0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моята така дългоочаквана темичка
« -: Август 01, 2007, 11:26:45 am »
С години съм си мечтала да имам темичка в дългоочаквана, мечтала съм си да имам и бременна лентичка - дори си избирах от лентичките на броменните момичета, коя искам да си сложа (така и не успях да сложа точно тази, която исках :)), всички знаете как е....
Моята история на кратко
2000 г. - бременна съм - естествено забременяване след близо 2 години не много усилени опити. Аборт в 25 г.с. Тя живя 45 дена, казваше се Вая и беше най-красивото и смело бебе на света :balk_145:.
2000 - 2002 г. - посещение на некадърни лекари
2002 г. - първо посещение на клиника по стерилитет. Първа спермограма и тежката новина - мъжки фактор. Препоръки 3 - 6 инсеминации и ако не стане инвитро. Последваха 2 инсеминации и друга тежка диагноза ЛУФ синдром с препоръка за инвитро.
2002 г. - първо инвитро. Надеждите са огромни. Процедурата е скъпа (горе-долу цените бяха като сега, но заплатите бяха в пъти по-малко). Няма значение - теглим заем и сме яхнали крилата на надеждата. 12-ти ден от трансфера - М. идва. Препоръка - трябва да се направи следващо. Да, ама няма пари!
2002 - 2005 г. - аз се рея на крилата на забравата - не искам и да мисля за бременност, в душата боли, но само в душата, а иначе, при неуспеха боли повече. Гръм от ясно небе - мъж ми се обръща към мен и ме пита "Ти какво мислиш да правиш - не си вече първа младост, вземи някакво решение." Края на 2005 г. - второ инвитро по дълъг протокол. Този път надеждите са по-малко - ако не стане догодина ще кандидатстваме по касата, кроя планове за по-нататък. 12-ти ден след трансфера М. идва. Тогава мъж ми ми казва - стига толкова, искам здрава жена до себе си, дай да си осиновим дете. Но аз имам планове за лечение и следваща стимулация, не може така. Тогава той отговаря - добре, направи каквото си решила, но след третото инвитро, край - ако е неуспешно осиновяваме, точка.
Началото на 2006 г. - лапароскопия - диагноза - ендометриоза, дясна тръба не пропуска, лява пропуска на капки под налягане. Лечение - 5 месеца подтискане функцията на яйчниците, след което инвитро по междинен протокол. Хубавата новина е, че като дойде критическата няма да съм много зла :). 12-ти ден от трансфера М. идва.
Край, това е - обещала съм, а и отсрещната страна е непреклонна.
И тогава откриваш, че не е толкова страшно да кажеш край, откриваш, че след края идва ново начало. Откриваш, че това което си мислил за предаване е победа.
Вече не зависиш от тялото си, от биологията, от лекарите, твоята мечта ще се изпълни, ти ще бъдеш мама, а той ще бъде татко и никой не може да попречи на това.
Началото на 2007 г. - подаваме документи за вписване в регистъра на осиновителите. Социалната ни работничка е злато и проучването провокира много въпроси в мен и много отговори на тях. Откривам, че не съм сама, има много жени, които са осиновили и те се чувстват пълноценни майки.
май 2007 - вписани сме в регистъра, валят писма от различните дирекции - събираме ги, броим ги, отмятаме ги в списъка, накъсали сме времето на части - така се чака по-лесно.
края на май 2007 г. - М ми закъснява, това не е нормално за мен, но сигурно е от времето. След една седмица закъснение не издържам - тайно си купувам тест. Кротко изкарвам 5-те минути в очакване на отрицателния резултат, но все пак искам да съм сигурна, за да съм по-спокойна. Две ярки червени чертички - не мога да повярвам - показвам го на мъж ми, който излиза и купува още 4 теста от различни марки.
Десетина дена след теста ни предлагат момченце на 2,5 години - един невероятен бъдещ батко (надявам се). В събота Исак за първи път ми каза "мама" и сякаш реки от мед се изляха от устата му. Усещането е невероятно и пожелавам на всяка една да го изпита, независимо по какъв начин. За мен няма разлика между Исак и бъдещото ми дете - те са моите деца и нищо не може да промени това.
Нататък е ясно... Надявам се всичко да бъде наред и през януари да имам още една темичка в дългоочакваната...
Не пиша това за поздравления, не мисля, че съм ги заслужила по някакъв начин, пиша го защото искам да ви дам надежда - по един или друг начин, всички ще станем мами и ще бъдем най-щастливите жени на света.
Искам да благодаря специално на Пети-Пати, че беше до мен през цялото време на проучването, че ме изтърпя с хилядите ми безсмислени въпроси и тюхкания  :), на Фуси, която винаги ме е подкрепяла, на Лали, която може и да не ме помни, но няколко пъти ме свали на земята, на Осиана, която забеляза лентичката ми, без да съм казвала нищо (Осиана, това значи много за мен и беше страхотно от твоя страна  :)), на мамите от форум осиновяване в бг-мама - тези жени са невероятни, Юлия, ако ме четеш от някъде (надявам се), колкото и да ти е чудно, без теб нямаше да стигна до тук :bighug: Стига толкова, че няма да се спра.
Обичам ви момичета
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята така дългоочаквана темичка
« Отговор #1 -: Август 01, 2007, 11:35:40 am »
   Приеми моите искрени поздравления,мила Фоксче!
  Леко бременеене и късмет в начинанията!
 Бъдете безумно щастливи!

 
*
Re: Моята така дългоочаквана темичка
« Отговор #2 -: Август 01, 2007, 11:36:24 am »
Фоксче, радвам се ,че ще съм първата която ти честити. Не е честнооооооооо баракудка ми изпревари в публикуването.
Знех за всичко и чаках темата ти.
Пожелавам ви много щастливи мигове. Прегръщам те!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Моята така дългоочаквана темичка
« Отговор #3 -: Август 01, 2007, 11:36:32 am »
Наистина трогателна история, но всичките мъки накрая заслужават този щастлив край. Пожелавам ви здрави и добри дечица, които дълги години да ви радват! :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Моята така дългоочаквана темичка
« Отговор #4 -: Август 01, 2007, 11:37:51 am »
Фоксче,
историята ти е много трогателна. Вие се чудесно семейство, но сега с децата, Щастието Ще е пълно и zаслужено! Пожелавам ви много zдраве, радост и само положителни емоции! Няма съмнение, че Исак Ще е добър батко и пример zа подражание  :D!
Честита радост и бъдете много Щастливи :D!
Re: Моята така дългоочаквана темичка
« Отговор #5 -: Август 01, 2007, 11:42:00 am »
Заслужила си не само поздравления, заслужила си така чаканото щастие, изстрадала си го, борила си се за него. С цялото си сърце ти желая само хубави моменти  :D
Искрено се възхищавам на смелостта Ви!

lb2f
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята така дългоочаквана темичка
« Отговор #6 -: Август 01, 2007, 11:44:08 am »
Мила, желая ти всичкото щастие на земята.
Бъди щастлива с твоите двама мъже и бебчо.
Твоята история ми дава кураж и вяра.


Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята така дългоочаквана темичка
« Отговор #7 -: Август 01, 2007, 11:45:47 am »
Пожелавам много щастие на бъдещото четиричленно семейство!  :D
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Моята така дългоочаквана темичка
« Отговор #8 -: Август 01, 2007, 11:47:16 am »
Вие сте много мило и смело семейство! Бъдете щастливи - заслужавате го! :flower:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Re: Моята така дългоочаквана темичка
« Отговор #9 -: Август 01, 2007, 11:47:50 am »
Това е невероятно !!! Много се радвам за вас ! Обичайте се и се радвайте на всичко това ,вие го заслужавате !  :bighug: :bighug:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Моята така дългоочаквана темичка
« Отговор #10 -: Август 01, 2007, 11:53:54 am »
Страхотна новина :D
Поздравления и кураж за бъдещата двойна мама!
Вашите дечица ще растат в прекрасно семейство :flower:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Моята така дългоочаквана темичка
« Отговор #11 -: Август 01, 2007, 11:55:46 am »
Честито Фоксче!  :D Разбира се, че заслужаваш поздравления. Историята ти е невероятна и вдъхва много надежди. Много щастие и любов на семейството ти!  :balk_5:
Re: Моята така дългоочаквана темичка
« Отговор #12 -: Август 01, 2007, 11:58:46 am »
Трогна ме до сълзи, Фокси!

Благословена си с обичащ те мъж, вече имаш едно детенце и второ на път, БЪДИ МНОГО ЩАСТЛИВА!!!

 :babydust: :pink_dust_1: :balk_5: :pink_dust_1: :babydust:
*
Re: Моята така дългоочаквана темичка
« Отговор #13 -: Август 01, 2007, 11:59:52 am »
 Честито Фоксче!  :D Успешна бременност! Бъди най-щастливата жена с твоето вече голямо семейство! :D
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Моята така дългоочаквана темичка
« Отговор #14 -: Август 01, 2007, 12:03:47 pm »
Честито, Фоксче и от сърце ти пожелавам от тук нататък само хубави неща да се случват в товето семейство!


Re: Моята така дългоочаквана темичка
« Отговор #15 -: Август 01, 2007, 12:04:04 pm »
Желая много щастие и късмет на семейството Ви леко бременеене и успехи!!! :blowingdust2: :blowingdust: :blowingdust2:
*
Re: Моята така дългоочаквана темичка
« Отговор #16 -: Август 01, 2007, 12:07:59 pm »
Фоксче, всяка от нас заслужава своята темичка.
Знам, че не оценяваш силата и куража, които притежаваш. Струва ти се толкова естествена всяка стъпка в борбата. Та това е борбата за твоите деца.
Пожелавам ти голямото семейство, което скоро ще имаш, да бъде силно, сплотено и много щастливо.
Нека децата ти растат с любовта, с която са създадени и чакани.
Нека получат всичката дълго таена емоция на МАМА и ТАТЕ.
Те ще бъдат щастливи деца.
Ти ще бъдеш прекрасна Майка.
Попътен вятър в морето на Мечтите!


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Моята така дългоочаквана темичка
« Отговор #17 -: Август 01, 2007, 12:19:47 pm »
Мила, прекланям се на смелостта ви и се радвам на щастието ви.
Дано живеете дълго в любов и радост.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: Моята така дългоочаквана темичка
« Отговор #18 -: Август 01, 2007, 12:25:53 pm »
Фокси, твоята история ме трогна и разплака,
но ми връща и надеждата!
Радвам се за теб и твоето семейството и
ви желая да сте здрави и щастливи!
*
Re: Моята така дългоочаквана темичка
« Отговор #19 -: Август 01, 2007, 12:30:40 pm »
Фоксче честита двойна радост!
Поздравявам ви за смелостта и куража теб и съпруга ти!
Ще бъдеш най-щастливата майка на света!
Невероятна история, благодаря ти!

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда