0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #20 -: Август 15, 2007, 12:06:04 pm »
Честит празник на Мини, на Мария на Сигнус и на Миа на Мешко! Да ви е живо и здраво името и само с добро да го споменават. Честит голям християнски празник и на всички останали копнеещи, бъдещи и настоящи мами!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #21 -: Август 15, 2007, 13:50:47 pm »
Честит празник на всички малки и големи именички! С гордост  да си носят имената и да са много много щастливи!

Чудех се дали да ви питам, щото е малко меркантилен въпроса, ама се опитвам да прогнозирам разходите за година напред, защото имаме да плащаме наем, да погасяваме ипотечен кредит, а живот и здраве след няколко месеца и апартамент ще обзавеждаме. Та срам, не срам ще питам :oops:
Какви са разходите по едно бебе месечно за дрешки, за консумативи като памперси и мазилца до захранването ако е на кърма и ако е на АМ, като изключвам първоначалното голямо пазаруване.
И след това като се захрани детето, ако е на пюрета и други подобни готови бебешки храни плюс консумативите, какви са разходите.
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #22 -: Август 15, 2007, 14:41:35 pm »
Честит имен ден на всички празнуващи на днешния ден!

Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #23 -: Август 15, 2007, 15:05:37 pm »
За Албена - можеш да и даваш вечер късно, докато спи - и аз така съм хранела Лора, но сутрин рано пропускай и си спи и почивай! Бебето на кърма ли е? Защото, ако да, тогава е добре да суче в ранните часове и можеш за смених тактиката!

Сия, ако се кърмите разходите не са много ежемесечните - отначало има по-големи, а после за памперси главно - около 60 лева! Иначе млякото е около 8 лева, което стига различно - взависимост от големината на бебето - седмица в началото от 4-5 дни после!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #24 -: Август 15, 2007, 15:17:45 pm »
Вени, ако детето е само на АМ, още на 2-3 месеца ще опуква по една кутия АМ на три дена. това количество не намалява много с възрастта. при средна цена 8-10 лв. на кутия, тури го 80-100 лв. на месец.
памперси си сметни средно по 5 броя на ден, за месец са ти 150. цената на бройката се увеличава с увеличаването на размера, но както е казала Вени - около 60 лв. идват.
влажни кърпички яко вървят също, но там има опция и за по-евтини, та не мога да кажа точна сума. около 10-12 лв. сигурно.

със захранването е много индивидуално, зависи какви пюрета ще купуваш. около 3 лв. на ден е в началото, после около 5 - ако вземаш от скъпите. живот и здраве, после кухня и поевтинява храната.

дрехите - в началото не са нужни много, а и ще ти подарят. после детето не ги израства със скорост 1 месец на размер, та си ги носи по-дълго.

играчките също са разход, но той е опционален.

с две думи - баба знае две и двеста.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #25 -: Август 15, 2007, 15:27:09 pm »
Много благодаря, че толкова бързо се отзовахте :D
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #26 -: Август 15, 2007, 16:24:34 pm »
Джамка, сигурна си права за млякото - забравила съм как беше с Лора, а сега не ползвах!
Матей - 1.04.2006 г
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #27 -: Август 15, 2007, 16:42:22 pm »


Момичета- хайде на почерпката, благодаря за милите пожелания да ви се връщат тъпкано.

Дони- на адашката да е много послушна и добричка, да ви носи много радост и да расте здраво дете.

Мешко- и на вас същото  :D
« Последна редакция: Август 15, 2007, 16:56:07 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #28 -: Август 15, 2007, 16:52:11 pm »
Честит празник на именниците - и малки и големи :)
Благодаря ви момичета за пожеланията :)
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #29 -: Август 15, 2007, 17:08:15 pm »
Здравейте! Честит празник на всички именници! Да са живи, здрави и много щастливи! Ние имаме двоен повод да почерпим, освен ,че си имаме имен ден, от днес вече е и християнче. Мия, както може би знаете, официално е Мария, та решихме да я кръстим на именния й ден. Е, не можете да си представите какъв рев беше. Дадоха ни супер неудобен час точно по обяд, когато тя яде и после й се доспива. Опитах се да изместя малко храненията, но не се получи много. Още преди да започне ритуала, тя вече ревеше и така до самия край. Нито видях, нито чух нещо. Беше гладна, спеше й се и на всичкото отгоре беше и доста топло. След кръщенето, тя се поуспокои и се почерпихме малко, та сега миличката спи.
Сия, разходите за Мия във времето на захранването, само за памперси и за храна, бяха около 250лв. Вярно, че нашето мляко мляко беше аптамил -единицата и двойката струваха около 20лв. кутията, а тогава 1 кутия стигаше за седмица.
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #30 -: Август 15, 2007, 20:53:30 pm »
Честито и от нас на всички малки и големи именници, нека са живи и здрави :D
Мешко, много съм заспала, извини ме че днес не ти честитих именичката в парка, ама като не се сетих, че има празник малката кукла :?

Разходите за бебе средно на месец са около 300 лв., както искате така ги смятайте. Не са само за храна, памперси и кърпички, винаги има нещо което се купува, било то боди, блузка, панталонче, купичка, биберон, после ще дойдат и обувчици и т.н.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #31 -: Август 15, 2007, 21:24:51 pm »
Честит имен ден на всички с името Мария. Да са живи,здрави и усмихнати :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #32 -: Август 15, 2007, 22:04:42 pm »
В разходите на кърмачките влизат и подплънките за кърма. Ако се сменят веднъж на ден ще са нужни 60 бр на месец, което идва от 7-16 лв някъде. Но Стефи го е казала правилно - винаги има нещо, окъсяли дрехи, смяната им според сезона, сменяне на бибероните, подновяване на козметиката, играчки... Ами аз почти всяка събота минавам за нещо през бебешки магазин и то за нещо належащо.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #33 -: Август 15, 2007, 23:29:25 pm »
meshko106, честито ви християнче! Да ви е жива и здрава, да ви слуша и радва!


*
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #34 -: Август 16, 2007, 16:39:01 pm »
Много здраве, щастие и усмивки за всички именници!
*
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #35 -: Август 17, 2007, 17:59:37 pm »
Я мами да ви питам да споделите как протече преминаването от биберон към чаШа с накрайник? Веднага ли имахте успех, колко време продължихте с опитите и на каква въzраст бяха децата? Дайте някакви препоръки или да не тормоzя детето?
Благодаря.
*
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #36 -: Август 18, 2007, 00:01:46 am »
при нас беше пълен провал.купих чашата на Авент някъде 7-8 м.не пожела да пие от нея .какво ли не слагах, какво ли не правих.играеше си с нея,но не и да пие.на годинка пробвах пак - същата работа.последно опитах на годинка и половина и се отказах.мина направо на обикновенна чаша.подариха ми една на Клоран - отказа.даже тя беше по прозрачна и се виждаше течноста вътре.като гледах другите деца как си носят чашките и си пият и си играят с тях съм си мислила ,че не е проблем - но отказа и това е.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #37 -: Август 18, 2007, 03:58:14 am »
Здравейте всички,
Честит празник на всички Марии!-малко на патерици,но от сърце Ви пожелавам да сте здрави, щастливи, обичани и обичащи!

А сега искам да Ви попитам нещо.Вчера четох някаква статия за японското възпитание, която много ми допадна и ме разлюбопитства, та реших да Ви попитам дали някой е намирал нещо по въпроса с японското възпитание из Нета или на хартиен носител.В статията ставаше въпрос, че до 5 години детото се обгрижва сериозно и се оставя на свобода, 5-15г. се възпитава строго и след 15 вече японците се държат с него като с възрастен.
Мами, имам една молба, ако сред Вас има адвокатки бихте ли писали на лични защото имам сериозна нужда от юридическа информация и помощ, а не желая да спамвам седмичната тема с лични проблеми.
« Последна редакция: Август 18, 2007, 04:06:42 am от Silwi25 »
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #38 -: Август 18, 2007, 13:16:00 pm »
Момичета кажете, вие мажете ли личицата на вашите бебчета с някакъв крем? Аз не, но личицето на моето бебче започна да се бели и си мисля че няма да е зле, така както мажем цялото телце, така да мажем с нещо и личицето.


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмична тема- още празници 13.08- 19.08
« Отговор #39 -: Август 18, 2007, 15:56:52 pm »
Денито Мустела имат хубав крем за лице. Да кажат и другите от какво са доволни.
Аз ползвах тази козметика и съм доволна.
И аз да питам. Как спряхте да кърмите, колко време не спахте нощем и какви проблеми изникнаха след това. Моника е на 8 месеца вече а и на мен ми писна все да ми виси на гърдата. :?Моля за малко съвети как най-лесно да прекратим тази дейност.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0