0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: С деца на море
« Отговор #20 -: Август 01, 2007, 12:41:49 pm »
мда, ама ми е трудно да пера всеки ден количката и кошницата - ние мажем навсякъде и се опитваме да нагризем всичко с пълна уста :?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: С деца на море
« Отговор #21 -: Август 01, 2007, 13:01:47 pm »
МожеШ да постилаШ една голяма хавлия върху количката или столчето, така че да цапа нея докато се храните.
А zа къпането - един надуваем дюШек във формата на ваничка няма ли да свърШи работа?
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: С деца на море
« Отговор #22 -: Август 01, 2007, 13:34:29 pm »
Ще пробвам с хавлия, мерси за идеята :D
Иначе ето така се къпем в полеви условия :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: С деца на море
« Отговор #23 -: Август 24, 2007, 00:12:35 am »
Ние се върнахме от морето преди седмица - ами всичко което сте изброили си влиза в действие - хранене в кошницата за кола, къпане в надуваем басейн и т.н. Само ще добавя едно ветрило за 1лв. - много практично нещо в жегите. И за всеки случай допълнително памперси - летните вируси и стомашно-чревните радости водят до повишена употреба - ние си ги върнахме обратно ама ако ги нямаше не знам къде щяхме да ги търсим ...
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: С деца на море
« Отговор #24 -: Август 24, 2007, 00:17:54 am »
мен ме интересуват по-скоро такива неща:
на плажа по пампа ли седим? ако не, как предвиждаме природата :D
изворен Девин ли консумираме през цялото време?
*
Re: С деца на море
« Отговор #25 -: Август 24, 2007, 00:37:02 am »
Ами вие сте по-големички и сигурно вече сте неудържими. Ние /7 месеца и половина/ седяхме в кошницата за кола върху шезлонг и под чадър - така не се пълни кошницата с пясък /съответно и залъгалката ни остава относително чиста/ и е доста прохладно за бебо. Не сме го пекли - само го събличахме за къпане в морето и после оставаше за малко върху кърпа да изсъхне и да се стопли преди да иде отново на сянка. Малко по-големите хлапета бяха без памперс и като оцапат пейзажа мама тича да чисти с кърпички.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: С деца на море
« Отговор #26 -: Август 24, 2007, 08:54:14 am »
Малко по-големите хлапета бяха без памперс и като оцапат пейзажа мама тича да чисти с кърпички.

 :?не ми харесва идеята бееее. има едни памперси на Хъджис, които са и за къпане в морето. ще трябва да се снабдя.
другият ми проблем е, че Криско лапа всичко, ама абсолютно всичко :(аз отдавна си затварям очите, но с пясъка ще видя зор. колко пясък е допустимо да се изяде :D
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: С деца на море
« Отговор #27 -: Август 24, 2007, 09:14:20 am »
Ние никога не сме били с памперси на плажа. И понеже и другите деца бяха така никой не ни е правил забележка. Ако пишка близо до вашата кърпа няма проблем или където и да е - само го заровяш с лопатката и толкова, а акото пак с лопатката го заравяш в края на плажа. Така правеха всички. А ако се случи в морето нищо не трябва да те притеснява. Ти все пак се опитай да му кажеш, че се пишка на брега, където бият вълните. Няма нужда да си купуваш специални памперси. Да си виждала куче с памперс?

А за пясъка... и ние го ядяхме. Започна с ръце и като не издържах и му ударих ръката, той започна да си нарива в устата с лопата... Ама колко е допустимо... знаеш
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: С деца на море
« Отговор #28 -: Август 24, 2007, 17:39:31 pm »
има едни памперси на Хъджис
Само не разчитай на тях на сушата - при тях идеята е да не изпускат акитата навън - ама иначе се омокрихме до ушите с едни такива - повече и не повторих да ги пробвам на сушата - а в морето го къпах голичък.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: С деца на море
« Отговор #29 -: Август 25, 2007, 13:52:08 pm »
Ако пишка близо до вашата кърпа няма проблем или където и да е - само го заровяш с лопатката и толкова, а акото пак с лопатката го заравяш в края на плажа. Така правеха всички. А ако се случи в морето нищо не трябва да те притеснява. Да си виждала куче с памперс?

честно казано, не зная какъв коментар да дам на това...то затова живеем в клоака. нямам думи просто...
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: С деца на море
« Отговор #30 -: Август 25, 2007, 15:33:55 pm »
Ман, ние бяхме по дайперс, като се намокри, слагах нов и така.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: С деца на море
« Отговор #31 -: Август 26, 2007, 00:00:39 am »
Аз пък я държах гола на плажа. Понеже се стараех да е на сянка главно я държах върху моята хавлия така че се случи да я напишка няколко пъти. Ами просто си я изпрах, не съм правила трагедии от въпроса. Пък и бях предвидила тази възможност та си носех резервна хавлия. А пък "голямата" работа само веднъж я направи на плажа. Почистих седна мокра кърпичка и толкоз. Важното е, че хлапето беше ного щастливо на плажа. Проблем представляваха единствено фасовете. Все се стараеше да ги налапа.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: С деца на море
« Отговор #32 -: Август 26, 2007, 21:12:04 pm »
Манчо, пресен опит - малчо пишка само когато е гол, умира от кеф да цели хавлията. Ние се сблъскахме с един интересен парадокс - не искахме да стъпим на пясъка, въпреки че иначе се рови навсякъде и ходи бос. До края почти стоеше на хавлията и като се допре на пясъка пищи да го чистим. Пробвах с тези памперси за морето, ама толкова мокър беше после, че нямаше смисъл от тях. Оставях го да се движи спокойно насам натам. Миехме се в морето от пясъка. Седяхме под чадъра, на специална хавлия за него. Съответно напишка я няколко пъти, но това не е голям проблем - переш си я :wink: А от пясъка трябва да гледаш за относително чисто място - миди, фасове, клечки, капачки и сие боклуци са задължително в устата, това като че ли е по-гадното :? Иначе вземи си повечко мокри кърпи и му чисти ръчичките. Не вярвам да му хареса вкуса на пясъка :lol: Нашия поне го отказа след първия опит за ядене :lol:
Задължително си вземи Зиртек и витамин ц - възможно е да се поизринете от комбинацията - пясък, море и слънце.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: С деца на море
« Отговор #33 -: Август 27, 2007, 11:23:58 am »
Ман, аз взех тези бански:
http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&products_id=118
не ми се ще да стои по голо дупе през цялото време - ще се пълни с пясък и ще омазва пейзажа :?
Може да успеем да ги запознаем на плажа, нищо че по съседски не успяхме :lol:

За водата - докато бях из провинцията ползвахме на Девин и на ТорнСпринг изворните през цялото време (над месец сумарно). Не съм забелязала проблем.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: С деца на море
« Отговор #34 -: Август 27, 2007, 12:41:15 pm »
мен ме интересуват по-скоро такива неща:
на плажа по пампа ли седим? ако не, как предвиждаме природата :D

Ман, на Бенетон памперсите са много сладки и са идеален заместител за бански :D
Re: С деца на море
« Отговор #35 -: Август 28, 2007, 00:25:38 am »
Ултра, ако не се лъжа Торнспринг не е трапезна, а е доста минерализирана.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: С деца на море
« Отговор #36 -: Август 28, 2007, 09:27:56 am »
Имат и бебешка с розов етикет
Ама като поразрових в нета, чета, че била с по-висока минерализация :(
Ще проучвам въпроса, мерси, че ми обърна внимание :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: С деца на море
« Отговор #37 -: Август 29, 2007, 23:52:21 pm »
Имат и бебешка с розов етикет
Ама като поразрових в нета, чета, че била с по-висока минерализация :(
Ще проучвам въпроса, мерси, че ми обърна внимание :)

Ами точно този розов етикет и капачка заблуждават хората. А си е чиста минерална вода с доста висока минерализация.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!