0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какво ново в календара
« Отговор #40 -: Април 09, 2007, 21:29:02 pm »
Прогнозите за половин милионния ден вкаран в календара се осъществиха.
ЧЕСТИТО!!!
Към момента дните и циклите в календара са:
Цикли     41308
Дни    500355
Като само днес - 9.04.2007 до сега - 21.30 часа - са вкарани 1084 дни и 90 цикъла.

Поздрави
« Последна редакция: Април 09, 2007, 21:32:56 pm от beast »
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Какво ново в календара
« Отговор #41 -: Април 09, 2007, 21:31:48 pm »
Честито! :lol:
*
Re: Какво ново в календара
« Отговор #42 -: Април 09, 2007, 23:49:31 pm »
Днес направих малко технически подобрения по календара.
1. От ICN ми пратиха лог в който се виждаше проблем който се получва като се спре базата от данни. Проблема вече е отстранен.
2. JDBC драйвера е подновен (според документацията този е между 50 и 100% по бърз - аз тва го разбирам като 2 пъти по бърз).

Поздрави

ПС: Пуснах стрес теста - оказа се че с новия JDBC драйвер е 4 (четири) пъти по бърз. С други думи календара хвръквааааааа :-)
« Последна редакция: Април 10, 2007, 00:14:18 am от beast »
Re: Какво ново в календара
« Отговор #43 -: Септември 11, 2007, 14:53:51 pm »
Искам да попитам - пробвах да се логна в английската и френската версия на календара, но на съответния език ми излиза единствено началната страница. Самия календар си излиза на български. При мен ли е проблема, пробвах да потърся в настройките на профила евентуално да има откъде да се зададе на какъв език да излиза календара, но не намерих нищо.

зпратихте ми за превод на испански. Още не съм приключила, иам неща, които ме затрудняват, но ще се справя. Тъй като съм регистрирана и в испански форуми, ако си сложа графиката там, ще могат ли исп.потребители да се регистрират в сайта, или пак ще излиза само началната страница на испански, а всичко останало на български?

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Какво ново в календара
« Отговор #44 -: Септември 11, 2007, 15:16:35 pm »
Проблемът не е при тебе, просто все още не сме направили чуждоезичните версии. Имаме желание, но само това - някой все пак трябва да седне и да го преведе.

Преди да се качи испанската версия, на всички ще излиза само българския вариант.

Благодаря ти, че си се заела с превода! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Какво ново в календара
« Отговор #45 -: Септември 11, 2007, 15:59:52 pm »
Проблемът не е при тебе, просто все още не сме направили чуждоезичните версии. Имаме желание, но само това - някой все пак трябва да седне и да го преведе.

Мислех, че вече са преведени на тези езици, на които има сложени знаменцата..поне от темата съм останала с това впечатление.

Сетих се и друго. Изпратиха ми страницата за превод преди да бъде обновен календара на външен вид. Нали няма промяна в текстовете, които излизат? Да не стане така, че да превеждам, а съдържанието да е променено? :lol:

*
Re: Какво ново в календара
« Отговор #46 -: Септември 11, 2007, 21:30:44 pm »
Искам да попитам - пробвах да се логна в английската и френската версия на календара, но на съответния език ми излиза единствено началната страница. Самия календар си излиза на български. При мен ли е проблема, пробвах да потърся в настройките на профила евентуално да има откъде да се зададе на какъв език да излиза календара, но не намерих нищо.

зпратихте ми за превод на испански. Още не съм приключила, иам неща, които ме затрудняват, но ще се справя. Тъй като съм регистрирана и в испански форуми, ако си сложа графиката там, ще могат ли исп.потребители да се регистрират в сайта, или пак ще излиза само началната страница на испански, а всичко останало на български?
Опс, тук малко те е подвела Мели.
Значи идеята за езиците е следната.
Когато човека се регистрира езика с който се регистрира му става език по подразбиране и той не може да се сменя.
Или с други думи - отваряш си календара, избираш си някакъв език и си правиш регистрация ползвайки сайта на този език. Така без значение от какъв език се логваш календра започва да работи с твоя език по подразбиране.

Всички знаменца които са сложени има най-малкото частични преводи за тях (озновните части са преведени, макар и с малки пропуски). Най проблемна е документацията, защото не е на 100% преведена почти на нито един от езиците (освен БГ :-)).

За да видиш как е на френски примерно, отиди на началната страница, избери френското знаме, направи си нова регистрация и се логни с този акаунт. Така ще видиш цялата функционалност как е на френски.

Логично е човек да разбира най-добре един език и да иска да ползва календара на него, точно този език той ползва ппри регистрацията и за да няма объркващи избори на езици сме направили това да е така както го обясних.

Колкото до текстовите файлове които имаш за превод на испански - не са променени много, има добавени някои нови съобщения, но като цяло няма промяна. Аз не помня да съм давал на някойтекстовете за испански, но аз забравяям много по принцип :-D

Поздрави
« Последна редакция: Септември 11, 2007, 21:32:29 pm от beast »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Какво ново в календара
« Отговор #47 -: Септември 11, 2007, 21:43:12 pm »
Така де, но нямаме испанска версия, затова и календарът не "говори" на испански, това имах предвид.

Вярно съм го написала неясно. От възрастта е.  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Какво ново в календара
« Отговор #48 -: Септември 12, 2007, 09:55:44 am »
Като си говорим за чуждоезичните версии... Направи ми впечатление, че на ФР версията има проблеми с превода. Дайте да вземем да го оправим, какво ще кажете?  :lol:

Бийсте, ако дадеш достъп до ресурсните файлове, или ми ги пратиш на мейл, няма да ти се разсърдя  :wink:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Какво ново в календара
« Отговор #49 -: Септември 12, 2007, 12:34:00 pm »
Като си говорим за чуждоезичните версии... Направи ми впечатление, че на ФР версията има проблеми с превода. Дайте да вземем да го оправим, какво ще кажете?  :lol:

Бийсте, ако дадеш достъп до ресурсните файлове, или ми ги пратиш на мейл, няма да ти се разсърдя  :wink:
Ок, пращам ти френския.
*
Вече сме с над 30000 регистрирани потребители
« Отговор #50 -: Септември 26, 2007, 22:20:04 pm »
Здравейте,
вчера (25.09.2007) бройката на потребителите на календара задмина 30000.
Честито  :balk_15:

Поздрави
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ново в календара
« Отговор #51 -: Септември 27, 2007, 08:49:55 am »
 :balk_46: :balk_47: :balk_50: :drunk:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Какво ново в календара
« Отговор #52 -: Юли 09, 2009, 03:16:40 am »
Хайде да драсна и няколко добри думи за календара:
1. Хедъра и Футъра на календара, форума и Библиотеката са най-накрая синхронизирани. :?
2. Проблема който имахме при запис на ден с Google Chrome е оправен.
3. Хората с логин имена на кирилица вече нямат никакви проблеми да ползват календара и да споделят графиките си.
4. Написах си и скрипт за автоматизирано деплойване на новите версии - ама това едва ли интересува някой  8)

Поздрави
Re: Какво ново в календара
« Отговор #53 -: Август 06, 2009, 14:33:25 pm »
kalendara e super
*
Re: Какво ново в календара
« Отговор #54 -: Юни 24, 2010, 01:47:50 am »
Днес добавих възможност за поискване на забравена парола.
От началната страница има линк "забравена парола" където се иска да въведете емейла с който сте се регистрирали. Намират се всички акаунти на потребители с този емеил, след което му се праща информация за всяко едно потребителско име и парола. Изпращането става веднага - така че ако не получите веднага писмо от нас потърсете в junk папката си и ако е там отбележете че не сме спамъри. Други възможни проблеми които не могат да бъдат решени са:
1. Регистрация с невалиден адрес - трябва да ми пишете.
2. Технически проблем с пощата - примерно сървъра който ползваме за изпращане на поща не е наличен - пишете ми.
3. Забравени не само потребител и парола ами и емейл с който сте регистрирани - пишете ми.

Поздрави
*
Re: Какво ново в календара
« Отговор #55 -: Април 26, 2011, 05:47:05 am »
Кога ще се въведе тази опция в календара помощ за Бт" мисля че беше???Най отдолу е до другите неща???