0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
хайде, опитни и неопитни мами - дайте да оформим един практичен списък на нещата, които трябва да имаме винаги под ръка, за да не ни свари изненадата неподготвени.
особено разчитам на Ния72 като фармацевт да се включи със съвети за медикаменти, начин на съхранение и срок на годност.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Лично аз поддържам следния асортимент
Панадол,Нурофен на сироп ,от скоро на пазара Тайлол сироп
Панадол на свещички - 125 и 250 мг
Хексалгин капки - много висока температура.по пречистен и по добър от аналгин.
Фенстил за кожни обриви
Кларитин или Ксизал на капки.вторите са по  добри и по лесно приложими
Урбазон ампула - една у нас, една в чантата
Назо либеро,Стеримар и Виброцил за носа.последното за бебета само на маз.
Отипакс на капки за уши
Тантум верде спрей за гърло - по препоръка на педиатър за деца над 1г
Мукоплант,Нустагил,Стодал - за мокра кашлица
Синекод на капки - суха лаеща кашлица.само след консулт с педиатър
Натриев цитрат сироп - при повръщане
Ентерол прахчета - при разтройство
Хидратин прахчета - обезводняване
Витамин Ц амп 2мл
Тридерм или Дипрогента -зачервяване по дупето и слабини
Това се сетих от нещата които аз поддържам.Всичко що е сироп в хладилника.Останалите неща отделно в една кутийка да не се мотам и панирам да ги търся в случай на спешност.Лично аз още не съм давала витаминен сироп и нямам такъв,но за злояди бебета и деца - Киди или Апетон.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Покрай пожарите в нашия вилает детенце буквално се давеше и задушаваше от аромати и пепел във въздуха, спасихме положението със Nisita- спрей. Мисля, че е доста добро средство при запушено носле.
Низита спрей 

Низита мас

Цитат
NISITA Nasal Ointment
НИЗИТА Маз за нос
Състав
100 гр Низита, маз за нос съдържа 2,8 гр натриев хлорид и 7,2 гр натриев бикарбонат
Помощни вещества: мек бял парафин, течен парафин, уул алкохоли, цетостеарил алкохол, средно-верижни триглицериди, лимоново масло.
Лекарствена форма и количество в една опаковка: 20 гр маз за назална употреба.
Начин на действие: С Низита маз за нос се използва лечебната сила на натриевия хлорид (солта). При запушен нос поддържа лигавицата на носа влажна и подпомага неговото бързо отпушване. При суха и покрита с крусти носна лигавица Низита маз за нос я овлажнява и води до бързото й възстановяване. При малки деца и кърмачета, които не могат самостоятелно да издухат носа си, Низита може да допринесе за почистването на ноздрите и запазването на естествената защитна функция на носната лигавица.
Показания: За подпомагане лечението в случаи на запушен нос (напр. при хрема), за почистване и овлажняване лигавицата на носа (при сух въздух), за омекотяване на крусти.
Противопоказания: Низита не трябва да се използва в случай на свръхчувствителност към някоя от съставките.
Специални противопоказания и специални предупреждения за употреба: След операции на носа и наранявания Низита се използва след консултация с лекар.
Няма данни за вредно въздействие на продукта по време на бременност и кърмене.
Няма данни за вредно въздействие върху способността за шофиране и работа с машини.
Лекарствени взаимодействия: Няма данни.
Начин на употреба: Въвежда се около 1см от мазта във всяка ноздра, няколко пъти дневно, особено преди лягане. Поставете началната част на тубата възможно най-дълбоко в ноздрата, изстискайте малко от мазта и я разпределете равномерно по носната лигавица като леко масажирате от двете страни на носа. Мазта може да се постави в носа с помощта на памучни тампони.
Продължителност на лечението: Няма ограничения относно продължителността на лечението. В случай, че няма подобрение след 14-дневно лечение, моля обърнете се към Вашия лекар или фармацевт. От гледна точка на хигиена и с цел избягване на инфекция всяка туба Низита се използва от един човек.
Нежелани лекарствени реакции: В редки случаи Низита може да причини леко чувство на парене на носната лигавица, което се дължи на лекия дразнещ ефект. Много рядко, алкохолите и лимонените мазнини, съдържащи се в мазта, могат да причинят реакции на свръхчувствителност.
Условия на съхранение: Да се съхранява на сухо място, под 25 С! Да се съхранява на места, недостъпни за деца!
Срок на годност: Срок на годност 5 години. Да не се използва след изтичане срока на годност!
Данни за опаковката: Туба 20гр.
Производител и притежател на разрешението за употреба: .......Germany
Медицинско представителство в България: Либра АД
Дата на последна редакция на листовката: Януари 2001
Забележка: Низита съдържа смес от течни и твърди мазнини, които могат лесно да се разпаднат при неправилно съхранение (над 25 С). В резултат, при използване, начално от тубата може да се отдели мазнина. Независимо от това лечебния ефект на препарата не се нарушава. Малки количества въздух в тубата, получени в процеса на пълнене, не променят качеството и действието на препарата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Аз само да добавя и бинт, риванол и лепенки. Венци си поряза пръста на алуминиевата поставка за тоалетна хартия, докато го къпахме с баща му. Доста кръв изтече - спрях я, като му увих една пелена около пръста и притиснах мястото. Отне ми поне 5 минути. Много се изплаших и оттогава винаги си нося бинт и риванол.
Спирт и Бивацин спрей за пъпчето.
Имазол - за рани и при подсичане.
Тобрекс - капки за очи.
Ексипиал крем или бадемово масло - при обриви. Когато се комбинира с Мустела Стелатопиа ефекта е светкавичен.
Глюкоза, натриев хлорид, калций ампули.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Ния, как би приложила Урбазона при нужда - носиш спринцовка и правиш инжекция ли?
няма ли вече на нашия пазар писалки?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Нося с мен комплекта спринцовка и игла и ако се наложи  ще правя.Нося Солу медрол - че е по лесно отваряне-разтваряне на лекарството.Не съм се сетила да питам в складовете има ли писалки.Не са ми и търсили клиенти.Ще попитам.
 Цеци глюкоза и натр. хлор носиш ампули ли.ако е за обезводняване прахчетата Хидратин вършат същата работа.Калций амп - не давам.Има доста изписано в бг.мама - чела ли си.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Ния е била много изчерпателна. Аз само ще добавя коларгол -капки при хрема без секрет, така наречената задна хрема. Мия няколко пъти беше със запушен нос без сополи и тези капки много помогнаха. Другото е хомеопатични свещички вибуркол-н - при никнене на зъбки и дентинокс гел, пак поради същата причина.
<br />[link=http:
*
ами да, за зъбите забравих, защото съм нямала нищо за тях в аптечката.порсто не ми е потрябвало затова.зъбите ги изкара много бързо и минахме само с чесалки.иначе за носа много зависи от вида хрема.коларгол и аз съм си поръчвала, или смесвам урбазон и мукосептонекс.тези които съм изредила се отпускат без рецепта.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Аз винаги имам зиртек. До сега винаги е спасявал положението. Не зная обаче кое е най-доброто и понеже Ниа е избрала друго се замислям дали да не посетя пак Мустаков.
А идеята за някаква ампула кортизон е много добра (при нас е Метилпреднизулон) - при ужилване особено, когато няма време за експерименти. Марио още от съвсем малък си гълташе хапчетата дехидркортизон - те са дребни и той си мислеше, че гълта витамин Це.
Кремче дефламол и алергозан - откакто му попрепекох крачетата като бебе
А с какво мажете при ухапване от комари или балхи
Дактарин за афти - става и за възрастни
Ампула деган - но тя е много опасна
Сулфацетамид, а сега не зная с какво бих могла да го заменя
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
След ухапване - Псило балсам или Фенистил гел
Слуфацетамид вече няма - има вносния Офталмо-септонекс
Дактарин често изчезва - вместо него Фунгостатин
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Писах глюкозата и натриевия хлорид/използвам го и когато има секрети в нослето/, защото при нас имаше проблем с приема на Хидрасек.

С калция наистина трябва да се внимава, но е много ефикасен когато има набъбване на лигавицата на носоглъдката.