички тука", парцал нещастен...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #41 -: Юни 09, 2005, 14:49:28 pm »
Джами  :youwoman:
и не си хаби нервите за такива "хора"


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #42 -: Юни 09, 2005, 17:09:01 pm »
Цитат на: jam
за пръв път си позволявам груб език в тези безкрайно толерантни форуми, но сега не мога да се въздържа, ако ще да ме изтрият.


Да, бе, ще те трия! По - скоро трябваше да изтрия mr, ама то можеш ли да си навсякъде и да бършеш след всеки ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #43 -: Юни 11, 2005, 12:14:50 pm »
Здравейте,
за пръв път пиша, но това е въпросът, който и мен ме интересува.
Аз също имам два аборта по желание. Вторият път беше преди 8 години, в началото на връзката ми със съпруга ми. Вече в "понапреднала" възраст(аз-33, той-30) решихме,че сме готови за дете.Да, ама не...Не се получава и не се получава.Затова стигнах до извода, че има вероятност при второто прекъсване на бремеността да се е случило нещо.
 Знам,че трябва да се изчака  година, за да се каже категорично има ли проблем или не, но някак притеснението не се подчинява на разума. Иначе..изследванията са отлични( според лекарката ми),само че "нещо", което трябва да е двойно или папратовидно при мен е единично( и идея си нямам какво е и не ми обясниха).
Та това беше опита ми от абортите и влиянието им върху забременяването...за сега.
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #44 -: Юни 13, 2005, 09:31:00 am »
Цитат на: TEA
...Вече в "понапреднала" възраст(аз-33, той-30) решихме,че сме готови за дете.Да, ама не...Не се получава и не се получава.Затова стигнах до извода, че има вероятност при второто прекъсване на бремеността да се е случило нещо.
 Знам,че трябва да се изчака  година, за да се каже категорично има ли проблем или не, но някак притеснението не се подчинява на разума...

На твойта възраст периода е половин година. Не че вероятността е по-голяма, а просто времето е по-малко.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #45 -: Юни 13, 2005, 10:07:36 am »
Теа, няма защо да чакате година, можете да си направите някои изследвания. Сигурно знаеш, че и при мъжа нещата са динамични и е необходимо спермограма за него, предно забременяване не е гаранция, че при него всичко е наред.

Това, което ти е казала лекарката, вероятно касае цервикалната слуз и може би лигавицата на матката? Ако е така, най-добре е да започнеш с изследване на хормони.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







*
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #46 -: Юни 14, 2005, 18:48:40 pm »
Благодаря ви!
В интерес на истината съпругът ми сам предложи да си направи спермограма и скоро ще започнем по пътя, който е толкова познат на много от вас.
А изследванията, които ми бяха назначени са СУЕ, IgG , Progesteron(след като се разбра, че "нещото" е единично, а не двойно) и "хистопатологични изследване",което било отлично.
Това, което ме притесни е, че лекарката веднага реши да ми прави цветна снимка...но както и да е...
 Имам едно питане.което не е за тук, но из градските легенди се носи една такава, за помощта на "Дуфастон"-а. В смисъл, че ако не помогне, поне няма да навреди, но аз съм малко скептична към намеса в хормоналните дела на организма.

И още веднъж :Благодаря! От скоро съм в Сф и започвам ресърч в бялата книга:)
*
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #47 -: Юни 15, 2005, 15:27:13 pm »
Не пий Дуфастон без да ти е предписан от лекар
*

    lora_dona

Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #48 -: Януари 24, 2006, 13:12:41 pm »
хммм

Като няма какво да кажеш, lora_dona, мълчи си. Ако ти се ръсят простотии, сбъркала си форума. Мели
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #49 -: Януари 24, 2006, 13:32:09 pm »
лора_дона ..много е лесно да съдиш другите, ако ти се слу4и на тебе друга песен ше пееш
*
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #50 -: Януари 24, 2006, 16:22:35 pm »
Цитат на: TEA
Това, което ме притесни е, че лекарката веднага реши да ми прави цветна снимка...

Защо се притесняваш?! Съвсем правилно е решила лекарката!  :)
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #51 -: Януари 24, 2006, 16:31:59 pm »
Цитат на: panda
Защо се притесняваш?! Съвсем правилно е решила лекарката!  :)


Съмнява ме да се е надявала да получи отговор Панда  :lol: Виж мнението от коя дата е  :lol:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #52 -: Януари 24, 2006, 16:37:06 pm »
Уф, звездичке, права си!! Ама като гледам само деня, а не годината!  :(  Голяма блейка съм!  :lol:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #53 -: Януари 24, 2006, 16:38:50 pm »
Цитат на: panda
Уф, звездичке, права си!! Ама като гледам само деня, а не годината!  :(  Голяма блейка съм!  :lol:


 :balk_602: Случва се
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    lora_dona

Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #54 -: Януари 25, 2006, 05:24:14 am »
Цитат на: missi
лора_дона ..много е лесно да съдиш другите, ако ти се слу4и на тебе друга песен ше пееш


скапа миси, точно това се случи на мен. забренях от раз, без да го желая. за мен абортат си е убийство . никoй няма право да решава дали някои сте живее или не. етозсто нито за миг не се замислих дали да махна детето и сега се радвам на едно чудесно бебе и не съжалявам за решението си. пожелавам на всички жени да имат щастието да си имат бебчо. а не виждам защо мели ми изтри мнението.  нищо лошо не бях написала. стискам палци на всички един ден да бъдете мами.
 :D  :D  :D
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Aбортите и връзката им със забременяването
« Отговор #55 -: Януари 25, 2006, 10:52:40 am »
Това е лично мнение и решение на всеки.
Не си ти тази, която знае кое е правилното.