0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

За Мели -Втечняване ?
« -: Август 31, 2007, 17:19:12 pm »
Здравей, искам да попитам каква роля играе втечняването на спермата?
Интересува ме най-вече когато това става за по-дълъг период от нормалния, както в нашия случай време за втечняване 5мин.-20мин., резултат- 40мин.
Какво се случва и това проблем ли е ?
Мерси предварително.
« Последна редакция: Септември 03, 2007, 20:14:34 pm от CAPRICE »


Спрете Земята, искам за сляза
Re: За Мели -Втечняване ?
« Отговор #1 -: Септември 06, 2007, 21:52:09 pm »
няма ли да получа отговор :(


Спрете Земята, искам за сляза
*
Re: За Мели -Втечняване ?
« Отговор #2 -: Септември 07, 2007, 10:55:10 am »
Здравей!
И ние бяхме с по-дълго време на втечняване(над 30 мин.) и повишен вискозитет.Не е голям проблем.
Това,което мога да те посъветвам,е-...да полежиш по-дълго време след акт - поне 40-50мин.
Но все пак се посъветвай и с лекаря си!
Късмет!
« Последна редакция: Септември 07, 2007, 10:58:09 am от le »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: За Мели -Втечняване ?
« Отговор #3 -: Септември 07, 2007, 11:42:04 am »
Всеки показател от спермалния анализ, който не е в нормата, може да е проблем. В конкретния случай втечняването е в норма, тъй като нормата е от 5 до 60 минути, но средностатистически е забавено. При бавното втечняване сперматозоидите не се движат достатъчно добре и достатъчно бързо, а колкото е по-дълга експозицията им на вредното за тях влагалищно съдържимо, толкова е по-зле. Като обща насока при по-бавно втечняване е добре да се види състоянието на простатната жлеза, тъй като от нейните ензими зависи процесът на втечняване.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу