0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Има проблем с форума
« -: Август 09, 2007, 16:20:05 pm »
На голяма час от потребителите форума излиза целият с въпросителни. Какво става?

http://images19.snimka.bg/003663726.jpg
« Последна редакция: Август 09, 2007, 16:33:13 pm от ara »
*
Re: ??? ??????? ? ??????
« Отговор #1 -: Август 09, 2007, 16:34:27 pm »
?????? ???? ????  :?


"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: ??? ??????? ? ??????
« Отговор #2 -: Август 09, 2007, 16:44:46 pm »
??, ????? ?????, ? ?? ???? ?? ??????, ????? ??? ???? ?? ???? ???? ????, ???? ?????? ????????.

Da, kakwo stava, i az ni6to ne vijdam osven ??? dori ne znam kade pi6a, samo vijdam snimkata.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Има проблем с форума
« Отговор #3 -: Август 09, 2007, 17:46:15 pm »
и аз имам този проблем.
Добри, помагай :)
влезте първо през www.zachatie.org и от там във форума.
При мен поне така се получава
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: ??? ??????? ? ??????
« Отговор #4 -: Август 09, 2007, 18:23:13 pm »
Dide, ni6to ne razbrah, izlizat mi samo vaprositelni, molq te otgovori na latinica. Celiq forum mi izliza na ei takiva vapros4eta ????????????
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Има проблем с форума
« Отговор #5 -: Август 09, 2007, 18:30:40 pm »
Всичко се оправи изведнъж. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Има проблем с форума
« Отговор #6 -: Август 09, 2007, 18:34:21 pm »
Абе едва ли ще е "из веднъж"  :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Има проблем с форума
« Отговор #7 -: Август 09, 2007, 18:52:06 pm »
Абе едва ли ще е "из веднъж"  :lol:
От админите са тествали акселератор за PHP.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Има проблем с форума
« Отговор #8 -: Август 09, 2007, 19:36:52 pm »
Абе едва ли ще е "из веднъж"  :lol:

Точно кака беше при мен - изведнъж.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Има проблем с форума
« Отговор #9 -: Август 09, 2007, 20:32:37 pm »
От админите са тествали акселератор за PHP.


това ми звучи като онова с въпросителните- на китайски все едно..  :lol:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има проблем с форума
« Отговор #10 -: Август 09, 2007, 21:56:52 pm »
От админите са тествали акселератор за PHP.

ф чофффката на админите!

(същото на PHP - ???? ????????? ?????????????????!)

 :lol:

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Има проблем с форума
« Отговор #11 -: Август 09, 2007, 21:57:29 pm »
това ми звучи като онова с въпросителните- на китайски все едно..  :lol:
ок, обяснявам малко по на дълго.
Значи много често сървъра се претоварва и виждаме съобщението че сега сайта не работи. Един от начините за справяне с този проблем е да се постави специална програма която по някакъв начин (най често използвайки малко повече памет или дисково пространство за кеширане) успява да намали натоварването на процесора и на базата от данни - връщайки вече показваните странници ако те не са се променили междувременно при последващо поискване без да трябва да се преизчисляват и да се пускат заявки към базата от данни.
Ето една такава програма е този ускорител за PHP (акселератор) който днес администраторите на ICN  са тествали. Естествено нещата са станали още по зле като е започнал и автоматичен ъпдейт на софтуера за контролния панел през това време и това е довело до този нежелан ефект с въпросителните (просто са се объркали кодиранията на приложенията и на базата). Админа е усетил проблема и го е оправил, но за 30-те минути докато това да стане са пуснати доста теми.

Ба си тва много дълго стана и май пак толкова неразбираемо?
Еми тва е който разбрал, разбрал - за другите - ами много малко въпросителни ползвате и сега сървъра си го връща като сменя всичко с въпросителни :-D

Поздрави
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Има проблем с форума
« Отговор #12 -: Август 09, 2007, 23:41:14 pm »
Аз лично разбрах.  :D Благодаря за отделеното време :D

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Има проблем с форума
« Отговор #13 -: Август 10, 2007, 11:20:00 am »
Здравейте, за да не отварям нова тема да питам тук.

Цяла сутрин до сега на всеки 2-3 мин форума забива и се изписва това:
Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

Ще се оправи ли? И при вас ли е така?
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Има проблем с форума
« Отговор #14 -: Август 10, 2007, 11:25:03 am »
При мен с форума вс. е ок, но не мога да вляза в календара, а сутринта пък не можах да си запиша данните за деня.  :(

Re: Има проблем с форума
« Отговор #15 -: Август 10, 2007, 11:33:41 am »
Практически въпрос по последствията: аз вчера точно по време на възникване на проблема пишех бая дълго лично съобщение, което замина. Бях избрала опция да се запази в моите изпратени и сега виждам, че макар останалите лични да се четат, това е цялото съставено от въпросителни. Да разбираме ли, че всичко, поствано по това време вчера, няма да се оправи самичко, а ще си остане на питанки и трябва да се ре-поства?
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Има проблем с форума
« Отговор #16 -: Август 10, 2007, 11:57:34 am »
Благодаря на Бийста за подробното обяснение. Не, че нещо разбрах..... :D
Той е получил вчера едно такова съобцение с ????. Сигурно много въпроси е задавал :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Има проблем с форума
« Отговор #17 -: Август 10, 2007, 12:07:17 pm »
Практически въпрос по последствията: аз вчера точно по време на възникване на проблема пишех бая дълго лично съобщение, което замина. Бях избрала опция да се запази в моите изпратени и сега виждам, че макар останалите лични да се четат, това е цялото съставено от въпросителни. Да разбираме ли, че всичко, поствано по това време вчера, няма да се оправи самичко, а ще си остане на питанки и трябва да се ре-поства?
За съжаление постингите и всичко което е на питакни от вчера е загубено. Не може да се оправи. :-(
Просто изтрийте съобщенията които са повредени и пишете на хората които са ви ги пратили да ви пишат наново. А ако сте писали вие, по сигурно е да пишете пак.
*
Re: Има проблем с форума
« Отговор #18 -: Август 10, 2007, 12:09:13 pm »
При мен с форума вс. е ок, но не мога да вляза в календара, а сутринта пък не можах да си запиша данните за деня.  :(
Календара го закърпихме временно, сега се борим за памет, проблема е че паметта на сървъра не е достатъчно и сега заради календара сме намалили паметта която се ползва от уеб сървъра (намалили сме му кеша), което ще затормози процесора, но ще освободи малко памет.

Поздрави
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Има проблем с форума
« Отговор #19 -: Август 10, 2007, 12:12:50 pm »
А ако си свалим част от по-старите графики примерно, ще "помогнем" ли за освобождаване на място?  :oops: