0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Закаляване и имунитет
« -: Август 22, 2007, 09:02:09 am »
на подрастващите :D
мисля, добре е да имаме и такава тема. по-късно ще споделя нашите практики и ще започна с въпросите.

с пожелание за здрави и умни дечица :D
*
Re: Закаляване и имунитет
« Отговор #1 -: Август 22, 2007, 20:25:14 pm »
manhattan по принцип съм за темата, но според мен имунитета и особено закаляването не са свързани с храненето. Или греша?


*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Закаляване и имунитет
« Отговор #2 -: Август 22, 2007, 23:57:35 pm »
 :D не са, и са. не знаех къде да пусна темата.
храненето е от изключително значение за здравето, та затова :D
Re: Закаляване и имунитет
« Отговор #3 -: Август 23, 2007, 04:03:36 am »
Цитат
храненето е от изключително значение за здравето, та затова Very Happy
Определено е!  :P
*
Re: Закаляване и имунитет
« Отговор #4 -: Август 23, 2007, 19:43:09 pm »
Манхатън, много хубава тема според мен! Аз лично съм много зиморничава, та ако дадете някакви идеи как от рано да калявам джудженцето, ще ви бъда много признателна.

А имам и един въпрос: Вярно ли е, че бебетата имат имунитет до 6месечна възраст, който ги предпазва? Къде мога да прочета повече по въпроса?

п.п. Да нацелуваш закаления Криско от мен :D
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Закаляване и имунитет
« Отговор #5 -: Август 24, 2007, 08:41:13 am »
ето повод, да се отпочне темата :D сиа, цун.

бебетата имат от мама имунитет до 6 месец, но това не означава, че не боледуват :( карат го по-леко.
за да не е зиморничава-не знам точно. но е добре да се свикне на не много топла вода при къпане, при ядене. при първа възможност-боси крачета. всеки ден виждам деца с чорапи и обувки в тези жеги :( за ходещите ясно, но другите! аз дори го пускам да ходи бос навън. първо опитвам аз и ако е топличко го пускам, ако не е съвсем, обувам чорапки.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Закаляване и имунитет
« Отговор #6 -: Август 24, 2007, 16:39:59 pm »
Аз пускам Моника да лази в райграса. Естествено тревата е в двора и няма достъп с животни. Късо подстригана е идеален килим за детски игри. Събираме се две три майки с техните бебчовци и ги пускаме босички да си лазят и играят там.
Къпя я с по хладка вода. Давам и всичко на стайна температура. Не притоплям.
« Последна редакция: Септември 09, 2007, 11:34:45 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Закаляване и имунитет
« Отговор #7 -: Август 25, 2007, 14:37:26 pm »
аз също не притоплям никога, всичко на стайна температура като бебе.водата не много топла.въпреки, че е зимно бебе не съм я гледала на горещо а на 20-21 градуса.т.е. в стаята се дишаше спокойно.Аз съм зиморничева,и не искам и детето да е така.при първа възможност спеше без чорапи.имаме голям двор,когато времето позволява е там в басейна.относно хранене съм казвала - твърдо против съм консервирана храна в буркани и кухни.всичко съм приготвяла от нас.вече е голяма,яде 99% всичко.много наблягам на плодове и зеленчуци.почти 3 годишна е, досега не е пила антибиотик.надявам се да е здрава и занапред.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Закаляване и имунитет
« Отговор #8 -: Септември 08, 2007, 15:29:11 pm »
Започнах да извеждам Даниела на въздух след първата седмица, като се роди. Преди това стояхме на отворен прозорец по пет-десет минути дневно. Миналата година в началото на юни не беше много топло. После я оставях да спи навън с часове, на шарена сянка. Но свеки все искаше да е облечена по-така...
За година и три месеца боледувахме само от пробата манту и наскоро от пресипнало гърло.
Не изварявам вода от 7-мия й месец, яде и пие почти всичко, водихме я на море, хапна пясък и морска вода /има разстройство след това/.
Всеки ден сме навън, включително и в тия хладни дни /за половин час сутрин и следобед, като се наспи/. Сама ме дърпа към вратата и вика "Мамо, опа, там!".
От две седмици имаме коте, но не й позволявам да го гушка много-много.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Закаляване и имунитет
« Отговор #9 -: Септември 13, 2007, 20:12:44 pm »
не е желателно да се стерилизират нещата на детето след 6 месец. те имат нужда да се сблъскват с бактериите, за да си изграждат имунитета. дори някъде бях чела за връзката между диабета и прекаленото пазене на стерилност около децата!
пък и до 6 месец те вече лапат всичко :D
*
Re: Закаляване и имунитет
« Отговор #10 -: Октомври 01, 2007, 15:06:36 pm »
Подкрепям по-спартанските методи.