0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Какво ново в календара
« Отговор #20 -: Октомври 19, 2005, 09:52:58 am »
аз искам да се оптам на руски.
Моя руски е по-точно жаргонен, но все пак искам да опитам
*
Какво ново в календара
« Отговор #21 -: Октомври 19, 2005, 10:44:48 am »
Цитат на: Dideto
аз искам да се оптам на руски.
Моя руски е по-точно жаргонен, но все пак искам да опитам

Довечера ще ти изпратя на мейла ресурсите за превод.
Ако искаш, а и имаш възможност си пусни ICQ-то за да ти обясня как става превода.
*
23.10.2005
« Отговор #22 -: Октомври 23, 2005, 19:55:30 pm »
Поправена e правописна грешка на БГ език в страниците: "регистрация" и "моя профил".
Добавих още 2 превода по които се работи в момента - Немски от Hera_76 и Руски от Dideto. Благодаря и на двете за оказаната помощ.
*
31.10.2005
« Отговор #23 -: Октомври 31, 2005, 21:26:28 pm »
Част от превода на руски е добавен в Календара - благодарности на Dideto
 :balk_602:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Какво ново в календара
« Отговор #24 -: Ноември 06, 2005, 11:56:10 am »
А някой може ли да го преведе на гръцки? Мисля, че ще е много полезно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Какво ново в календара
« Отговор #25 -: Ноември 06, 2005, 16:24:20 pm »
ако не може никой на гръцки, ще проверя в агенция колко струва.
Все си мисля, че няма да е много
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Какво ново в календара
« Отговор #26 -: Ноември 06, 2005, 22:28:19 pm »
Цитат на: Dideto
ако не може никой на гръцки, ще проверя в агенция колко струва.
Все си мисля, че няма да е много

Те не превеждат ли на страница? А това обърнато в страници е доста...мисля, че поне 200лв. ще е. Ако искате и аз мога да попитам в Ст-З колко вървят
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Какво ново в календара
« Отговор #27 -: Ноември 06, 2005, 23:02:26 pm »
Цитат на: Meli
А някой може ли да го преведе на гръцки? Мисля, че ще е много полезно.


Е не предаваш ли на някой любознателен грък. :roll:
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Какво ново в календара
« Отговор #28 -: Ноември 06, 2005, 23:16:39 pm »
Цитат на: Ledena_luna
Цитат на: Meli
А някой може ли да го преведе на гръцки? Мисля, че ще е много полезно.


Е не предаваш ли на някой любознателен грък. :roll:


По - добре не питай!  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
15.12.2005
« Отговор #29 -: Декември 15, 2005, 21:49:10 pm »
Календара вече е готов да ползва MySQL база от данни.
През някой от следващите дни - 17.12.2005 - 23.12.2005 - ще сменим хостинга на календара и паралелно с това базата.
Няма да има загуба на данни, календара ще бъде изцяло изключен за не повече от час - колкото трае процедурата по прехвърляне на данните - за да ви държим информирани за състоянието ще поставим статична страница която да предупреждава че календара в момента се премества. Най веоятно около 1 ден може да имате проблеми с отварянето му които ще се дължат на ДНС опресняването.

Бъдещето на календара е:
1. На домейна http://calendar.zachatie.org ще отговаря календар който физически ще се намира в българската интернет зона.
2. На домейна http://lady-calendar.com ще отговаря календар който физически ще се намира извън българската зона.
3. Всички потребители които искат да работят на БГ език ще работят върху българския сървър, а всички които искат да ползват език различен от БГ ще ползват инсталацията която ще се намира извън БГ.

Това разделение се прави за да не плащаме международен трафик - който тук в БГ е доста скъп.
*
Re: Какво ново в календара
« Отговор #30 -: Юли 31, 2006, 22:35:01 pm »
Здравейте,
От днес 31.07.2006 календара "говори" и Френски език.
Преводачката поиска да остане анонимна, но това не ми пречи да и благодаря още веднъж за положените безкористни усилия.

Поздрави
Re: Какво ново в календара
« Отговор #31 -: Август 18, 2006, 14:35:46 pm »
Здрасти на всички! :bighug:
Ако никой все още не е изявил желание за превод на испански, може ли да се пробвам аз? :blob10:

*
Re: Какво ново в календара
« Отговор #32 -: Август 18, 2006, 14:45:37 pm »
Здрасти на всички! :bighug:
Ако никой все още не е изявил желание за превод на испански, може ли да се пробвам аз? :blob10:
Ами да,
може да се пробваш.
Ще ти изпратя на пощата файловете за превод и ще ти опиша какво и къде се превежда.

Поздрави
Re: Какво ново в календара
« Отговор #33 -: Август 18, 2006, 16:18:21 pm »
За пръв път чета тази тема, макар и да съм отдавна във форума. Аз бих могла да направя превод на холандски :)
А има ли начин да се разбере какъв е броят на потребителите, използващи чуждоезичните версии, би било интересно да се знае. :)
Поздрави!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Какво ново в календара
« Отговор #34 -: Август 19, 2006, 00:49:32 am »
А има ли начин да се разбере какъв е броят на потребителите, използващи чуждоезичните версии, би било интересно да се знае. :)
Поздрави!
За съжаление все още нямаме потребители на нито един от останалите езици освен български.
Това се дължи най вече на 2 неща:
1. Липсата на реклама.
2. И факта че чуждоезичната версия е платена за разлика от българската.

Поздрави
*
Re: Какво ново в календара
« Отговор #35 -: Септември 07, 2006, 11:41:58 am »
Здравейте,
за изминалата година календара се справяше чудесно с работата си, като ползваше само 2 връзки към базата от данни. От днес ги увеличихме на 4. Това действие не беше от първа необходимост, по скоро е от типа "нека да има", така и ние и вие ще сме по-спокойни докато работим с календара.
Увеличаването на връзките беше подтикнато от съмненията ми че понякога на календара му се налага да се оправя и само на една конекция - ежедневно (понякога и по-често) се пускат служебни заявки които заемат едната от връзките за поне 2-3 секунди (което е ужасно много като говорим за бази от данни).

Какво да очаквате - напълно е възможно да усетите увеличено бързодействие особенно в най-натоварените периоди - към обяд и надвечер.

Поздрави
*
Re: Какво ново в календара
« Отговор #36 -: Септември 26, 2006, 11:02:02 am »
Здравейте,
днес (26.09.2006) календара прехвърли 300 000 записани дневни дни.
Това си е предизвикателство за всяка нормална база от данни. Ето и пълната статистика от днес (26.09.2006 към 10.50):

Регистрирани потребители      17674
Празни потребители    8271 (потребители които не са вкарали нито един ден)

Редовно ползващи потребители    9403

Ето и разбивката по това колко потребители имат съответната бройка дни записани:
Потребители с 1 до 3 дни    158
Потребители с 4 до 9 дни    399
Потребители с 10 до 29 дни    994
Потребители с 30 до 69 дни    1281
Потребители с 70 до 149 дни    1256
Потребители с 150 до 10000 дни    5123
   
Създадени цикли     23946
Всичко записани дни    300210

логнати потребители днес     195
Създадени цикли днес    19
Записани дни днес    327

По така направената статистика се вижда че хората които ползват календара редовно са всички които поне веднъж са го пробвали. От там идва и извода че е добре направен :-D

Поздрави
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Какво ново в календара
« Отговор #37 -: Септември 26, 2006, 11:04:43 am »
Ами, поздравления! :lol:
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Какво ново в календара
« Отговор #38 -: Септември 26, 2006, 14:21:29 pm »
Браво, успех и нататък! :D
*
Re: Какво ново в календара
« Отговор #39 -: Април 06, 2007, 11:09:50 am »
Здравейте,
от скоро има няколко подобрения в календара:

1. Скоростта е значително повишена (около 30%) защото подновихме уеб контейнера. Стрес тестовете показаха средно 30% увеличение на скоростта на календара. Едва ли това ще бъде забелязано от потребителите, защото при отдалечения достъп влияят и други фактори (свързаност, бързина на компютъра от който се закачате, версия и вид на браузъра), но това ще улесни работата на сървъра.

2. Пак скорост и ползване на памет и заявки към базата - премахнах около 60%-70% от заявките които се правят към базата при отваряне на нечия графика. Тази част от програмата имаше нужда от сериозно оптимизиране, защото е и най-ползваната заради тикерите които са наслагани не само в нашия, а и в други форуми.
Освен броя на заявките, и голяма част (пак около 60%) от служебните обекти които бяха инстанцирани вече не се инстанцират - което влияе много освен на скоростта а и на използваната памет от програмата.
Така пак има една голяма глътка въздух за процесора и сървъра като цяло.  :D

3. Вчера вечерта поправих и един малък, но дразнещ проблем който се получава при хората които ползват интернет експлорер, някои от датите на календара ставаха по-големи или по-малки от другите на моменти. Ако сте с IE и продължава да се държи така, изтрийте си кеша или рефрешнете с Ctrl + F5.

Ето и млако статистика за ползването календара:

1. Среднодневни посетители (според Google Analytics) малко над 1000:


2. Регистрирани потребители: 24241 (увеличават се средно на ден с около 20)

3. Цикли: 41052 (увеличават се на ден с около 120)

4. Дневни данни: 497422 (увеличават се на ден с около 1500). До великден ще сме минали половин милион записи.


Весели празници :-)