0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Дайте ми съвет!
« -: Септември 05, 2005, 18:03:45 pm »
Здравейте, момичета! В петък направихме спермограмата при д-р Тачева. Резултатите долу-горе са добри, става за инсе, но направих консултация с д-р Владимиров и той ми каза, че някои неща го притесняват: в епикризата ми от операция на киста пише, че имам ендометриоза 3-та степен и той ми препоръча да си направя лапароскопия, но мен много ме е страх, защото операцията ми преди 5 години беше с лапаротомия и имам още спомени от този неприятен момент!!! Дайте ми съвет


*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Дайте ми съвет!
« Отговор #1 -: Септември 05, 2005, 18:05:16 pm »
Ами може би има проблем и затова той предлага лапароскопия. А тест за проходимост на тръбите правила ли си?
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Дайте ми съвет!
« Отговор #2 -: Септември 05, 2005, 18:56:37 pm »
Лали, правила съм си снимка на тръбите и са проходими!


*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Дайте ми съвет!
« Отговор #3 -: Септември 05, 2005, 18:58:29 pm »
Ами тогава кажи, че искаш една инсеминация, пък после ще си помислиш.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Дайте ми съвет!
« Отговор #4 -: Септември 05, 2005, 19:50:47 pm »
И аз това мисля да направя, но този месец няма да е, защото днес ми е 5 ден, а днес не работи центъра!


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Дайте ми съвет!
« Отговор #5 -: Септември 05, 2005, 20:21:39 pm »
Яд ме е, че трябва да пропусна този месец. Дали има друг вариант, като вече ми е 5 ден?


*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Дайте ми съвет!
« Отговор #6 -: Септември 05, 2005, 21:41:52 pm »
Ами обади се утре по телефона и питай.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Дайте ми съвет!
« Отговор #7 -: Септември 07, 2005, 12:15:44 pm »
Цитат на: kiara
в епикризата ми от операция на киста пише, че имам ендометриоза 3-та степен и той ми препоръча да си направя лапароскопия, но мен много ме е страх, защото операцията ми преди 5 години беше с лапаротомия и имам още спомени от този неприятен момент!!! Дайте ми съвет

Без основателна причина доктора няма да те прати на лапаро, а решението си е твое. Прецени си рисковете и действай.

*

    tanty

Дайте ми съвет!
« Отговор #8 -: Септември 07, 2005, 15:18:09 pm »
Не мислиш ли,че от 5 години насам медицината е понапреднала и неприатните ти преживиаваниа са вече в миналото?На мен ми правиха Лапароскопиа в една клиника в Жоханнесбург в началото на май месец и мога да те увериа,че не усетих абсолутно нищо,биах преспана с газ и ако не биаха лепенките,изобщо ниамаше да повиарвам,че са ми правили ниакакви манипулации,днес даже и белези не са останали,а от неприатни спомени и помен ниама!По-добре е според мен да заложиш на сигурно!Аз имам една неуспешна инсе,разочарованието бе огрооооомно...За това и отложих втората до палното ми вазстановиаване(имам пробл.и с кр.захар).Сега вазлагам надежди за следващиа месец.Дано "да ги дюндюркаме заедно"! :lol:
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Дайте ми съвет!
« Отговор #9 -: Септември 09, 2005, 11:48:01 am »
Здравейте! Искам да ви попитам при положение, че резултатите от снимката на тръбите са ми " Кухината на матката е с нормални размери и има правилна форма. Двете тръби пропускат свободно к.м. в абдомена" защо ще ме карат да си правя лапароскопия? Не е ли достатъчно достоверно това изследване на тръбите? Някоя от вас попадала ли е в подобна ситуация? Моля ви за съвет!!!


*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Дайте ми съвет!
« Отговор #10 -: Септември 09, 2005, 13:34:04 pm »
Цитат на: kiara
Здравейте! Искам да ви попитам при положение, че резултатите от снимката на тръбите са ми " Кухината на матката е с нормални размери и има правилна форма. Двете тръби пропускат свободно к.м. в абдомена" защо ще ме карат да си правя лапароскопия?

Хламидия (кръвен тест) правила ли си? Ако е да, какъв е резултатът?

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Дайте ми съвет!
« Отговор #11 -: Септември 09, 2005, 13:39:42 pm »
Да, правила съм заедно с хормони, резултатите са в реферантни граници. За хламидии ми пише следното: мерна единица OD в реф. граници- 10,2


*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Дайте ми съвет!
« Отговор #12 -: Септември 09, 2005, 15:21:25 pm »
Kiara, а с ендометриозата ти какво става? Може заради нея да изисква доктора лапаро? Цветната снимка не винаги е достоверна. Може да имаш сраствания, които се разкъсват от контрастното вещество по време на снимката. Аз лично съм правила лапаро миналата година, само заради положителният тест за хламидия. И моята цветна снимка беше супер, но......доктора ми препоръча лапаро преди да започна с инсетата, за да сме сигурни че няма да се получи някоя извънматочна. От хламидията се образуват струнни сраствания, които се възстановяват след разкъсването им при цветната снимка. За щастие нямах сраствания, но ми откриха ендометриоза 1-2 степен. Поне не беше напразно лапарото. Питай доктора директно защо и той ще ти отговори, вместо да гадаем.

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Дайте ми съвет!
« Отговор #13 -: Септември 09, 2005, 15:47:33 pm »
Огънче, съмненията на доктор Владимиров се породиха от епикризата за операция на киста през 2000г., тъй като там пише "единични ендометриоми с д. 1-2мм. върху плика везика утерина", не знам какво точно значи, но това го притесни. Държа да подчертая, че правихме само консултация въз основа на всички изследвания без преглед, защото аз отидох по друг повод/да взема резултатите от спермограмата на съпруга ми/ и междувременно така и така бях в центъра реших да се срещна с доктора и евентуално да състави програма за действие за инсе, а то какво излезе праща ме на лапаро!!!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Дайте ми съвет!
« Отговор #14 -: Септември 09, 2005, 16:02:04 pm »
kiara, разбира се, консултирай се и с други специалисти, ако искаш, преди да вземеш решение - това е най-добре.
не съм компетентна по твоя въпрос, но от личен опит с д-р Владимиров искам да ти кажа, че той не предписва и не назначава излишни манипулации и изследвания, така че вероятно основанието му е сериозно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Дайте ми съвет!
« Отговор #15 -: Септември 09, 2005, 16:52:11 pm »
Цитат на: kiara
Огънче, съмненията на доктор Владимиров се породиха от епикризата за операция на киста през 2000г., тъй като там пише "единични ендометриоми с д. 1-2мм. върху плика везика утерина", не знам какво точно значи, но това го притесни.

Не смея никакъв съвет да ти дам, при положение, че доктора се е "притеснил". Както казава Jam потърси и друго мнение, ако това ще ти помогне да си по-сигурна. Но аз лично вярвам на Владимиров.
Успех!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Дайте ми съвет!
« Отговор #16 -: Септември 09, 2005, 17:45:59 pm »
Щом е имало първоначална форма на ендометриоза, възможно е да се е развила.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Дайте ми съвет!
« Отговор #17 -: Септември 09, 2005, 19:16:30 pm »
Благодаря ви момичета! Трябва бързо да решавам, защото този месец и без това го изтървах поне да не е напразно. Колко време след операцията е възстановителния период т.е. след колко време можем отново да работим за бебче? Как беше при вас?


*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Дайте ми съвет!
« Отговор #18 -: Септември 10, 2005, 10:58:19 am »
Цитат на: kiara
Колко време след операцията е възстановителния период т.е. след колко време можем отново да работим за бебче? Как беше при вас?

Ако те оперират преди овуто, можете още същият месец да правите бебето. Моя приятелка така забременя. На операцията са видели доминантен фоликул в яйчника със здравата тръба и тя не го изпусна. Забременя! Иначе възстановяването е бързо. За около 1 седмица почти нищо няма да те боли, но трябва да се пазиш и да не се претоварваш. Дават ти 40 дни болничен и ще си седиш в къщи до край. Успех!

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Дайте ми съвет!
« Отговор #19 -: Септември 13, 2005, 15:18:52 pm »
Здравейте! Ето, че при мен всичко се развива с бързи темпове. Насрочиха ми лапароскопия на 20.09., т.е. другата седмица, видяло се е, че без това няма да мине!!! Имам нужда от вашата морална подкрепа, защото честно да си призная ме е страх! Нека ми пишат всички, които са минали през лапароскопия!!! Благодаря ви предварително за подкрепата!


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Дайте ми съвет!
« Отговор #20 -: Септември 13, 2005, 15:34:43 pm »
kiara,не се притеснявай от лапарото-не е страшно.На мен ми правиха оперативна лапароскопия през април и след седмица се чувствах така,все едно не са ми правили нищо.
<br />
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Дайте ми съвет!
« Отговор #21 -: Септември 13, 2005, 15:46:36 pm »
Много ти благодаря, z22 имам нужда от такива думи! Друго е да ти каже човек като теб, който го е минал, отколкото като те успокоява доктора!!!


*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Дайте ми съвет!
« Отговор #22 -: Септември 13, 2005, 17:23:07 pm »
Цитат на: kiara
Здравейте! Ето, че при мен всичко се развива с бързи темпове. Насрочиха ми лапароскопия на 20.09., т.е. другата седмица, видяло се е, че без това няма да мине!!! Имам нужда от вашата морална подкрепа, защото честно да си призная ме е страх! Нека ми пишат всички, които са минали през лапароскопия!!! Благодаря ви предварително за подкрепата!

Аз правих миналата година при д-р Начев на 11 етаж в МА. Гадно е, но се преживява и се забравя. По-важно е резултатите да са ОК. Пожелавам ти от все сърце. Вземи си дълга памучна нощница, пантофки, вълнена жилетка (може и тези бабешките без ръкави), чорапки,спално бельо, мокри кърпички, нещо за четене, бисквитки и сокове. Ако се сетя за още нещо, ще ти пиша. Възстановяването е бързо. Но ще трябва да си почиваш в къщи около месец, а не да се литнеш на работа. Успех!
Ти при кой лекар ще се оперираш?

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Дайте ми съвет!
« Отговор #23 -: Септември 13, 2005, 17:29:48 pm »
Благодаря ти, Огънче!!! При Д-р Ковачев от Военна болница. Стискайте ми палци!!!


*
Дайте ми съвет!
« Отговор #24 -: Септември 14, 2005, 08:50:49 am »
Дано всичко да мине добре и резултатите ти също да са добри!
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Дайте ми съвет!
« Отговор #25 -: Септември 14, 2005, 10:17:22 am »
Киара, не се притеснявай от лапароскопията - възстановяването е наистина много бързо! Поне ще си сигурна, че си направила каквото трябва, преди да започнеш да даваш пари за АРТ. Аз се върнах на работа след около 2 седмици.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







Дайте ми съвет!
« Отговор #26 -: Септември 14, 2005, 14:45:22 pm »
Здравей Киара,
Както повечето момичета тук и аз съм минала през лапароскопия. Не е страшно. В моя случай освен недобрия резултат, другото неприятно беше болката в добровете от газа, който вкарват. Но иначе възстановяването е бързо и безпроблем. Няколко часа след лапароскопията бях като фурия в коридора.
Стискам пялци за добри резултати.
Успех!
Не може да има пълно щастие....
*
Дайте ми съвет!
« Отговор #27 -: Септември 14, 2005, 23:32:47 pm »
Здравейте момичета!
Чета отдавна, но едва днес се регистрирах, и то след поредната косултация с лекар, който ми каза, че преди да решим дали да продължим с инсе или ин-витро, трябва да си направя лапароскопия. До тук имаме 4 неуспешни инсеминации. Имам цветна снимка от преди ок 7 години - всичко изглежда наред. Не разбирам защо да я правя? Имаме проблем с мъжки фактор, а аз и с нива на Пролактин, но го поддържам с 1/4 парлодел на ден. В тази връзка ми препоръча и скенер. А съм на 34 и не знам за кога тепърва да се впускам в поредните изследвания, догадки и надежди, че след това може да стане от самосебе си.
Моля за съвет!
*
Дайте ми съвет!
« Отговор #28 -: Септември 15, 2005, 00:19:51 am »
Здравей Андиа,

инсеминацията няма да бъде успешна ако имаш проблем с тръбите, а 7 години не са малко. Може междувременно да се е появил проблем, пак и на цветната снимка не се вижда дали ти работи фибриални апарат напр. Предложението на доктора ми звучи разумно.


*
Дайте ми съвет!
« Отговор #29 -: Септември 15, 2005, 01:22:39 am »
Благодаря ти Габи!

Мился да се консултирам с още един лекар, че чета разни страхотии за лапароскопията. Въпроса е дали да не минаваме направо на ин-витро, та затова се чудя.