0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте,
с оглед да оптимизирам малко работата на сървъра направих следните промени.
1. Добавих акселератор за Joomla който се грижи за страниците които се сервират от сайта да не се преизчисляват при всяко поискване освен ако няма промяна.
2. Компресира се резултата който се връща на потребителите и в Joomla и във Форума.

Може би тези които ползват по слаби мрежи ще забележат ускорение защото файла който пътува до тях е около 10 пъти по малък от преди, но като цяло би трябвало да няма проблеми при работата със сайта.

Кoмпресията която ползваме работи чудесно (и е тествано) със следните браузъри:
Opera 9.0
MSIE 6.0
Firefox 1.0
Netscape 8.0 (Gecko)
Opera 9.0 spoofed as MSIE 6.0
Opera 9.0 spoofed as Mozilla
Opera 9.0 spoofed as MSIE 6.0 BUT with Opera written Opura
Safari v125
Safari v125 spoofed as MSIE 6.0
Konqueror 3.1

Ако имате някакви проблеми със сайта които се появяват сега пишете ми за да върна предишните настройки.

Поздрави
« Последна редакция: Август 16, 2007, 17:10:36 pm от beast »
Re: компресиране на страниците на сайта и форума
« Отговор #1 -: Август 17, 2007, 16:11:43 pm »
Добри, не знам дали има връзка с новите настройки, но днес сайтът е супер нестабилен. Много по-често от обичайно дава или грешката, че е загубил връзка с базата или направо "Page cannot be found".
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: компресиране на страниците на сайта и форума
« Отговор #2 -: Август 17, 2007, 16:19:17 pm »
Добри, не знам дали има връзка с новите настройки, но днес сайтът е супер нестабилен. Много по-често от обичайно дава или грешката, че е загубил връзка с базата или направо "Page cannot be found".
Не е от настройките, днес админите донасторйват разни неща по сървъра и за това се държи така.

Поздрави