0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Гнойни пъпки?
« -: Август 14, 2007, 10:19:02 am »
Имам напоследък голям проблем с пъпките. Направо късен пубертет. 8O Нямам хормонални проблеми и вече незнам с какво да ги мажа. Дайте някакъв съвет.
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Гнойни пъпки?
« Отговор #1 -: Август 14, 2007, 12:36:41 pm »
Lepten  :lol:
Re: Гнойни пъпки?
« Отговор #2 -: Август 14, 2007, 14:55:47 pm »
  Пробваи с ДАЛАЦИН Т ,то е течен антибиотичен препарат,които се поставя на пъпката.Вземи си и някакъв лосион по-силен и маска за лице.
  Ама сериозно,това ЛЕПТЕН някои ползвал ли го е?На мен ми се струва страшничко да се пробва! :)
*
Re: Гнойни пъпки?
« Отговор #3 -: Август 14, 2007, 16:38:17 pm »
Аз не им обръщам внимание но се замислям за Лептен един ден
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Гнойни пъпки?
« Отговор #4 -: Август 14, 2007, 19:38:10 pm »
Лептен, доколкото ми е известно, са пълно менте. Най-добре отиди на дерматолог (лекар, а не в някой козметичен салон) защото това може да е някакъв по- сериозен проблем, а не акне.

Re: Гнойни пъпки?
« Отговор #5 -: Август 14, 2007, 20:42:00 pm »
Лептен, доколкото ми е известно, са пълно менте. Най-добре отиди на дерматолог (лекар, а не в някой козметичен салон) защото това може да е някакъв по- сериозен проблем, а не акне.
  :balk_602:
Гнойни пъпки?
« Отговор #6 -: Август 18, 2007, 00:23:07 am »
Моя братовчедка ползва Лептен. Тя има голям проблем с пъпките по лицето, позвала е какво ли не и ми каза, че не струва, няма никакъв ефект.
marty най- добре посети дерматолог. Аз преди време ходих и ми правиха химически пилинг.
Re: Гнойни пъпки?
« Отговор #7 -: Август 18, 2007, 00:31:05 am »
Подкрепям с 2 ръце идеята за дерматолог. На мен винаги най-добре са ми действали нещата, които ми предписва дерматолог. Забъркват ти ги в някоя аптека и да си кажа чесно нито един козметичен продукт не едавал такъвефект както рецептите на дерматолога. Аз ходех навремето при Д-р Ботев във венерологиятана МА. СТрашен е, това е еталон за лекар за мен. Дано да е жив и здрав още дълги години.

Чао от мен
*
Акне
« Отговор #8 -: Август 29, 2007, 14:26:12 pm »
Някой ползвал ли е този лусион ACNE за пъпки. Уж ми действа добре, но страшно ми се изушиха пръстите на ръцете (естествено на ръцете, не на краката :D) И само като ги намокря леко стават на гъбички все едно съм стояла 5 часа във вода. И е много гадно усещането. Ако някой го е ползвал ставало ли му е така?
*

    sbubi

  • ***
  • 178
  • красотата ще спаси света
Re: Акне
« Отговор #9 -: Август 30, 2007, 23:34:52 pm »
и аз бях така и много време не можа да се оправи пръстите ми се нагърчваха от водата,спрях го защото усещането е гадно нямах никаква чувствителност на ръцете а и не помага особенно.взех си диакнеал на авен и съм доволна
Re: Гнойни пъпки?
« Отговор #10 -: Декември 29, 2009, 18:31:57 pm »
em .. prOstO ne gii pipai sama da ne stane o6te pO zLe koLkotO do " Lepten" palnii bOklycii .. prosto idi na dermatOlog horata si znaqt rabotata !!  :wink: :wink: :wink:


Моля, пиши на кирилица! (бел. мод.)
« Последна редакция: Декември 29, 2009, 22:21:21 pm от Osiana »
Re: Гнойни пъпки?
« Отговор #11 -: Декември 29, 2009, 18:50:56 pm »
http://www.neutrogena.ca/en/products.asp?cat=1&sub=13&display=1
Провери в аптеката за тази серия,можеш да си вземеш само едно за измиване което ти хареса,/поискай мостра/ варират до 12лв зависи от аптеката,после може да мажеш мястото с Гентамицин или с антибиотика дето е написала Peroshinka.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Гнойни пъпки?
« Отговор #12 -: Декември 29, 2009, 19:30:07 pm »
Има изпитана стара аптекарска рецепта:
Салицилов спирт 1% или 2% 100мл.в зависимост от това дали са много или малко пъпките и какъв вид. Към спирта добавяш 5 капсули(половината от 1 блистерче) Хлорнитромицин (това е антибиотик)т.е 1250мг.Разклащаш хубаво , за да се смеси добре и мажеш сутрин и вечер или само вечер. След няколко дни ще усетиш, че кожата леко изсъхва на мястото на пъпката, тогава си нанасяш някакъв крем за лице ако ползваш. При редовна употреба от няколко месеца, акнето ще намалее, а ако не е било толкова силно- ще изчезне.
Наистина има ефект.Всичко би ти струвало около 3лева.
Далацин Т също става, има и Зинерит лосион те са  антибиотични, подобни на гореописания лосион, но са доста скъпи.
Пробвай моята рецепта, аз съм фармацевт и дори си правя за мене от време на време.
Успех! :P
*
Re: Гнойни пъпки?
« Отговор #13 -: Декември 30, 2009, 00:48:21 am »
На твое място бих започнала с добър ексфолиант. Много често слоят от мъртви клетки води до сериозни проблеми.
Re: Гнойни пъпки?
« Отговор #14 -: Декември 30, 2009, 01:06:36 am »
Лептен е наистина боклук. Задължително посети дерматолог, но добър, а не някой в поликлиниката! Имам горчив опит с акнето в продължение на дъъълги години и сега ползвам само медицинска козметика, никакви кремове, на никоя друга марка, освен овлажняващите медицински лосиони.
Козметиката също е много важна, трябва наистина да е добра за ТВОЯТА кожа.
Успех :)
[/url][/url]
Re: Акне
« Отговор #15 -: Декември 30, 2009, 03:51:57 am »
Момичета,
не си слагайте така безразборно по лицата антибиотици!
Истината е, че при такива проблеми посещението при дерматолог е задължително и няма универсално лекарство. На мен дерматолог ми предписа много ефикасно кремче, казва се Скинорен, но то е за мен, т.е. съобразено е с вида на кожата ми и съответния проблем.
« Последна редакция: Декември 30, 2009, 03:54:26 am от severina »
*
Re: Гнойни пъпки?
« Отговор #16 -: Януари 06, 2010, 21:48:36 pm »
Има изпитана стара аптекарска рецепта:
Салицилов спирт 1% или 2% 100мл.в зависимост от това дали са много или малко пъпките и какъв вид. Към спирта добавяш 5 капсули(половината от 1 блистерче) Хлорнитромицин (това е антибиотик)т.е 1250мг.Разклащаш хубаво , за да се смеси добре и мажеш сутрин и вечер или само вечер. След няколко дни ще усетиш, че кожата леко изсъхва на мястото на пъпката, тогава си нанасяш някакъв крем за лице ако ползваш. При редовна употреба от няколко месеца, акнето ще намалее, а ако не е било толкова силно- ще изчезне.
Наистина има ефект.Всичко би ти струвало около 3лева.
Далацин Т също става, има и Зинерит лосион те са  антибиотични, подобни на гореописания лосион, но са доста скъпи.
Пробвай моята рецепта, аз съм фармацевт и дори си правя за мене от време на време.
Успех! :P

Тази рецепта е много ефективна! Също я прилагам и много добре се отразява на пъпките и кожата!