0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Борса "Зачатие"
« -: Септември 03, 2007, 14:57:53 pm »
Хайде още една нова тема - "В помощ на бременната и майката".   :D

Предлагам тук да си бъдем от помощ с каквото можем.
Кой каквото има да предложи, кой каквото търси да намери, кой от каквото има нужда.
Например с неща, които вече не са необходими за някои от нас, пък ще свършат работа на други. Нещо като наша вътрешна борса на "Зачатие".
Например: дрехи за бременни, артикули, пособия и аксесоари за бебето и майката и т.н.
Предлагам при конкретен интерес да си обменяме информация на ЛС.  :wink:

Надявам се да приемете идеята с охота!
  :D
« Последна редакция: Септември 14, 2007, 10:07:03 am от mini »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: В помощ на бременната и майката
« Отговор #1 -: Септември 03, 2007, 15:02:02 pm »
ами аз аплодирам идеята, ще поразгледам моите неща и ще се включа
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: В помощ на бременната и майката
« Отговор #2 -: Септември 03, 2007, 15:08:43 pm »
Наха преди време ми беше споменала, че има такава идея и искаше да пусне анкета по въпроса, но нещо не успя чисто технологично и така си и остана недоизкусурена идеята й.
*
Re: В помощ на бременната и майката
« Отговор #3 -: Септември 03, 2007, 15:51:44 pm »
Аз мисля ,4е е по-добре да ги продават ,таи като преди6ните бременни и мами все пак са си ги купили и е малко нетакти4но да им ги искаме наготово.Би била полезна тази тема да пи6ат мамите и бременните ,които ве4е не се нуждаят от някои не6та и примерно да ги продават на моми4етата ,които тарсят ,това пак е помо6т таи като не6тата ,които 6те се продават 6те са на половин цена и по малко и запазени ,за6тото както знаем пове4ето мами тук са с по 1 детенце   
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: В помощ на бременната и майката
« Отговор #4 -: Септември 03, 2007, 16:23:08 pm »
Преди доста време предложих да направим такава тема, но някои момичета ме упрекнаха, че не било честно спрямо небременните :? Неразбрах защо,но така и никой не ме подкрепи тогава!
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: В помощ на бременната и майката
« Отговор #5 -: Септември 03, 2007, 17:39:39 pm »
Супер!!! Намирам идеята за много добра и практична.  :balk_63:


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: В помощ на бременната и майката
« Отговор #6 -: Септември 03, 2007, 19:20:56 pm »
Наха преди време ми беше споменала, че има такава идея и искаше да пусне анкета по въпроса, но нещо не успя чисто технологично и така си и остана недоизкусурена идеята й.

Защо мислиш, че идеята за такава тема не е обсъдена! :wink:
 :lol:

Мари, не виждам нищо лошо в темата.....но както и да е.....или пък имаш предвид това, че аз съм я пуснала?!  :(


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: В помощ на бременната и майката
« Отговор #7 -: Септември 03, 2007, 19:22:03 pm »
И на мен ми допада идеята! Вярвам, че ще е полезна!  :balk_103:

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: В помощ на бременната и майката
« Отговор #8 -: Септември 03, 2007, 19:44:07 pm »
Kassi, мисля, че идеята ти е прекрасна!
Подкрепям напълно! Наистина ще е от полза.
*
Re: В помощ на бременната и майката
« Отговор #9 -: Септември 03, 2007, 19:47:52 pm »
касси ,наистина преди около 4-5 месеца Марито предложи подобна тема в темата на бременни -3 та 4аст
Цитат
А помпата за кърмата, задължителна ли е? В смисъл, трябва ли непременно да я имам или не е задължително! При положение, че имам кърма де. Те са си бая цена като ги гледам на Авент.
Що мамите в нашия форум не направят един подфорум за втора употреба бе?

тогава коринка не бе6е сагласна и ето цитата

Цитат
Цитат на: Mari_Pz в май 04, 2007, 11:33:40
А помпата за кърмата, задължителна ли е? В смисъл, трябва ли непременно да я имам или не е задължително! При положение, че имам кърма де. Те са си бая цена като ги гледам на Авент.
Що мамите в нашия форум не направят един подфорум за втора употреба бе?


Нищо не е задължително, включая помпата. Но ако се наложи цедене ( а вероятността е голяма, казвали са ми не една и две приятелки) става по-бързо и не е толкова уморително за ръцете.
Ако се поровиш из нета ще видиш, че има голямо разнообразие - на цени също. Аз си поръчах на Чико за 25 лв. Съвсем прилично, е не като да е без пари.
Не смятам за уместно предложението, което правиш - тук мамите са с пъти по-малко и няма смисъл. Освен това, такъв подфорум има в мамата: www.prodavalnik.com

Цитат
Цитат на: korinka в май 04, 2007, 11:58:30
Цитат на: Mari_Pz в май 04, 2007, 11:33:40
Не смятам за уместно предложението, което правиш - тук мамите са с пъти по-малко и няма смисъл. Освен това, такъв подфорум има в мамата: www.prodavalnik.com

Виж сега, не съм писала в другите форуми, а тук където пишат бременните и мамите, така че не мисля, че засягам някой!
Освен това, в мамата почти не влизам, а пък и предпочитам нашите си мами, защото си ги "познавам" така да се каже. Там новодошли и непознати почти ги подминават!!!

Значи в крайна сметка ще се купува помпа, въпроса е дали ще намеря свестна втора употреба (има време, в крайна сметка) или ще се купува нова и каква!?!

Мерси мацки!

за справка :http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=11181.msg203952#msg203952

никои не се сарди ,4е ти си пуснала темата  касси ,сигурна сам   :bighug:
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: В помощ на бременната и майката
« Отговор #10 -: Септември 03, 2007, 19:58:41 pm »
Абе, момичета, аз ли съм идиот или пък съм много наивна и мнителна? Какъв е проблема сега? Кажете ми, моля ви, че нещо съм затъпяла явно...и вече ми писна. Аз каква вина имам, че преди време Мари е имала такава идея, пък видиш ли Коринка не я одобрила. Дори не съм го видяла това нещо?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: В помощ на бременната и майката
« Отговор #11 -: Септември 03, 2007, 20:01:19 pm »
Шакира, извинявай, но не виждам тук някой да оспорва
предложението на Мари, за да цитираш толкова обстойно.
Мисля, че темата се хареса, за което благодаря на Касси.
Който желае ще се възползва, който не желае, няма  :wink:
*
Re: В помощ на бременната и майката
« Отговор #12 -: Септември 03, 2007, 20:11:41 pm »
Ок нека се придаржаме кам темата с продажбо-покупките
Аз не виждам никакав проблем,4е сам цитирала(все пак затова е бутана за цитатите,но е верно ,4е по време на бременост хормоните се обркват и ставаме по мнителни,други агресивни ,мене например ме гони параноята ,всеки си има недостаци
извиняваите ,4е се намесих в темата ви
 
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: В помощ на бременната и майката
« Отговор #13 -: Септември 03, 2007, 21:10:49 pm »
Абе ей, бременни момичета, днес май сте в лошо настроение или имате премного свободно време и търсите под вола теле :wink:
Защо се скарахте? Не видях никой да е казал нещо, което да е повод за този тон.
Каси, мила, никой за нищо не те упреква :balk_21:

По същество - аз подкрепям идеята за нещо като вътрешна борса на Зачатие, стига модераторите да одобрят и позволят. Знам, че има Продавалник и т.н., но аз нещата ги чувствам като Мари - тука все пак се чувстваме близки по някакъв начин.

