0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

КЛИНИКА В БЕЛГИЯ
« -: Юли 25, 2007, 18:47:59 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ ПРИЯТЕЛИ,
ЧУХ ЗА НЯКАКВА КЛИНИКА В БЕЛГИЯ ЗА АРТ ПРОЦЕДУРИ, В КОЯТО РАБОТЕЛИ ПОВЕЧЕ ОТ 70 ДОКТОРИ И КОЯТО СЕ СЛАВЕЛА С НЕВЕРОЯТНА УСПЕВАЕМОСТ НА ПРОЦЕДУРИТЕ.

НЯКОЙ ДА ЗНАЕ НЕЩО ПО ВЪПРОСА?

Re: КЛИНИКА В БЕЛГИЯ
« Отговор #1 -: Юли 25, 2007, 21:05:52 pm »
Виж в подфорума АРТ в Чужбина, там мисля е описано

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: КЛИНИКА В БЕЛГИЯ
« Отговор #2 -: Юли 26, 2007, 08:48:59 am »
Аз само чух от две мои колежки  за тази клиника, защото се оказа, че едно бг-семейство познават, които са обикаляли тук по мъките и накрая са отишли там и са се върнали с бебе. Разбрах  , че клиниката била една от най-добрите в Европа за АРТ и имат висока успеваемост. Там са открили някакъв проблем при мъжа,който тук никой от докторите не били открили тук. Ще разпитам  доколкото е възможно, за да разбера повече за тази клиника. :lol:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: КЛИНИКА В БЕЛГИЯ
« Отговор #3 -: Юли 26, 2007, 23:21:44 pm »
Здравей, аз мисля, че е тази:

http://www.brusselsivf.be/taalkeuze.aspx

Моят гинеколог също ми я препоръча като много успешна.

Re: КЛИНИКА В БЕЛГИЯ
« Отговор #4 -: Юли 27, 2007, 10:30:39 am »
За тази, за която говоря не е в Брюксел, а се намира в друг град с име Гент и чакам тези дни да ме дадат повече информация. Като разбера нещо повече веднага ще ви осведомя. :D


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: КЛИНИКА В БЕЛГИЯ
« Отговор #5 -: Юли 28, 2007, 19:12:38 pm »
В Гент май е само университетската клиника. Към нея има и център за АРТ.
За съжаление, не пише много в сайта им.

http://www.uzgent.be/EN/

Успех!

Re: КЛИНИКА В БЕЛГИЯ
« Отговор #6 -: Юли 28, 2007, 21:33:50 pm »
Проверих и във фламандската версия на сайта, само се споменава за прочуто отделение по стерилитет, но няма линк за по-конкретна информация  :(


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: КЛИНИКА В БЕЛГИЯ
« Отговор #7 -: Август 03, 2007, 19:31:28 pm »
Има и друга IVF клиника в Гент - http://www.fertility-belgium.be/php/home.php?taal=en&titel=Fertility%20Center
в болницата AZ Jan Palfijn, близо е до магазин LIDL.
Докато бях за малко в Белгия посетих тази клиника и се консултирах с д-р Деклеер - много внимателен и отговаря на каквото го попитах. Не останах с впечатление да са по-напред от нашите специалисти тук, но все пак направих само една консултация. На сайта има мейл адрес - аз писах и ми отговориха доста бързо.
Дано информацията ми да е била полезна ;)


*
Re: КЛИНИКА В БЕЛГИЯ
« Отговор #8 -: Август 04, 2007, 15:09:39 pm »
Зна4и AZ(фр) или UZ(fl)сa университетски болници и са фламански и са по4ти вав вси4ки раиони .Вси4ки  големи болници са унивесритетски и имат отделение CRG(centrum voor Reproductieve Geneeskunde)или(le centre pour la médecine reproductive)както му викате АРТ центар ,аз ходих ето в тази http://www.brusselsivf.be/taalkeuze.aspx(за6тото ми бе6е наи близо),наистина имат нова апаратура ,вси4ко блести от 4истота,работят доста професори в екип,д-ри,мед. сестри,санитарки,4иста4ки,администратори(ки),телефонисти(ки).100% сa пoве4е от 70 4овека :D.Специално аз сам много доволна :D,6те сам о6те по-доволна като видя резултата разбира се :wink:.Но,ако няма6 здравна застраховка излиза много ,много соленооо :? .Ми това е об6то взето.Ако ви интересуват цени тук сам ,по4ти навсякаде са еднакви
« Последна редакция: Август 04, 2007, 15:19:38 pm от Shaym's25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: КЛИНИКА В БЕЛГИЯ
« Отговор #9 -: Август 04, 2007, 16:59:20 pm »
забравих да допалня :


години на жената < 35 год - 1 ви опит -максимум 1 ембрион (по закон)

                 <35 год - 2 ри опит -1 ембрион (в много редки слу4аи  2 в зависимост ка4еството на ембрионите)(по закон)
                 
                 <35 год - 3 ти опит - максимум 2 ембриона (по закон)

години на жената >36&<39год-1 ви опит -максимум 2 ембриона (по закон)
                 
                 >36&<39год-2 ри опит-максимум 2 ембриона(по закон)

                 >36&<39год-3 ти опит-максимум 3 ембриона (по закон)

години на жената >40&<42год 1 ви ,2 ри ,3 ти опит няма лимит за вра6тане на ембрионите

Застраховката поема 6 цикала FIV ili IKSI и то на жени до 42 години (до 43 им рожден ден)

ако пак се сетя не6то ,пак 6те пи6а  :wink:

Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: КЛИНИКА В БЕЛГИЯ
« Отговор #10 -: Август 18, 2007, 19:10:59 pm »
Здравей, Shaym's25. Благодаря ти за информацията! Аз имам застраховка, но не живея в Белгия, а и тя покрива съвсем малко (около 1000 евро), а цените на тази клиника бяха към 6-7 000. Сигурно ще се ориентирам към България.

Поздрави!

*
Re: КЛИНИКА В БЕЛГИЯ
« Отговор #11 -: Август 21, 2007, 11:43:54 am »
Ми да blue_sky много е скапоо  :(.Каквото и да ре6и6 желая ти успех :crossfingers: и скоро да се похвали6  :wink:
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: КЛИНИКА В БЕЛГИЯ
« Отговор #12 -: Август 21, 2007, 23:52:09 pm »
Е, в България за мен е поносимо (и това е само защото работя в чужбина, ако си бях в Бг, не знам как бих се справила). Въпросът е, че тогава трябва повече време.
Наистина е много скъпа тази клиника в Белгия, а и както всички знаем гаранция няма.
Но ще се справим някакси.

Лека бременност ти желая!  :bighug:

*
Re: КЛИНИКА В БЕЛГИЯ
« Отговор #13 -: Август 22, 2007, 21:51:13 pm »
Благодаря ти blue_sky :bighug: ,а в тази даржава в която живее6 и работи6 не си ли здравно осигурена ,не поемат ли АРТ процедурите :????За6тото и аз ako  ne bqh zdrawno osigorena i ако нямах здравна застраховка(mituelle) 6те6е да ми излезе горе долу толкова ,цените са приблизително еднакви вав вси4ки болници(все пак минестерството на здравеопазването ги определя)
Да гаранция няма никаде :?за сажаление ,трябва дето се вика много ,много ,много касмет и добри условия ,за мен това си бе6е все едно ударих тото( години на жената < 35 год - 1 ви опит -максимум 1 ембрион (по закон))
Дано резултата скоро е на лице даи боже да е живо и здраво(само това се моля )и дано wsi4ki,които 6те правят АРТ и са в процедури , да имате са6тия този касмет ,които аз имах
 :bighug: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
« Последна редакция: Август 22, 2007, 21:53:20 pm от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: КЛИНИКА В БЕЛГИЯ
« Отговор #14 -: Август 29, 2007, 11:36:22 am »
Да и на мен ми дадоха същия саит за клиниката в Гент.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: КЛИНИКА В БЕЛГИЯ
« Отговор #15 -: Септември 08, 2007, 00:18:09 am »
Shakira25, работя и съм осигурена, но моята здравна каса поема много малка част от процедурата (не знам защо). В момента проучвам как стоят нещата с допълнителна здравна осигуровка, но тогава пак ще трябва да се чака, докато влезе в сила.
Ще ти пиша повече на лични.  :)