0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    svetlawoman

Моля всички,които искат да ми пишат ,за съвет -как да се справям с грубите намеци на някои хора,че немога да забременея?Имам една "приятелка",която непрекъснато ме вбесява с простотиите си-представете си и тя не знаела ,като реши да има дете дали нямала да има като моите проблеми-сякаш знае какви са!Аман от прости и нетактични хора!Всеки месец ми се обажда да пита имало ли нещо!Не искам да бъда груба с нея,но вече взе сериозно да ми писва!Моля ви кажете ми как вие се справяте с подобни "доброжелатели"?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #1 -: Септември 09, 2005, 15:24:27 pm »
Аз имах една такава приятелка, по нейните думи  с изпълнена на два пъти мисия в живота. Ми директно я отбих.
Да ти кажа, вече не ми пука за тия доброжелатели
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #2 -: Септември 09, 2005, 15:34:16 pm »
Аз пак да ви кажа имам една приятелка, която е бременна с второ вече и постоянно ми говори за състоянието си в момента. Мисля, че със сигурност се досеща, че имам проблем със забременяването, защото трябва да си малоумен да си мислиш, че след 7 години брак още не сме ришили да си имаме бебе, но не спира да ми говори за бременността си. Та аз си реших проблема с въпросната доброжелателка като не се виждам вече с нея. Може да е глупаво и да не е правилно, но аз не мога всеки път да се товаря затова, че тя е
малоумна и не се съобразява какво да говори и какво не пред мен.
Знам, че не е решение на проблема да я избягвам, но друго не ми идва наум, а иначе добре се разбираме и нямам нищо против нея.


*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #3 -: Септември 09, 2005, 15:46:00 pm »
Отписвам я от раз от сърцето и живота си.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #4 -: Септември 09, 2005, 15:51:14 pm »
Лали много ми харесва как действаш със замах, направо ме радваш!!!


*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #5 -: Септември 09, 2005, 15:55:01 pm »
Ами научих се да казвам - "Не".
По лесно се живее.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #6 -: Септември 09, 2005, 16:03:32 pm »
Трябва и аз да действам като теб, предполагам, че ще се чувствам много по-добре и няма да обръщам внимание на уж загрижени "приятелки" !!!


*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #7 -: Септември 09, 2005, 16:04:23 pm »
Не се срещай с хора, които ти влиаят отрицателно.
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #8 -: Септември 09, 2005, 17:36:05 pm »
А дали все пак тези приятлки са наясно, че вас много ви обиждат такива теми.
Мен например не ме дразнят такива разговори. Аз как от време на време съм ги занимавала с моите проблеми, които не ги засягат. Иначе имах една колежка и една приятелка дето почнаха да питат разни доктори и светила за моя проблем и аз им казах, че не искам съвет от тях. Ако ми трябва ще им се обадя.
Иначе онзи ден срещнах една позната, която след две годишни опити + кухо яйце, сега е бременна в 5-ти месец. Да е жива и здрава. Та тя хиляда пъти ми обясни, че не съм била случила на доктор. /А нейният - вече съм пуснала тема по въпроса/ я е лекувал и са мислили за инсе без да им изисква спермограма. Е това е повече, което ме дразни. Човек минал по този път. На който едната му реплика е, колко му е тежала като са му давали съвети, а после прави точно това.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #9 -: Септември 09, 2005, 18:52:39 pm »
И аз да споделя нещо за "приятелките". Аз нямам много приятелки но си имах една с която бяхме не разделни близо 10години и когато разбра преди две години за това че имам проблем със забременяването започна да бяга от мен като от крастава но пък моя колежка която никога не ми е била приятелка разбра че може би ми оставя единствен вариянт донорски яйцеклетки и сама ми предложи да ми дари безвъзмездно такива.

*

    svetlawoman

Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #10 -: Септември 09, 2005, 19:35:39 pm »
Благодаря ви за съветите!Аз по принцип избягвам контактите си с нея,но понякога,както стана и одеве,буквално се натриса в къщи и аз не мога винаги да отбивам номера,че имам работа и трябва да излизам.Иначе никога не пропуска да ме захапе по въпроса за бебетата-е все някога,ако дадял господ ,можело и да стане ,не спира да върти разговора около това!Мисля си дали наистина е зла или просто не знае колко силна е болката,когато чоплят в раната ти!Признавам си ,че доста се разстроих,а тъкмо бях забравила,че и този месец нищо не се получи!Сега ще ми държи влага поне 4-5дни! :(
*

