0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
стимулацията - към Мели
« -: Септември 12, 2005, 16:34:53 pm »
Мели, бих искала да те попитам относно стимулацията с клостилбегит, серофен, серпафар - колко цикъла последователно може да се прави, кога трябва да се дава почивка и изобщо какви са рисковете. Има писано по темата, изчела съм го, но ми се иска да чуя твоето мнение. Много съм страхлива, знам, и въпроса ми е глупав, но нали все пак детето ми /дай боже да се появи/ трябва да има здрава майка ? Освен това лекарите ми казват, че не е опасно, но никой по-подробно не ми обяснява защо се прави стимулация при наличие на нормална овулация и колко пъти мога да си позволя да се стимулирам с гореизброените лекарства?
Да уточня, че питам за стимулацията преди инсеминация.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
стимулацията - към Мели
« Отговор #1 -: Септември 12, 2005, 16:39:56 pm »
Аз не мога нищо да ти отговоря/чета и разпитвам, всеки вдига рамене/, но силно ме вълнува същия проблем.
И понеже съм решила следващия цикъл да правя за пръв път инсеминация, се чудя да ли да не поискам при естествен цикъл.
Съпругът ми казва, че е за предпочитане със стимулация, няма какво толкова да ми навреди, но той не е специалист по стерилитет.
*
стимулацията - към Мели
« Отговор #2 -: Септември 12, 2005, 16:51:49 pm »
Лали, ами и аз все напирам за инсеминация на естествен цикъл. Едната от причините е моят страх  :oops: , а другата, че евентуално материалът на съпруга ми може да не е добър и инсеминацията да се канселира /това вече се случи веднъж при мен/.
Досега обаче и двата пъти плюс тази канселираната все са били със стимулация и се притеснявам дали мога да продължа със стимулациите или да се спирам докато е време...
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



стимулацията - към Мели
« Отговор #3 -: Септември 12, 2005, 17:33:01 pm »
Аз имам фиброаденом в гърдата и всички мамолози и гинеколози, които съм питала са ми казвали, че трябва да внимавам с хормоналните препарати. Даже ми е противопоказно да пия противозачатъчни. Та в събота говорих с д-р Стаменов и му казах тези си опасения и го питах какво ще правим при евентуална инсеминация-ще ме стимулират или не, а той отговори, че една бременност е такъв хормонален шок за организма, че тези стимулации преди това нищо не били. Едва ли не безвредни. Пак ще говоря с него и ще го обсъждаме, защото също не ми се иска много-много да ме тъпчат с хапчета, при условие, че си имам нормална овулация.
стимулацията - към Мели
« Отговор #4 -: Септември 14, 2005, 10:19:31 am »
С облекчение мога да предам думите на лекаря от снощи - каза, че не вижда никаква причина да се прави стимулация, че нищо не се правело самоцелно, стимулацията също, и след като няма проблем с овулацията стимулацията няма да ме направи по-бременна, т.е. не допринася за увеличението на шансовете при инсеминация. Ние сме с мъжки фактор.

Успех на всички!
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
стимулацията - към Мели
« Отговор #5 -: Септември 14, 2005, 11:28:59 am »
Цитат на: FreshBreeze
след като няма проблем с овулацията стимулацията няма да ме направи по-бременна, т.е. не допринася за увеличението на шансовете при инсеминация. Ние сме с мъжки фактор.


ъъъ, ще си позволя да изкажа известно несъгласие с тази теза.
от всички статистики на репродуктивни клиники, които съм изчела досега, се вижда, че шансовете при стимулиран цикъл с инсеминация са значително по-големи, отколкото при нестимулиран. това се дължи както на по-големия брой отделени яйцеклетки, така и на подобреното им качество. най-нисък е процентът на успеваемост при нестимулиран цикъл, след това е стимулация с Кломифен цитрат, най-добри са успехите при стимулация с инжекции FSH.
именно защото стимулацията не се прави самоцелно!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
стимулацията - към Мели
« Отговор #6 -: Септември 14, 2005, 16:50:59 pm »
Моето мнение не е по - различно от това, което сте чели.

1. Всяка жена е индивидуалност
2. Всяка манипулация трябва да се прецени конкретно
3. Всяка стимулация крие рискове, затова трябва да се оцени ползата и вредата и да се намери баланса
4. Именно тук е изкуството на лекаря - да намери правилното решение, подходящото лекарство, дозировка и начин на приложение, като извади максималната полза и намали колкото се може рисковете
5. Шансовете при стимулиран цикъл са по - високи от тези при естествен
6. Вярата в лекаря, осъзнаването, че ти и той сте от едната страна на барикадата е вероятно половината от решението на задачата

 :)  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
стимулацията - към Мели
« Отговор #7 -: Септември 14, 2005, 17:08:49 pm »
Джами, няма спор за статистиката, но тя все пак обобщава. Като е немощен сперматозоидът, к`во го греят повечето яйцеклетки ... Да ти кажа, въобще не се наложи да си отварям устата да си казвам мнението, че предпочитам без стимулация - направо лекарката застъпи тази теза. И преди, като бяхме говорили с ембриолога, нейното мнение беше същото - хубаво било нещата да стават възможно най-естествено.
Сега, ако има съмнение някакво покрай овулацията или данни за не чак перфектно качество, то е ясно, че ще минем към стимулация.
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
стимулацията - към Мели
« Отговор #8 -: Септември 14, 2005, 22:36:48 pm »
Фрешо, разсъжденията ти по принцип са правилни, само не мога да разбера, защо непрекъснато набеждаваш сперматозоидите на мъжо ти за немощни и се оплакваш от мъжки фактор, като според самата теб по последни данни сте с нормоспермия? :)

честно казано, при нормоспермия и наличие на хубава спонтанна овулация, аз пък не разбирам каква е ползата от инсеминацията?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
стимулацията - към Мели
« Отговор #9 -: Септември 15, 2005, 06:43:42 am »
Е джамо аз пък доколкото чета по форумите напоследък виждам, че май само тогава имало смисъл от инсеминация, или като е мъъъничко мъничко по-зле,  стане ли малко повече-зле и д-рите бегат на ИКСИ. Я ми дай няква референтна зона на количество и качество дето да се позлва за инсе - много грубо де - ей тъй бакалската. Като четох някъде че при 5 млн след обработка навън в някои клиники си прявят инсе и то рутиинно и много се учудих. Тук те мятат директно по дебелата лайсна.
*
стимулацията - към Мели
« Отговор #10 -: Септември 15, 2005, 08:57:18 am »
Мятат те по лайсната и с 8 млн., пък какво остава за пет.
Иначе, Джам, принципно е точно така, че при нормоспермия и спонтанна овулация няма нужда от инсеминация, но когато двойката е пробвала години и не става, нищо, че има овулация и сперматозоидите са о.к.?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



стимулацията - към Мели
« Отговор #11 -: Септември 15, 2005, 10:11:27 am »
Джами, ми ние пробваме две години, а подобрение на спермограмата имаме от 6 месеца. При разширената пък имахме наистина лоши показатели за прикрепяемост и преживяемост, които сега може и да са се подобрили, но може и да не са (отговор дават срещу 140 лева :wink: ). Пък ей го на, ставам на 32г след няма и месец, няма какво да се мотаеме - пробваме няколко инсеминации, ако не последните две неща които не съм правила като изследване - диагностична хистероскопия и имунологични изследвания (освен антиспермалните антитела, които са отрицателни). И после - може и по-тежка артилерия.
Благодаря ти, Бени!







стимулацията - към Мели
« Отговор #12 -: Септември 15, 2005, 10:18:18 am »
Цитат на: cygnus
Я ми дай няква референтна зона на количество и качество дето да се позлва за инсе - много грубо де - ей тъй бакалската. Като четох някъде че при 5 млн след обработка навън в някои клиники си прявят инсе и то рутиинно и много се учудих. Тук те мятат директно по дебелата лайсна.


Сигнусче, тук се мятат с радост към инсе, ако резултатите били над 15млн след обработка - от техни наблюдения, тогава най-ставало. По-ниски стойностти - може да се пробва. Пък ако настояваш сигурно и с 1млн ще ти правят, въпросът е какъв е смисълът. Нали в крайна сметка ние си решаваме инсе или икси...
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
стимулацията - към Мели
« Отговор #13 -: Септември 15, 2005, 14:36:12 pm »
Цитат на: cygnus
Я ми дай няква референтна зона на количество и качество дето да се позлва за инсе - много грубо де - ей тъй бакалската. Като четох някъде че при 5 млн след обработка навън в някои клиники си прявят инсе и то рутиинно и много се учудих. Тук те мятат директно по дебелата лайсна.


начи, като остане време, ще се опитам да намеря в гугъла статията, която сега ще ти цитирам грубо.

там пишеха така:

под 5 млн след обработка - нема смисъл от инсеминация
между 5 и 10 млн. след обработка - може да се опита, шансът е малък
над 10 млн след обработка - има добър шанс
над 15 млн след обработка - има много добър шанс, който не се повишава значително от това, дали имаш 15, 181 20 или 30 млн.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
стимулацията - към Мели
« Отговор #14 -: Септември 15, 2005, 14:46:18 pm »
Джам, същите цифри ми ги разправя и на мен доктора
*
стимулацията - към Мели
« Отговор #15 -: Септември 15, 2005, 15:08:57 pm »
Това и на мен ми го казаха, че над 15 млн. шансовете са добри и не е толкова важно дали са 15 или 20 млн., изискването било от 15 до 20 млн., даже повече не било препоръчително /в някои случаи разреждали материала  8O /. Ние едвам го събираме, а при някой го разреждат, представяте ли си ?!
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin