0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

LH и Е2 на 11-ти ден??
« -: Септември 20, 2005, 11:24:13 am »
Мацки, помагайте - порових в Гугъл, но не попаднах на нищо конкретно.
Среден цикъл 29 дни, средно овулация - 14-ти ден.
На ден 10 от цикъла, вечерта, има доминантен фоликул 14мм, лигавицата е 7мм. За ден 11 сутринта ми назначиха хормони - Е2 и LH. Не е ли рано? Лекарят ми обясни, че при естрадиола гоним стойност 150, ако е 100 - почваме стимулация (не е ли късно за стимулация??), ако е под 80 - канцелираме. Какво мислите? Не можах да намеря примерно таблица при какъв размер на фоликула колко трябва да е естрадиола.
А пък за ЛХ не е ли съвсем рано? Там какви стойности да очаквам?

Имам мерени ЛХ и Е2 на 12-ти ден, но тогава дом.фол. е бил 19мм, а лигавицата - 13мм. Стойностите са били: Е2 - 384 pg/ml и LH - 16.47 U/l.

Колко въобще достига ЛХ, когато е пикът?

Благодаря :D
Благодаря ти, Бени!







LH и Е2 на 11-ти ден??
« Отговор #1 -: Септември 20, 2005, 11:43:05 am »
Фрешче, няма да мога да ти дам конкретен отговор, но тези хормони нали имат различни стойности в различните фази на цикъла. Ако имаш изследвания някъде около себе си-погледни какви са референтните стойности и гледай високите граници. От друга страна е възможно лекарят да ти е казал най-ниското ниво от нарастването-ох, дано да ме разбереш.
Както знаеш всеки цикъл е различен, но ако овулацията ти предстои на 14-тия ден е напълно възможно фоликула да достигне размер 20-22 мм
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
LH и Е2 на 11-ти ден??
« Отговор #2 -: Септември 20, 2005, 12:03:56 pm »
Фрешо, предполагам, че са ти казали следното: "ако естрадиола е над 150, правим инсеминация, ако не - канцелираме". Стимулация от 11-ти ден никой не прави.
Естрадиол и ЛХ се изследват предовулаторно, за да се види следното: търси се минимум 200 пикограма на милилитър естрадиол на всеки доминантен фоликул с размер над 18, и се търси начало на повишение на ЛХ, за да се прецени дали наближава момента на овулация. Мисля, че ЛХ може да достигне до 80 в пик. Моят лекар освен тия два хормона, изследва предовулаторно и Прогестерон, защото той също тръгвал леко да се покачва преди овулацията точно и заедно с покачването на ЛХ дава точна прогноза за предстоящата овулация.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

LH и Е2 на 11-ти ден??
« Отговор #3 -: Септември 20, 2005, 13:04:22 pm »
Джамата, права си бе мила. И аз такива работи знам, ама така ми каза докторката - и съм сигурна, че каза - ако е 100, ще стимулираме  8O , ако е под 80, канцелираме (нищо не правим).

За референтните ст-сти ясно, но колко Е2 е добре за 14мм (то че ще расте, ясно), и дали в този етап от цикъла въобще ще има повишение на ЛХ 8O . За Е2 поне питах, 150 pg/ml трябвало да е, но исках да питам и вас.

П.С. Естрадиолът бил 220, това добре, но ЛХ - 8.41? Това пък кого го грее.... ей значи, трябва всичко да разпитваш по 100 пъти, нищо че отвън чакат още сума хора :?

А СУЕ 13мм ? Гледам на стари изследвания, реф.ст-сти са от 0 до 12.
Благодаря ти, Бени!







*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
LH и Е2 на 11-ти ден??
« Отговор #4 -: Септември 20, 2005, 16:47:41 pm »
Утайката говори за възпалителен процес по принцип. Бързо се консултирай.
*
LH и Е2 на 11-ти ден??
« Отговор #5 -: Септември 20, 2005, 16:51:37 pm »
фреш, знам, че за да има инсеминация утайката не трябва да надвишава определана стойност /не се сещам точно колко :oops: /, но твоята ми се вижда малко височка. Като отидеш тази вечер непременно питай докторката.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



LH и Е2 на 11-ти ден??
« Отговор #6 -: Септември 20, 2005, 16:55:48 pm »
Така ли, 13 висока ли е?
Странно, нямам оплаквания ... ще питам естествено довечера лекаря :!:

Ето какво копнах набързо:

Скорост на утаяване на еритроцитите /СУЕ/.

Тя се измерва в милиметри на час. По метода на Вестергреен нормалната СУЕ у мъжете за първия час възлиза на стойност под 8 мм,а за втория час - до 15мм. Съответните стойности у жените са до 9 мм и до 18 мм. По метода на Панченко /за първия час/ стойностите на СУЕ са до 12 мм за мъжете и 15 мм за жените. Тези стойности са нормални и физиологични.

По кой ли метод са ме изследвали ...
Благодаря ти, Бени!







*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
LH и Е2 на 11-ти ден??
« Отговор #7 -: Септември 20, 2005, 17:01:09 pm »
Ами нали реф.стойности са ти до 12?
По Панченко взимат кръв от пръста по принцип.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
LH и Е2 на 11-ти ден??
« Отговор #8 -: Септември 20, 2005, 22:01:22 pm »
Фрешо, Фрешооооо, не можем всичко да контролираме и да осмисляме, душа...
остави докторката да си умува за ЛХ-то!
колкото до утайката, не й се тормози....
моята от една година все е 15-20-16, миналата година ме върнаха от хидротубация първия месец заради нея, изследвах си кво ли не - зъби, рентген на бял дроб, храчки от гърло, урини, кръв... нищо не намериха.
утайка с 1 единица над реф.граница е плюй и отмини. съвременните медици не я бръснат за слива, освен ако не е трицифрена... тогава е лоша работата.

знаеш ли, все повече си мисля, че знам къде е ключът от бараката в твоя случай... ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

LH и Е2 на 11-ти ден??
« Отговор #9 -: Септември 20, 2005, 22:31:55 pm »
Цитат на: jam
знаеш ли, все повече си мисля, че знам къде е ключът от бараката в твоя случай... ;)


Джамче, ако ще разплиташ сложни случаи, разплети и моя, моляяяяяяя
*
LH и Е2 на 11-ти ден??
« Отговор #10 -: Септември 21, 2005, 06:15:32 am »
Цитат на: little_rabbit
Цитат на: jam
знаеш ли, все повече си мисля, че знам къде е ключът от бараката в твоя случай... ;)


Джамче, ако ще разплиташ сложни случаи, разплети и моя, моляяяяяяя

И мояяяяяяяя !  :cry:
LH и Е2 на 11-ти ден??
« Отговор #11 -: Септември 21, 2005, 10:04:14 am »
:lol:  :lol:  :lol:

Много го мисля, казваш ... :lol:  :lol:

Обаче снощи ми се разясни ситуацията: изследванията били отлични, ЛХ-то било ниско, както трябва да е (предполагам, се има предвид че фоликулът се развива добре и няма да има преждевременна овулация), а за утайката - реф. им ст-ст е до 15. Лали, това до 12 го извадих от предни изследвания от Бодимед, очевидно различни методи ползват.

Ама вие верно ли не се вълнувате какви изследвания ви назначават, защо, какво се очаква и т.н. :wink:  Джамата, не ти вярвам бе душа.. :wink:
Благодаря ти, Бени!







*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
LH и Е2 на 11-ти ден??
« Отговор #12 -: Септември 21, 2005, 10:23:14 am »
Цитат на: FreshBreeze
Ама вие верно ли не се вълнувате какви изследвания ви назначават, защо, какво се очаква и т.н. :wink:  Джамата, не ти вярвам бе душа.. :wink:

Фреши, аз лично наблюдавам какво ми пускат като изследване, защо и кога ме преглеждат.....опитвам се сама с моите знания да си обясня технологията. Ако нещо ме тревожи, питам. Винаги получавам изчерпателен отговор. Но......никога не си позволявам да се бъркам в работата на доктора, защото определено нямам право. Той знае какво прави и ако нещо не е пуснал като изследване или нещо друго...е защото така е преценил, че не е необходимо. И аз му вярвам.
Но......има едно голямо НО. Тази фаза я постигнах след като този човек спечели на 100% доверието ми. При лекари, на които нямам доверие със сигурност бих се тормозила като теб. Лично съм ходила при Савова няколко пъти и се държах точно като теб. Проверявах цялата си информация. Нищо лошо не казвам за компетентността на тази жена. Със сигурност е много добър специалист и си разбира от работата, но някакси не ме спечели. Това е моето виждане и не е миродавно.
Късмет Фреши и по-леко го давай.

LH и Е2 на 11-ти ден??
« Отговор #13 -: Септември 21, 2005, 11:10:26 am »
Огънче, съгласна съм с теб Мила :D

Не подлагам на съмнение преценката на лекаря, но искам да разбера каква е идеята. Просто не бях чувала досега такава тактика, но ми се изясни. Лекарката, при която ходя сега много много ме кефи и й вярвам определено! Много е оправна, мисля че е много компетентна, а и си върши работата с такова желание :D  Да не говорим, че си имам едно шевче от нея от 2000г - за чудо и приказ е :D  Та не че й нямам доверие, но си питам... може пък някой път лекарят да е уморен, да се разсее, да те обърка с някого - питам си аз :D  Тя (поне засега :wink: ) не се дразни жената и ми отговаря, с настроение :D

Съгласна съм, че е добре да попаднеш при лекар, на когото имаш доверие :D
Благодаря ти, Бени!







*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
LH и Е2 на 11-ти ден??
« Отговор #14 -: Септември 21, 2005, 11:18:18 am »
Цитат на: FreshBreeze
Огънче, съгласна съм с теб Мила :D

Не подлагам на съмнение преценката на лекаря, но искам да разбера каква е идеята. Просто не бях чувала досега такава тактика, но ми се изясни. Лекарката, при която ходя сега много много ме кефи и й вярвам определено! Много е оправна, мисля че е много компетентна, а и си върши работата с такова желание :D  Да не говорим, че си имам едно шевче от нея от 2000г - за чудо и приказ е :D  Та не че й нямам доверие, но си питам... може пък някой път лекарят да е уморен, да се разсее, да те обърка с някого - питам си аз :D  Тя (поне засега :wink: ) не се дразни жената и ми отговаря, с настроение :D

Съгласна съм, че е добре да попаднеш при лекар, на когото имаш доверие :D

Е това е истината! Затова остави докторката да си свърши спокойно работата. А твоята работа е да мислиш за други неща като: къде ще ходите да вечеряте с половинката довечера? Последен работен ден и нема да готвиш. Или айде на едно кино в Арена! Нали си в София? Спокойствие ти трябва и не се товари с излишни информации. То каквото има да става, ще стане. Може и на пазар да отидеш. Избирай.  

*
LH и Е2 на 11-ти ден??
« Отговор #15 -: Септември 21, 2005, 11:18:36 am »
Фреш, браво, добре се развиват нещата при теб!  :D Късмет и гледай да си спокойна, за да расте фоликулчето здраво и хубаво!
Поздрави
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin