0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
разширена спермограма
« -: Септември 14, 2005, 11:54:08 am »
Здравейте,
Искам да изследваме преживяемост и прикрепяемост. Това става като отделни изследвания или се изследва като параметър само в разширена спермограма? :oops:
Другия ми въпрос е къде в София правят това изследване и ако имате инфо за цени?

Благодаря ви предварително!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
разширена спермограма
« Отговор #1 -: Септември 14, 2005, 12:15:28 pm »
Мидж, такива изследвания правят и в клиниката на Щерев, и в клиниката на Владимиров.

доколкото знам, при Щерев тези неща (наред с други) се включват в т.н. "разширена спермограма", която струваше 140 лв. (ако не е променена цената).
при Владимиров са отделни компоненти и имат отделна цена, виж ценоразписа на сайта им (www.ivf.bg).

Аз бих те посъветвала преди да си поискате изследване на конкретните параметри, да направите една консултация с лекар/ембриолог от клиниката, може да ви препоръчат и нещо друго за изследване, с оглед на вашия случай - например, антиовариални антитела, антитела срещу зона пелуцида и т.н.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

разширена спермограма
« Отговор #2 -: Септември 14, 2005, 14:23:36 pm »
Здрасти Мидж,

Ние сме ги правили тия работи при Щерев - точно както ти е написала Джамата, включват се в т.нар. разширена сп-ма - струва 140 лева. Освен обикновената се включват още тези две неща, морфология по Крюгер и показатели след обработка като за инсе. Ако не сте правили тест за антиспермални антитела, удобно е да се комбинира - тестът за двамата партньори (от жената се взима кръв) струва 60 лева и включва изследване за съвместимост на всеки с партньора и с доказано фертилен донор отделно. Ако се правят тези две изследвания заедно, от цената 140 + 60 лева ти приспадат 15 лева (цената на обикновената сп-ма, която се включва на практика и в двете цени). Калкулирайте си дали отделно ако ги направите изследванията при Тачева няма да ви излезне по-евтино.

Ако решите при Щерев, искат 2-3 дни предварително да се запише час.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







разширена спермограма
« Отговор #3 -: Септември 14, 2005, 14:26:02 pm »
Цитат на: jam
може да ви препоръчат и нещо друго за изследване, с оглед на вашия случай - например, антиовариални антитела, антитела срещу зона пелуцида и т.н.


Джами, тия антитела оказват ли значение върху забременяването? Не влияят ли за после - за износването?

Мерси :D
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
разширена спермограма
« Отговор #4 -: Септември 14, 2005, 15:09:11 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Джами, тия антитела оказват ли значение върху забременяването? Не влияят ли за после - за износването?


именно за зачеването имат значение.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
разширена спермограма
« Отговор #5 -: Септември 14, 2005, 15:13:56 pm »
Благодаря ви момичета! Ще се почудя и поконсултирам и ще докладвам на къде сме...
разширена спермограма
« Отговор #6 -: Септември 14, 2005, 17:02:59 pm »
Цитат на: jam
Цитат на: FreshBreeze
Джами, тия антитела оказват ли значение върху забременяването? Не влияят ли за после - за износването?


именно за зачеването имат значение.


Така ли, ми що не взема да си ги изследвам :roll:
Благодаря ти, Бени!







*
разширена спермограма
« Отговор #7 -: Септември 14, 2005, 17:08:14 pm »
И аз съм заинтересована, къде могат да се изследват?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
разширена спермограма
« Отговор #8 -: Септември 14, 2005, 17:27:26 pm »
В клиниките по стерилитет.
ТУК има цени.
разширена спермограма
« Отговор #9 -: Септември 20, 2005, 16:44:41 pm »
Вчера видях, че в новия ценоразпис при Щерев има отделни цени на отделните компоненти на спермограмата - Крюгер, обработка, преживяемост, прикрепяемост.
Благодаря ти, Бени!