0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Домейн за английския календар
« -: Септември 22, 2005, 15:09:17 pm »
Момичета давайте предложения да измислим домейн за английския календар, трябва да е ясен, да се помни, да говори добре за името си, да е СВОБОДЕН най-вече (тук може да се провери)
Със 100 зора измислихме горните 4 - давайте и вие идеи!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Домейн за английския календар
« Отговор #1 -: Септември 22, 2005, 15:15:32 pm »
На мен ову-календар ми се вижда най-ясно за какво точно става дума.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Домейн за английския календар
« Отговор #2 -: Септември 22, 2005, 15:34:58 pm »
Репродуктивен отговаря най - точно на идеята да е не само за жени.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Домейн за английския календар
« Отговор #3 -: Септември 22, 2005, 15:39:56 pm »
Е таквоз разногласие досега не е имало - одеве с Добри  говорихме че lady  е най-атрактивно и най-универсално.  :wink:  :D
Давайте и други идеи!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Домейн за английския календар
« Отговор #4 -: Септември 22, 2005, 15:53:38 pm »
Аз не че настоявам за моята идея, но да обясня защо предлагам ову.

Лейди - хубаво, стилно, финно, но не всеки би направил асоциация. Нагледала съм се на какви ли не мнения в бг-маммата, има много неориентирани момичета, голяма част от тях едва ли някога ще направят тази финна връзка. Ако трябва да съм честна, на мен Лейди най ми допада.

Репродуктивен - ами аз лично с претенциите си все пак за някаква обща култура доста по-късно достигнах до тази дума в речника си, в смисъл знаех какво означава думата, но някак си не я свързвах с проблемно забременяване. Първо използвах и познавах овулация, пък после стигнах постепенно и до същността на репродукцията. Много е хубаво като заглавие, но като че ли е за по-интелигенти хора, по-специализирано е. Доказателство за това е мнението на Мели. Тя е лекар и тази дума е близо до нея. Мисля, че по обикновените момичета биха се затруднили да се ориентират бързо.

И затова моето предложение е за ову - мисля, че трябва да слезем на най-ниското стъпало и оттам да погледнем.

Обаче в никакъв случай не държа и не настоявам.
Просто дадох обяснение.
Домейн за английския календар
« Отговор #5 -: Септември 22, 2005, 16:00:15 pm »
Ако може и аз да дам мнение  :D
И аз съм за lady - варианта    :roll:

Не знам каква ви е идеята, но ако е да се ползва от чужденки, много от последните и хабер си нямат какво е това ову или пък репродуктивност. Не че няма да разберат, но трудно ще го запомнят.  :lol:
Жалко обаче, че не е възможно без '-' да бъде, но нищо и така става.
Успех!
Домейн за английския календар
« Отговор #6 -: Септември 22, 2005, 16:06:19 pm »
гласувах за www.ovu-calendar.com
щото според мен си е баш това :D
*
Домейн за английския календар
« Отговор #7 -: Септември 22, 2005, 16:13:56 pm »
Цитат на: Nadejda

Не знам каква ви е идеята, но ако е да се ползва от чужденки, много от последните и хабер си нямат какво е това ову или пък репродуктивност. Не че няма да разберат, но трудно ще го запомнят.  :lol:
Жалко обаче, че не е възможно без '-' да бъде, но нищо и така става.
Успех!

Идеята е: има много подобни календари, всички които с изключение на фертилити френд са с много по-малко функции от нашия, но всички са платени. ФФ също е платен. Идеята беше да пуснем английска версия и на нашия календар, но предвид големия трафик, който ще се получи и няма да можем да понесем. Идеята е тази версия да е платена (безплатна за някакъв кратък период от време само) и то на някаква символична за техния стандарт такса.  Така ще може да се плаща и сайта и календара към него, целия трафик и да има допълнителни приходи за сдружението.
А англоговорящите не знаят какво е zachatie и за тях сегашното име няма да говори нищо. Затова си трябва самостоятелен домейн. А българската версия ще си е безплатна :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Домейн за английския календар
« Отговор #8 -: Септември 24, 2005, 23:45:58 pm »
Мда, Лали е права, кактто в повечето случаи, а аз не помислих, че трябва да е нещо съвсем просто, ясно и познато.

Да пофантазираме нещо на тема baby-calendar, lady-diary, знам ли. Но има много свободни домейни.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Домейн за английския календар
« Отговор #9 -: Септември 25, 2005, 04:59:48 am »
Lady calendar - все пак всяко лейди ще може да го ползва - за каквото то си реши - едно лейди ще се пази от забременяване, друго ще се мъчи да забременее, трето ще си изяснява процесите в организма, четвърто ще си пише по какви доктори е ходило докато се лекува от нещо ... и т.н.
*
Домейн за английския календар
« Отговор #10 -: Октомври 07, 2005, 12:23:05 pm »
www.lady-calendar.com регистриран вече !  :lol:
От нас :)
*
Домейн за английския календар
« Отговор #11 -: Октомври 07, 2005, 13:39:55 pm »
Ми давай да го плащам тогава, а?
*
Домейн за английския календар
« Отговор #12 -: Октомври 07, 2005, 13:41:28 pm »
Ми добре, на същата сметка дето плати wearethebest.info, ама чакай да се върне Алекс от ядене да гопитам к'во основание да пишеш. Даже ще му кажа да ги напишат на обща фактура.
*
Домейн за английския календар
« Отговор #13 -: Октомври 07, 2005, 14:28:17 pm »
Оки и колко пари ми кажи, пак ли 24 лв.?
*
Домейн за английския календар
« Отговор #14 -: Октомври 07, 2005, 14:31:56 pm »
да, с ддс.
*
Домейн за английския календар
« Отговор #15 -: Октомври 07, 2005, 14:51:04 pm »
ok, чакам да кажеш само основанието и в понеделник ще ги преведа.