0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Излишни лекарства за ин витро.
« -: Септември 07, 2005, 17:48:47 pm »
Здравейте момичета,
През юли направих втори опит ин витро и за мое голямо щастие е успешен. През август от Здравната каса ми съобщиха, че съм одобрена по инвитро програмата, така че имам излишни:
Dipherelin SR - 1 amp 3.75 mg.
Gonal F - 75 IU x 30 amp.
Pregnyl 5000 IU x 4 amp.
Все още не съм взела лекарствата от аптеката за да са "пресни" когато ми (или на някой му) потрябват.
Ако някой се интересува да ми пише бележка.
Пожелавам на всички сладки бебчета.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Излишни лекарства за ин витро.
« Отговор #1 -: Септември 07, 2005, 17:58:38 pm »
Мона, честита бременност!

а лекарствата продаваш ли ги или ги подаряваш?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Излишни лекарства за ин витро.
« Отговор #2 -: Септември 07, 2005, 18:07:32 pm »
Благодаря!

Продавам ги с голямо намаление.
*
Излишни лекарства за ин витро.
« Отговор #3 -: Септември 08, 2005, 08:48:49 am »
Не ме разбирай погрешно, не искам да се заяждам, но защо ги продаваш, след като не си платила нищо за тях?
Пожелвам ти най-сладкото бебче  :)
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Излишни лекарства за ин витро.
« Отговор #4 -: Септември 08, 2005, 09:05:23 am »
Честито Мона за успеха! Разкажи ни твоята история и къде направи инвитрото, по какъв протокол и как мина? Благодаря!

*
Излишни лекарства за ин витро.
« Отговор #5 -: Септември 08, 2005, 16:41:53 pm »
4естито!  :D
Само искам да попитам zащо то4но в тоzи форум го написа. Моми4етата, които го съzдадоха и които продължават да работят, го направиха абсолютно беzплатно. Бориха се и продължават неуморно zа да има беzплатно ле4ение на стерилитета. Това, 4е ти имаш беzплатни лекарства се дължи и на тях. И ти сега искаш да им продадеш нещото, zа което те се бориха да има zа вси4ки. Немога да бъда съдник. Неzнам кое е лошо и кое е добро. Моните ще си продадат лекарствата, ще си купят нещо и ще го иzядат, и никои няма и да си спомни zа тях. И слава Богу.  :oops: Но искам да благодаря отново и отново на вси4ки моми4ета, които работят беzвъzмеzдно zа нас.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Излишни лекарства за ин витро.
« Отговор #6 -: Септември 08, 2005, 17:36:52 pm »

*
Излишни лекарства за ин витро.
« Отговор #7 -: Септември 08, 2005, 22:31:04 pm »
Ама защо сте изненадани? То беше ясно, че ще се появят такива момичета. Това си е пропуск в самата програма. Аз чух за още такива случаи ама не ми се споделяше по тази тема... То си е до човека... Как така те одобряват за програмата след процедурата при положение че вече си бременна?   И не бих купила от ръка нещо толкова скъпо и специално - нито знам какво го е правила нито как го е съхранявала. Ако всичко е по законен ред - сега лекарства за 3000 лева трябва да отидат в тоалетната. Ужас! Или спекула, както в случая в момента. Всъщност Мона не е виновна де, никой не й е казал какво да прави с тях, ако забременее междувременно или ако й останат половината. И каква е гаранцията, че някоя друга Мона или Мончо изобщо няма да направи нищо, нито ще има нужда от него и няма да получи ей така и той такъв протокол и да дойде да ни продава лекасртва. Къде е отчетността?  Нито мисля, че е редно да се продават по този начин лекарства, та дори и да се подаряват - тва не са шоколади и бонбони.
Аз лично бих ги върнала в аптеката (но май няма такава законова възможност) или оставила на клиниката за да помогнат на някой друг, но мога ли да съм сигурна дали ще стане така след като си тръгна и ги оставя ...  И те откъде ще са сигурни, че съм ги съхранявала правилно и тези лекарства са годни за приложение.  Пълна каша ...
Мона, Честито,
Лека бременност и повече усмивки  :D
*
Излишни лекарства за ин витро.
« Отговор #8 -: Септември 09, 2005, 10:20:25 am »
Наистина голяма неуредица :roll: Тя е ве4е бременна а полу4ава лекарства и още не ги е в3ела от аптеката :evil:
Тук си полу4аваш лекарства докато трае процедурата.На всеки У3 преглед определят колко то4но да и3пишат до следващия,и така.. По4ти нищо не ти остава или някоя и друга ампула.
Рецептите са с ра3ли4ен цвят,което пока3ва,"плащаш половин цена или цялата сума,когато не си удобрен от касата"
А3 имам право на още един опит и лекарста ще полу4а след като отново 3апо4на и лекарят ми и3пише рецепта.
Не ми е ясно как е в БГ но намирам 3а глупаво и3мислено и някои 3лоупотребяват :evil:
А3 не бих продавала.
Излишни лекарства за ин витро.
« Отговор #9 -: Септември 09, 2005, 10:50:46 am »
Дано не ви се стори наивно моето питане, но няма ли възможност в такъв случай просто да напишеш писмо или да се обадиш в касата и да кажеш:  "благодаря, ама аз междувременно съм бременна и тези лекарства не ми трябват, още не съм ги взела от аптекта, ето ви протокола, унищожете го" и твоето място да бъде заето от следващия на опашката. Или ще се намери някой "добросъвестен" служител, който да продаде "унижожения" протокол?
Мисля, че това е най-добрия вариант и аз бих постъпила така-хем лекарствата не излизат от аптеката, хем още някой ще има шанс.
*
Излишни лекарства за ин витро.
« Отговор #10 -: Септември 09, 2005, 12:15:35 pm »
Цитат на: perla

Тук си полу4аваш лекарства докато трае процедурата.На всеки У3 преглед определят колко то4но да и3пишат до следващия,и така.. По4ти нищо не ти остава или някоя и друга ампула.
Рецептите са с ра3ли4ен цвят,което пока3ва,"плащаш половин цена или цялата сума,когато не си удобрен от касата"
Не ми е ясно как е в БГ но намирам 3а глупаво и3мислено и някои 3лоупотребяват :evil:

Тук съм написала най-долупочти същото което ми се струва за най-разумно - ето чр и в Германия било така. Създадат ли се и минимални предпоставки за спекула то тя ще се появи.  
Момиче, не чакай съвест от хората, там където свършва морала почва закона, някои нямат и грам морал. И не е луд този, който яде баницата.
*
Излишни лекарства за ин витро.
« Отговор #11 -: Септември 09, 2005, 13:20:28 pm »
Така е, системата е калпава, коментирахме го това. Винаги има неЩо недомислено. Мона не е виновна zа системата на българското zдравно осигуряване. Такива елементарни душици като нея пълно. Мен ли4но ме въzмути, 4е доиде то4но в тоя форум да си продава лекарствата. Поне парите от продажбата да zа сметка на дружеството, та тая придобивка е полу4ена и поради вашия труд.
Абе много гадно ...