И ако нямате против, ще започна първа. Ето някои неща, които на мен не ми влязоха в употреба и ще се радвам да ги подаря на някоя бъдеща майка, която иска да си направи една разходка до кв. Изгрев Сф:


1. Шише 260мл на B Free - неизползвано, разбира се :)
2. Каучуков биберон залъгалка на Chicco - разопакован, но неизползван ( дъщеря ми така и не пожела да ползва такова нещо, отхвърли около 10 вида и този така и не го предложих)
3. Играчка за количка на Дисни - подариха ми друга, която ми хареса повече и тази не я ползвам
4. Пудра на Бюбхен - наразопоакована
5. Таблетки за стерилизация Амукина


Ами това е - ако някой прояви интерес, да ми пише на лични.

Това, което аз искам да закупя втора ръка, е столче за кола - следващото след "кошницата", ама предполагам, че майките тука все още си ги ползват.
Също мисля СтифиЗ беше споменала за бънджи, което дъщеря й не е искала да ползва - ако го продават, интересува ме.
« Последна редакция: Септември 05, 2007, 10:05:10 am от tzvetenze »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: В помощ на бременната и майката
« Отговор #14 -: Септември 03, 2007, 21:46:58 pm »
Цветенце, поздравления!
Предлагам да не се правим на "ощипани госпожици" и да си бъдем полезни с каквото можем. Май ще да е от хормоните, нали?  :wink:
  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: В помощ на бременната и майката
« Отговор #15 -: Септември 03, 2007, 22:22:12 pm »
Ами Шакито ако не беше адвокатствала  :bad_idea: нямаше да се спори толкова.
Винаги съм се чудела какво възпламенява хора, които нямат връзка с нещо- в случая чужбинска майка с идея за нещо на местна почва.
Ама и на мен не ми обръщайте внимане- аз още кърмя на поискване- хормоните ми хич ги няма  :mrgreen:


Ако искате нека направим една анкета, като през това време заключа темата- така ще се види до каква степен искаме нещо такова.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: В помощ на бременната и майката
« Отговор #16 -: Септември 03, 2007, 22:26:47 pm »
Абе аз таман обяснявах на Надин, че най-вероятно проблема идва от сатурновата дупка, в която са с Касси, ама Мини, ти пък не си дева, та може и от хормоните да е. :lol:
Аз мисля, че Шаки не е написала нищо ново, тя просто припомни че и преди имаше такава идея, но никой не й обърна внимание.
Иначе, анкетата е най-добрия вариант. А и предполагам, че такава борса ще отвори допълнително работа на модераторите. Така че наистина е хубаво да се обмисли добре преди да се действа.
Тове е от мен.
« Последна редакция: Септември 03, 2007, 22:31:54 pm от sia »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: В помощ на бременната и майката
« Отговор #17 -: Септември 03, 2007, 22:34:26 pm »
Абе аз таман обяснявах на Надин, че най-вероятно проблема идва от сатурновата дупка

Е, добре де, ама аз не излязох ли от сатурновата дупка вчера!  :wink:

Мини, аз пък не виждам защо да заключваш темата. Който иска пише, който иска чете, който не иска, не пише и не чете! Който иска предлага, а останалите си предценяват.  :wink:  :lol:

Хайде, хубава вечер!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: В помощ на бременната и майката
« Отговор #18 -: Септември 03, 2007, 22:36:12 pm »
Абе аз таман обяснявах на Надин, че най-вероятно проблема идва от сатурновата дупка, в която са с Касси, ама Мини, ти пък не си дева, та може и от хормоните да е. :lol:

Упс, сори за спама, ама какво ни е на девите! Хайде сега....


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: В помощ на бременната и майката
« Отговор #19 -: Септември 03, 2007, 22:53:28 pm »
Цитат
чужбинска майка
из4акаи да стана маика,за да се похваля :mrgreen:
Поздравление за tzvetenze и за хуманната и постапка
касси за "девите" (много мнителните сте) :lol: ,аиде сега пак  го вземи наватре  :lol:
Лека ве4ер и от мене :D
 
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....