0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Дайте ми съвет!
« Отговор #20 -: Септември 13, 2005, 15:34:43 pm »
kiara,не се притеснявай от лапарото-не е страшно.На мен ми правиха оперативна лапароскопия през април и след седмица се чувствах така,все едно не са ми правили нищо.
<br />
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Дайте ми съвет!
« Отговор #21 -: Септември 13, 2005, 15:46:36 pm »
Много ти благодаря, z22 имам нужда от такива думи! Друго е да ти каже човек като теб, който го е минал, отколкото като те успокоява доктора!!!


*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Дайте ми съвет!
« Отговор #22 -: Септември 13, 2005, 17:23:07 pm »
Цитат на: kiara
Здравейте! Ето, че при мен всичко се развива с бързи темпове. Насрочиха ми лапароскопия на 20.09., т.е. другата седмица, видяло се е, че без това няма да мине!!! Имам нужда от вашата морална подкрепа, защото честно да си призная ме е страх! Нека ми пишат всички, които са минали през лапароскопия!!! Благодаря ви предварително за подкрепата!

Аз правих миналата година при д-р Начев на 11 етаж в МА. Гадно е, но се преживява и се забравя. По-важно е резултатите да са ОК. Пожелавам ти от все сърце. Вземи си дълга памучна нощница, пантофки, вълнена жилетка (може и тези бабешките без ръкави), чорапки,спално бельо, мокри кърпички, нещо за четене, бисквитки и сокове. Ако се сетя за още нещо, ще ти пиша. Възстановяването е бързо. Но ще трябва да си почиваш в къщи около месец, а не да се литнеш на работа. Успех!
Ти при кой лекар ще се оперираш?

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Дайте ми съвет!
« Отговор #23 -: Септември 13, 2005, 17:29:48 pm »
Благодаря ти, Огънче!!! При Д-р Ковачев от Военна болница. Стискайте ми палци!!!


*
Дайте ми съвет!
« Отговор #24 -: Септември 14, 2005, 08:50:49 am »
Дано всичко да мине добре и резултатите ти също да са добри!
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Дайте ми съвет!
« Отговор #25 -: Септември 14, 2005, 10:17:22 am »
Киара, не се притеснявай от лапароскопията - възстановяването е наистина много бързо! Поне ще си сигурна, че си направила каквото трябва, преди да започнеш да даваш пари за АРТ. Аз се върнах на работа след около 2 седмици.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







Дайте ми съвет!
« Отговор #26 -: Септември 14, 2005, 14:45:22 pm »
Здравей Киара,
Както повечето момичета тук и аз съм минала през лапароскопия. Не е страшно. В моя случай освен недобрия резултат, другото неприятно беше болката в добровете от газа, който вкарват. Но иначе възстановяването е бързо и безпроблем. Няколко часа след лапароскопията бях като фурия в коридора.
Стискам пялци за добри резултати.
Успех!
Не може да има пълно щастие....
*
Дайте ми съвет!
« Отговор #27 -: Септември 14, 2005, 23:32:47 pm »
Здравейте момичета!
Чета отдавна, но едва днес се регистрирах, и то след поредната косултация с лекар, който ми каза, че преди да решим дали да продължим с инсе или ин-витро, трябва да си направя лапароскопия. До тук имаме 4 неуспешни инсеминации. Имам цветна снимка от преди ок 7 години - всичко изглежда наред. Не разбирам защо да я правя? Имаме проблем с мъжки фактор, а аз и с нива на Пролактин, но го поддържам с 1/4 парлодел на ден. В тази връзка ми препоръча и скенер. А съм на 34 и не знам за кога тепърва да се впускам в поредните изследвания, догадки и надежди, че след това може да стане от самосебе си.
Моля за съвет!
*
Дайте ми съвет!
« Отговор #28 -: Септември 15, 2005, 00:19:51 am »
Здравей Андиа,

инсеминацията няма да бъде успешна ако имаш проблем с тръбите, а 7 години не са малко. Може междувременно да се е появил проблем, пак и на цветната снимка не се вижда дали ти работи фибриални апарат напр. Предложението на доктора ми звучи разумно.


*
Дайте ми съвет!
« Отговор #29 -: Септември 15, 2005, 01:22:39 am »
Благодаря ти Габи!

Мился да се консултирам с още един лекар, че чета разни страхотии за лапароскопията. Въпроса е дали да не минаваме направо на ин-витро, та затова се чудя.