0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте :)
Какво мислите по въпроса? Доста често ми се случва да се замисля за някоя дума, а понякога чета грешно написани елементарни думички!!!
Предполагам, че има нещо такова някъде, може ли да се сложи в сайта и да речем когато дадем на преглед отговорите си да излиза надпис, който да подскаже коя дума не сме написали правилно?
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Може ли да има в сайта правописен речник?
« Отговор #1 -: Август 23, 2007, 19:24:22 pm »
Аз имам такава "приставка" към браузъра. Използвам мозилата, когато пиша нещо и ако е грешно веднага се подчертава.
Re: Може ли да има в сайта правописен речник?
« Отговор #2 -: Август 23, 2007, 20:03:29 pm »
http://www.eurodict.koralsoft.com/index.html
Аз понякога ползвам този адрес.
*
Re: Може ли да има в сайта правописен речник?
« Отговор #3 -: Август 27, 2007, 10:55:37 am »
Mary , BLACK_ROSE  мерси ама идеята ми беше за самия сайт на Зачатие. Нещо като приставката на Мари...
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Може ли да има в сайта правописен речник?
« Отговор #4 -: Август 27, 2007, 11:39:00 am »
Mary , BLACK_ROSE  мерси ама идеята ми беше за самия сайт на Зачатие. Нещо като приставката на Мари...
Здравей,
приставката за която Mary говори е част от браузъра (Firefox). Подобно решение което да е писано на java script, да се качва и да прави проверка при клиента при пускането на нов постинг не е толкова лесно да се направи (но не е невъзможно), защото най малкото в данните които ще се транспортират до клиентската машина ще трябва да се съдържа почти целия правописен речник (т.е. много информация) и това ще отнеме невероятно много време при пускането на всеки постинг.

Поздрави
*
Re: Може ли да има в сайта правописен речник?
« Отговор #5 -: Август 28, 2007, 08:14:45 am »
beast очаквах да се включиш :) на теория ми е ясно какво трябва да се направи, много труд е това наистина, но някой ден нищо чудно сайта да се сдобие с такова нещо  :) но пък казваш, че ще отнема време за пускането на постинги...май това е по-големия проблем :)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.