0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
 :D  Здравейте
Знае ли някой за някакви хапчета за предпазване от гъбички?
Страх ме е от басейните- има голям шанс за прихващане на тези гадости.Благодяра предварително
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
има защо да те е страх. начин за предпазване мисля няма. варианта е след като приключиш с басейните за годината да си направиш микробиология и ако излезе нещо тогава да го лекуваш
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
... или да правиш като мен. Не стъпвам в басейни.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
ми май най-правилния вариант е да не се стъпва.Иначе само се занимавай с убийства на гадини;-)
   И аз за нищо на света не влизам в басейн.Иначе като предпазна мярка пия Фунголон при определена схема от моя лекар!
Цитросепта го препоръчват като безвредно противогъбично средство. Предполагам за предпаване става. Но някои твърдят, че не е хубаво да се пие след ову, защото може да доведе до задържане на фоликул.
 Една приятелка след басейн си слага вагинални глобули "Браунол".  Аз лично не съм ги използвала, но използваме течен Браунол в работата /операционна /. Приема се , че след двукратно последователно почистване на кожата, тя е стерилна, т.е. Браунола убива всички микроорганизми. От там и предполагам , че вагиналните глобули са ефикасни. Но все пак попитай лекар.  И още - Браунола съдържа йод и не е подходящ  за хора с алергия към него.


*
По-добре питай лекаря си, защото той знае твоето състояние.
Ще споделя препоръка на един лекар от онкологията в Сф, който ме лекуваше преди години:
-не влизай във вода под 21 градуса;
-в басейни си слагай намазан памук с вазелин на входа на влагалището (не вътре като тампоните, а на входа да се покрие от малките срамни устни :oops:);
-не стой с мокри бански или гащи, а след излизане от вода ги сменяй;
-не прави влагалищни промивки без лекарско предписание.

Лично аз ги спазвам тези неща (малко е кофти това с памука), но и това не е гаранция че ще ме предпази - ето лекувам микоплазма и уреаплазма 3 месеца. Абе - страшна работа

П.С.Само да добавя как се прави това с памука и вазелина. Прави се топче от памук, което да не е много малко ( за да не влезе навътре) а да застане на входа без да убива. После се намазва само отвън с вазелин добре. Един вид целта е да послужи като тапа.
« Последна редакция: Август 03, 2007, 11:28:25 am от titkata »
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Леле хора,направо да се гръмне човек:-) Това да не си жена на тоя свят.Благодаря ви за съветите:-) 8O
Най-често ме хващат гъбичките след като пия антибиотици и засега най-ефикасен при мен се оказа Микомакса.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Да, но микомакса не е за честа употреба, не може да се ползва за профилактика.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Някой знае ли за хапчета за предпазване от гъбички
« Отговор #11 -: Декември 04, 2007, 01:00:20 am »
Леле хора,направо да се гръмне човек:-) Това да не си жена на тоя свят.Благодаря ви за съветите:-) 8O
8O
Re: Някой знае ли за хапчета за предпазване от гъбички
« Отговор #12 -: Декември 04, 2007, 05:51:04 am »
:D  Здравейте
Знае ли някой за някакви хапчета за предпазване от гъбички?
Страх ме е от басейните- има голям шанс за прихващане на тези гадости.Благодяра предварително

Лактобацили на капсули. И се сменят непрекъснато марките. Например първо Лактофлор, после Нормофлор, после нещо друго...
Аз имам представа само за гъбичката кандида албиканс (няма да мога да го изпиша на латиница), а тази гъбичка е нещо обикновено за женската микрофлора и в никой случай не може да бъде прихваната от басейн. Но при хормонални промени, при стрес и по други причини може да се увеличи и тогава се появяват неудобствата като парене и течение. Тази гъбичка я моря с Mikomax, предписан ми от завеждащия Кожно-венерологично отделение в моя град (Разград, д-р Стоянка Цонева). Това е едно-единствено хапче, което струва пет лева и няколко часа след приемането му симптомите изчезват.
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Микомакс мисля е добро средство и за предпазване и за лечение ако случайно вече ги има.