0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, момичета! Преживях спонтанен аборт в първия триместър. Слава богу не се наложи кюртаж, кървях около 5 дни след аборта, лекуващият лекар ми изписа доксациклин и геритамин. Десет дни след аборта гинеколожката ми направи профилактичен преглед и каза, че всичко е нормално, матката е добре и че дори съм в овулация  8O . На 22-рия ден след аборта ми дойде и менструацията, но беше съвсем слабо кръвотечение и със леки болки. И така вече 10-ти ден, но е различна от преди да забременея, по-оскъдна и по-продължителна. Някои казват, че това е нормално, докато се възстанови организма... А иначе гинеколожката ми каза, че след два менструални цикъла можем да пробваме отново за бебче. При вас как беше, нормално ли е това, което се случва със цикъла ми ?!  :ask: Благодаря ви предварително! :flower:
*
Re: Първи менструален цикъл след спонтанен аборт!
« Отговор #1 -: Септември 01, 2007, 11:35:54 am »
Здравей sianit.Съжалявам ,за това което ти се е случило.Ето при мен как беше-първата ми менструация дойде на 26 ден,като по принцип цикълът ми точно 30 дни.Малко по продължителна-7 дни,обикновено ми е по 5.Втората М дойде на 29 ден с нормална продължителност.Мисля ,че е нормално първите два цикъла да не са така регулирани.А за това колко чакахме-трета М не дочаках.И на мен лекарката ми каза,че няма проблем да бебеправим след три цикъла,тъй като матката не е кюртирана.Желая ти успех!!!
*
Re: Първи менструален цикъл след спонтанен аборт!
« Отговор #2 -: Септември 01, 2007, 11:48:32 am »
Съжалявам за това, което ти се е случило. :( И аз съм го преживяла и то два пъти.
Първия път М. дойде след 30 дни. Точно след толкова дни ми дойде менструацията и след аборта, който правих по желание преди 10 години. Когато след втория спонтанен аборт нямах менструация 37 дни отидох на лекар и се оказа, че имам проблем. Предизвикахме я с лекарства.
Ако продължиш да кървиш, посети пак лекаря си, за да не се окаже че има някакъв проблем.
Желая ти успех и следващия път всичко да бъде наред!
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Първи менструален цикъл след спонтанен аборт!
« Отговор #3 -: Септември 01, 2007, 13:28:02 pm »
на мене днес ми е 35 ден от аборта, предизвикан след мисед...
още нямам цикъл и това вече ми изправя косата...
при номален цикъл на 28 ден, сега направо съм кълбо от нерви...
*
Re: Първи менструален цикъл след спонтанен аборт!
« Отговор #4 -: Септември 01, 2007, 23:07:01 pm »
Момичета, нямя защо да ви се изправя косата! Вярно, че при всеки е индивидуално, но при вас, като чета закъсненията са в рамките на нормалното за първи цикъл. Да не забравяме, че абортът е огромен стрес за организма. Аз имам два спонтанни аборта, като след първия цикълът си дойде баш на време. Но не така беше след втория, като закъснението беше цели две години!!! Ей, такова чудо на природата едва ли има! Отчитам като грешка, че слушах някои лекари, като втората година пих Диане-35, но така и то не помогна (абе, бях си направо ужасно невежа на тази тема). Цикълът ми дойде след хистероскопия. Да видите как се опитва за бебе без цикъл с отчаяната надежда, че всеки момент ще се появи овулация и ние ще я улучим и всичко ще е прекрасно. Е, през тези две години овулацията не се появи. Обаче при вас няма място за отчаяние! Разказвам го това по-скоро като илюстрация, че има разни случаи и всеки е строго индивидуален. При вас няма да е така, сигурна съм!
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Първи менструален цикъл след спонтанен аборт!
« Отговор #5 -: Септември 02, 2007, 23:19:18 pm »
Привет! Съжалявам за случилото се, сианит! При мен бе с кюртаж, след който имах дълго време по-тъмно и слабо кървене. Цикълът ми дойде на 30 дни след манипулацията, беше и по-дълъг, а следващия вече се нормализира. Дано всичко скоро се оправи! Ако те притеснява продължителността на кървенето, посети лекаря си. Късмет, мила!
Миним, дано не чакаш още дълго и скоро нещата се върнат в ритъм!
 :bighug: :bighug: :bighug:

Re: Първи менструален цикъл след спонтанен аборт!
« Отговор #6 -: Септември 03, 2007, 09:54:58 am »
Здрасти и горе главата! Предполагам, че от това няма да ти стане по-добре лично аз го преживях много трудно! След мисед и кюртажа кървих 4 дни много оскъдно, после ми дойде на 26 ден при 31 дневен цикъл. Първата и втората менструация бяха доста обилни и с много "парчета" на контролния казаха,че лигавицата е ОК и от тогава пак подновихме опитите....така,че само спокойствие и успех ти желая!
Re: Първи менструален цикъл след спонтанен аборт!
« Отговор #7 -: Септември 03, 2007, 12:34:26 pm »
Благодаря на всички!  :flower: :flower: :flower:
*
Re: Първи менструален цикъл след спонтанен аборт!
« Отговор #8 -: Септември 03, 2007, 13:13:59 pm »
Здравейте и  от мен.След кратка радост от положителния тест и при мен нещата не се развиха добре.Докторът не можа да види на първия преглед нищо, защото беше още рано, а до втори така и не се стигна  :(.Почна кафеникаво течение,пих дуфастон,но въпреки това то  премина в цикъл.Знам, че много от вас са го преживели, но едва сега разбирам колко е голяма болката.Искам да попитам имали опасност в този случай да не се изчисти всичко и дали ще е нужна лекарска намеса.Благодаря Ви.
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
Re: Първи менструален цикъл след спонтанен аборт!
« Отговор #9 -: Септември 03, 2007, 13:15:26 pm »
на мене днес ми е 35 ден от аборта, предизвикан след мисед...
още нямам цикъл и това вече ми изправя косата...
при номален цикъл на 28 ден, сега направо съм кълбо от нерви...
Няма място за притеснение, за сега. И аз първия път се бях шашнала. Тогава доста рових по въпроса. Понеже първият цикъл е почти винаги ановулаторен, е и по-дълъг /35-45 дни поне/. Ако не ти дойде до 50 ден, отиди на лекар. На мен ми дойде на 35 ден.
Вторият път бях на Регулон и ми дойде на 29 ден.
Деси, много съжалявам  :( Може да изчакаш да спре кървенето и да отидеш на преглед. Така ще си сигурна.
« Последна редакция: Септември 03, 2007, 13:24:45 pm от Stivarip »
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Първи менструален цикъл след спонтанен аборт!
« Отговор #10 -: Септември 03, 2007, 18:04:51 pm »
благодаря Stivarip
ще постискам още десетина дни ...:(
дано се появи до тогава...
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Първи менструален цикъл след спонтанен аборт!
« Отговор #11 -: Септември 03, 2007, 19:46:54 pm »
Дано, миним!  :bighug:
Деси, дали ще се наложи намеса може да каже само лекар, след като те прегледа! Дано не е нужна такава! Скорошно възстановяване ти желая!

Re: Първи менструален цикъл след спонтанен аборт!
« Отговор #12 -: Септември 04, 2007, 08:49:38 am »
благодаря Stivarip
ще постискам още десетина дни ...:(
дано се появи до тогава...
Ще дойде, мила, не се притеснявай  :) Нали нямаш други оплаквания? Аз психически се бях настроила за 40-50 дни и останах приятно изненадана.
*
Re: Първи менструален цикъл след спонтанен аборт!
« Отговор #13 -: Септември 04, 2007, 12:35:00 pm »
Благодаря ви,след като спре кървенето задължително ще отида да преглед.
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Първи менструален цикъл след спонтанен аборт!
« Отговор #14 -: Септември 04, 2007, 18:24:50 pm »
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Първи менструален цикъл след спонтанен аборт!
« Отговор #15 -: Септември 05, 2007, 23:09:44 pm »
sianit,как си?Спря ли кървенето?
Re: Първи менструален цикъл след спонтанен аборт!
« Отговор #16 -: Септември 06, 2007, 11:01:13 am »
sianit,как си?Спря ли кървенето?

Все още не, съвсем слабо е, но го има!Когато ходих на преглед при гинеколожката си след аборта, ме прегледа с вагинален ехограф и ми каза, че с този първи цикъл ще изхвърля "жълтото тяло", а иначе всичко било ок! Дали на това се дължи този оскъден и продължителен цикъл... нямам идея...
Re: Първи менструален цикъл след спонтанен аборт!
« Отговор #17 -: Септември 24, 2007, 19:36:05 pm »
Пиша това просто информативно, в случай, че има и други с подобни случаи. Ходих на преглед, дългото и продължително кървене е вследствие на увеличена маточна лигавица. Гинеколожката ми назначи десетдневно лечение с циплофлоксацин и примолут, както и витамини. Кървенето спря на втория ден от приемането на лекарствата. Също така ми поясни, че след десетия ден ще имам менструално кървене/ малко по-обилно, за да се изчисти тази лигавица/, така и стана. Днес ходих отново на преглед и доки каза, че вече може да действаме по въпроса за бебо отново  :) Благодаря на всички за съветите и подкрепата!  :bighug:
*
Re: Първи менструален цикъл след спонтанен аборт!
« Отговор #18 -: Септември 25, 2007, 12:24:39 pm »
Радвам се, че нещата се нормализират.УСПЕХ! :bighug:
Здравейте и от мен!

Аз направих спонтанен аборт и се наложи абразио. Оказа се, че бебето е спряло да се развива и е умряло в мен без да знам. В деня който отидох в болницата вече организма беше тръгнал да изхвърля плода. Имах болки и кървене. Бях в края на третия месец от бременността и в началото но четвъртия.
Менструацията ми дойде на 37 ден след абразиото. Нямаше я силната болка от преди да забременея. Казвали са ми, че болките при не раждали момичета се дължат на малка или недоразвита матка. Даже обяснението било в това, че матката не можела да изхвърли съдържанието си заради малкия отвор.