0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Помощ!Комари!
« -: Август 22, 2007, 08:23:16 am »
Изядоха ме!Тая нощ направо ми видяха сметката, като цяло лято не ме бяха пипнали.А още по-странното е, че ние всяка вечер профилактично си пускаме машинка Райд с таблетки.За капак, снощи мъжо уби един в хола, докато вечеряхме и аз за по-голяма сигурност се омазах цялата с Аутан Фемили.Въпреки Аутан-а и Райд-а, направо ме изядоха.Кажете ми-вие как се справяте с тази напаст?Явно са като онези бръмбари по картофите -едната година ги изтрепваш с Бандит, на другат го вземат като допинг.Сега с какво да пробваме, че да с еоттървем от тях?Пердето в спалнята е дълго и плътно, още повече към спалнята имаме остъклена тераса с ресни на вратата и към другата тераса, откъде влязоха идея нямам.Помагайте, че направо ще откача!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Помощ!Комари!
« Отговор #1 -: Август 22, 2007, 08:41:54 am »
А бе то комарите са си напаст, ама ти сигурна ли си че са били точно комари. Така както описваш ситуацията, явно мнооого силно са били мотивирани да вампирясват точно от теб.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Помощ!Комари!
« Отговор #2 -: Август 22, 2007, 09:06:16 am »
100% си бяха комари, едва ли бълха ще ми жужи на ухото :lol:.Това, което ме учудва е, че ме хапеха въпреки Аутан-а и Райд-а!Егати случая! :x
Re: Помощ!Комари!
« Отговор #3 -: Август 22, 2007, 09:53:01 am »
Ммм да!!! Моята ситуация е същата, но за протокола да отбележа, че при мен това е проблем през цялото лято!!! Тази година комарите са направо на рояци, имаме мрежи на прозорците, пердета на балконските врати, включваме машинка с Райд, мажа се с какви ли не мазила против комари, нощно време мъжлето става да пръска допълнително с един спрей уж да убива комарите. Да ама не , аз всяка нощ съм ухапана поне на 10 места. Тази година са и много гладни май, щом посягат и на мъжлето, а него никога не са го хапали комари. Ами май няма спасение. Мъжлето ме успокоява, че зимата няма да ме хапят  :D
 Пробвала съм даже да затворя прозореца и вратите в стаята, в която спим и да пусна машинката с Райд, да напръскам с един спрей за комари и след това и с един препарат купуван от ветеринарна аптека пак уж за комари, да държа затворено уж да измрат гадините, ама спасение няма.
  Та Мимка,  аз освен да съм съпричастна с теб май не мога да помогна  :(

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*
Re: Помощ!Комари!
« Отговор #4 -: Август 22, 2007, 10:27:33 am »
Опитайте с течността на Райд, а не с таблетките. Ние така се спасявахме от комарите преди година-две. Точно 10 минути след като включа машинката и всички комари в стаята тупкаха с навирени крачета.
*
Re: Помощ!Комари!
« Отговор #5 -: Август 22, 2007, 11:46:57 am »
И ние сме с течност/в спалните/,и комар не припарва.Това са някакви мутирали комари,щом не ги гони "Аутан"!Доколкото знам,това е най-доброто на българския пазар.Аз винаги го нося в чантата.Заради мъжа ми-комарите го намират за много апетитен...Аз също.
*
Re: Помощ!Комари!
« Отговор #6 -: Август 22, 2007, 11:51:11 am »
Мен ме изяждат всяка нощ , много гадно и направо като ти жужи нещо на ухото хич не може и да се спи. Която от вас се е преборила ефективно нека да даде съвет
*
Re: Помощ!Комари!
« Отговор #7 -: Август 22, 2007, 12:00:27 pm »
Ние слагаме вечер в контактите изпарители.Нашия специално се казва  AROXOL,но съм чувала че и Райд е  ефикасен.Откакто ги ползваме,не влизат комари.
*
Re: Помощ!Комари!
« Отговор #8 -: Август 22, 2007, 12:33:01 pm »
Явно няма спасение от тези гадинки. И аз снощи се мазах с
мокри кърпички за комари, но ефект нямаше. Даже и в стаята с включен
Райд пак ми жужеха на ухото.  :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помощ!Комари!
« Отговор #9 -: Август 22, 2007, 12:45:01 pm »
ние в къщи не се предпазваме,но и не влизат. :DЗа излизане използван Аутан-стикчето.Ако все пак ме ухапе,спасението ми е Псило-Балсам - много е добър!
<br />
Re: Помощ!Комари!
« Отговор #10 -: Август 22, 2007, 16:31:09 pm »
   Преди 4 годони като сменяхме дограмата си сложихме и комарници.Препоръчвам ги горещо!  :wink:  Един комар не е влязъл в нас.А иначе както някои вече знаят,съм дълго време на почивка край морето и от 1 седмица са цели рояци.Мен комарите ме отбягват по принцип,но сега ме скъсаха.Купих OFF! и две ве4ери се пръскаме обилно 2 семейства ,комарите ни кацат и веднага офейкват! :P  Вчера  мъжа ми ме целуна по рамото след като се напръскахме и почна да плюе  :lol: ,така разбрахме тайната на ОФФ-а,направо е отровен.  :lol:
*
Re: Помощ!Комари!
« Отговор #11 -: Август 22, 2007, 16:46:44 pm »
Ами ние 2002ра с моя ходихме за 10 дена на море и си няхме купили Офф, но нещо май не ставаше, затова си купихме Аутан и беше по-ефективен.От тогава всяка година за почивките си купуваме само Аутан.Като започнах работа в магазина за домашни потреби дистрибутора на Райд ни снабдяваше и с Аутан и Офф, като той лично каза, че Аутана е много по-ефективен.Да, ама гадовете ме наядоха въпреки Аутана...направо вече си мисля, че мутират. 8O
*
Re: Помощ!Комари!
« Отговор #12 -: Август 22, 2007, 17:24:27 pm »
Приятелят ми май ползва таблетки Райд и казва че е доволен, иначе ние ги чистим с прахосмукачката вечер но пак ми жужат почти цяла нощ.
*
Re: Помощ!Комари!
« Отговор #13 -: Август 22, 2007, 23:53:55 pm »
Цитат на: fanta_22 link=topic=15569.msg :ask:250888#msg250888 date=1187792667
Приятелят ми май ползва таблетки Райд и казва че е доволен, иначе ние ги чистим с прахосмукачката вечер но пак ми жужат почти цяла нощ.

Лелееее... вярно ли бе, Фанте?
Как спите с такава напаст? :ask: 

Мимка, спасението е само комарници на вратите и прозорците.
У дома комар не е влезнал, но навън ни изяждат /любимият е по- сладък :wink:/, ако пропуснем да се намажем с Аутан.
Няколко пъти се прибирахме от разходки нахапани и от тогава - препарата в чантичката! :D