    Eli__

Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #11 -: Септември 09, 2005, 20:13:11 pm »
Много добре знам за какво става въпрос.Аз лично вече някак си "претръпнах".Не казвам на никого за проблема си за да не ме гледат,като прокажена.Усмихвам се колкото мога повече.Хората са много жестоки понякога.Седят си на пиедестала на своето щастие,гледат оттам и си казват "ох,слава богу,че не съм аз..."Разбира се има и много добри хора,но те са рядкост и най-вече се отнасят с разбиране ако имат или са имали такъв проблем,защото всеки е егоист,каквото и да говорим.Я си помислете ако имахте вече по едно-две дечица,дали щяхте да приемате точно така нещата.Ако при мен се беше получило от 1-2 пъти,сигурно и аз бих казала-"спокойно,ще видиш,че ще стане.."А колкото до съветите,които бих могла да ти дам : Лали го е казата с две думи малко по-горе много точно :Научи се да казваш - не !Това е ключа.Помни,че не си длъжна на никого за нищо.И не забравяй,че приятелите си личат точно в тези моменти-трудните.Приятелите плачат заедно с теб,а не те разплакват /не съм го измислила аз :oops: /За останалите - хич да не ти пука ! :cul2:
*

    Eli__

Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #12 -: Септември 09, 2005, 21:58:55 pm »
А ,сетих се и още нещо.Вече две колежки,като забременеят ми подаряват превръзките си - останали в шкафа,защото нямало да им трябват скоро...много смешно :? Та да съм ги ползвала аз,де/и двете знаеха за проблема ми/ Какво ще кажете,а?Аз просто онемях 8O
*
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #13 -: Септември 09, 2005, 22:07:02 pm »
Е тва е върха просто!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #14 -: Септември 09, 2005, 23:42:34 pm »
Нямам думи. То си е казано простотията ходи по хората.
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #15 -: Септември 10, 2005, 00:01:04 am »
Абе,не знам...Това не е простотия,това е гавра :evil: И защо!!!!!!!!!!!!Аз мисля,че е адски нагло да се държиш така!!!Ще ми подаряват превръзки :evil: А не им ли хрумва,че е по-важно детето им да се роди живо и здраво...Боже,Господи......Ами ако нещо през бременността се обърка,не дай си боже,няма ли да ги изяде съвестта!!!!!!!!!!!!!!!!Ох,прекалих!Ама аз съм от тези,дето са препатили с нормално износено и накрая мъртвородено дете...........Момичета,дано всяка от нас да успее да сбъдне мечтата си!Радвайте се,че не сме от тези,които ще направим такъв "подарък",това е по-важно!УСПЕХ !!! ylinfant
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #16 -: Септември 10, 2005, 02:21:16 am »
Мисля си,че ниакои го правиат и от глупост,просто да се намират на приказка,дето има една дума!Отдавна сам свикнала да не обращам внимание на "доброгелатели",не ме валнуват!!!Честно казано,напоследак се улавиам ,че ме дразни малчанието и всяческиа стремеж да се игнорира "болната" ми тема!Например,миналиа месец си биах в Българиа и срещнах маиката на моиа добра позната,коиато от 5 години правеше опити за забремениаване(познатата ми,не маика и),та питам я как е дащериата,а тиа,с половин уста:амиии добре ээ,и не смэ да ме погледне в очите!А тиа вече в осмиа месец(пак познатата ми,не маика и)!!!Сиакаш предпочитам да се назовават нещата с истинските им имена,а е прозрачно иасно,кои е доброжелател и кои истински приател!!!
П.с.Това с превразките сигурно ще да е ниакои тапашки мурафет или проиава на дебелашко чувство за хумор!!!
Като сме БЕЗДЕЛНИЦИ,да не сме БЕЗ ПРАЗНИЦИ !!!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #17 -: Септември 10, 2005, 02:50:57 am »
:balk_87:
Като сме БЕЗДЕЛНИЦИ,да не сме БЕЗ ПРАЗНИЦИ !!!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #18 -: Септември 10, 2005, 02:54:20 am »
Sigurno e ot vremeto ili ot vazrastta,забражила сум горе да изпратиа мнение,виж по-долу
Като сме БЕЗДЕЛНИЦИ,да не сме БЕЗ ПРАЗНИЦИ !!!
Писна ми от нетактични и груби "доброжелатели"
« Отговор #19 -: Септември 10, 2005, 02:55:50 am »
Сещам се и за една друга моя позната,далбоко религиозна личност,та според неиа Бог определиа всичко,аз само да сам пиела витамини и да сам си поддаржала имунната система,това инсеминации,ин витро....Господ не го разрешавал!!!Тя е от ХАРД религиозните,на мен обаче от всевазможни глупости ми е писнало,само не религиа не ми го биаха избивали,та я запитах как според неиа sе е пракнал Иссус.Надявам се да не прозвучи като светотатство,но не споделяте ли мнението ми,че ,ако Мариа наистина не е"сагрешила",то синат и е роден след инсеминациа или ин витро?иначе всички приказки за "нэпорочно зачатие",пчелички,тревички,златен прашец и т.н.т.звучат доста наивно,още повече в ерата на науката и развитите технологии!!!А в приказките за щаркела днес не виарва даже и моиата костенурка.
А колко хубаво би било,ако беше така.........!
След изказването на гореописаната ми хипотеза сприах да получавам "ортодоксални"савети.
Като сме БЕЗДЕЛНИЦИ,да не сме БЕЗ ПРАЗНИЦИ !!!