0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пречат ли масажите на бременността?
« -: Август 08, 2007, 20:23:10 pm »
Момичета,
До преди ходех от време на време на масажи. Сега като съм бременна мога ли да продължа с масажите? Е, поне, докато ще мога да лягам нормално. :)
Битуват много противоречиви мнения. Едни казват, че влияят добре /чела съм го в списанията за бременност/. А други твърдят, че това раздвижване на кръвообръщението в областта на малкия таз е противопоказно. Рехабилитаторката, при която ходех обеща да се консултира с техните лекари и да ми отговори, но за сега не искаше да рискува върху мен. Обеща ми, че ще ми изготви и програма с лека гимнастика за бременни.
Ако имате идея, чакам отговор.
Мерси!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Пречат ли масажите на бременността?
« Отговор #1 -: Август 08, 2007, 22:14:04 pm »
Първо искам да ти благодаря за съвета който ми даде в моята тема ! :D

А що за масажите и гимнастиката ,до сега четох из интернет какво са написали хората.Доста странни неща пише .Едни казват, че жената трябва да се подържа през бременността ,а други,че само трябва да яде и спи.
Говорих и с някой приятелки които са правили лека гимнастика даже имало и някакво ДВД „Как да бъдем красиви и бременни”
Според мен е хубаво да се подържаме ако всичко е наред с бебчета и с нас разбира се .
А и когато има човек които си разбира от работата не виждам какъв би могър да е проблема.

Re: Пречат ли масажите на бременността?
« Отговор #2 -: Август 08, 2007, 22:17:21 pm »
http://www.letsgym.com/2007/02/12/gimnastika-za-bremenni-nagledno/
тук има показани упражнения за желаещите бъдещи мами

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пречат ли масажите на бременността?
« Отговор #3 -: Август 08, 2007, 22:20:13 pm »
гимнастика и масажи са съвсем различни неща, все пак :)
най-добре си питай гинеколога, едва ли знаем повече от него.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пречат ли масажите на бременността?
« Отговор #4 -: Август 08, 2007, 22:49:44 pm »
Едва ли има по - пристрастен от мен към масажите :D
При първата си бременност споделих с масажиста. Беше категоричен - не са препоръчителни.
Все пак говорим за професионален масаж, с голяма продължителност, при който се използват разни масла, тялото се загрява и т.н.
Не мисля, че е проблем, ако си напрегната и схваната, партньорът да ти направи лек масаж.
« Последна редакция: Август 08, 2007, 22:54:36 pm от tzvetenze »
Re: Пречат ли масажите на бременността?
« Отговор #5 -: Август 09, 2007, 09:46:40 am »
Аз зная, че гимнастика и масажи са различни неща. Зная, че упражнения могат да се правят. Но питам за масажи - професионални.
А пък, Цветенце, ясно че мъжът ми може да ме разтрие.
Но и ти твърдиш, че не е препоръчително да се правят масажи.
Е, май ще си отложа записания час за края на април, 2008. :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Пречат ли масажите на бременността?
« Отговор #6 -: Август 09, 2007, 09:52:43 am »
Е, май ще си отложа записания час за края на април, 2008. :D

за да не отива зян часът, може ли аз да го използвам, хи-хи-хи
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!