0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #20 -: Юли 27, 2007, 13:44:16 pm »
Здравей "какичка", благодаря ти за разказа, искрено се радвам че е с добър край и погелавам на всички нас, които чакаме и се лутаме от лекар на лекар и от една опаковка с хапчета на друга да ти разкажем някой ден

благодаря за това че има хора като теб , които да ни вдахнат малко кураж.
Прегледа в клиниката на Щерев ми го отложиха за понеделник 30.07, така че ще ви разкажа като мине
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #21 -: Юли 27, 2007, 13:51:17 pm »
извинете ме за правописните грешки, но на кирилица съм гола вода :oops:
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #22 -: Юли 27, 2007, 16:18:30 pm »
здр. Какичка,аз като ме е страх от снимката,предпочитам да я направя по скоро,да знам че всичко е минало...,обаче чакам вече повече от половин год.,и все не мога да с вредя.цикъла ми идва когато си иска,и трябва да ходя всеки месец, в болницата-когато ми дойде,и да се надявам че има свободен час,дано следващия месец да имам повече късмет.
Благодаря за обяснението,мисля че малко по-малко ме е страх
 8)
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #23 -: Юли 27, 2007, 16:32:02 pm »
Здравейте пак момичета, четох за някакви билки за предизвикване на менструацията и стимулиране на овулацията, които се купували от аптека на Поп богомил и имало голям ефект, някоя от вас пробвала ли е с тях и ако да, какъв ефект е постигнала :help: :help1:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #24 -: Юли 31, 2007, 13:35:33 pm »
ilem ,не се отчайвай-нещата рано или късно ще се подредят.
 Аз също съм с нередовна менстуация.Идвало ми е 1 в годината,а в най-добрия случай - на 3 месеца.Пила съм Дине,пила съм Дуфастон и какво ли не-ефект нулев.Направиха ми лапароскопия за фенестрация на яйчниците и от там нещата потръгнаха.Пъвите няколко месеца и при мен беше нередовен МЦ,но постепенно се нормализира на 36 дни.Забременях 9 месеца след лапарото,за съжаление всичко приключи в 9-та г.с.Осем месеца след аборта отново бях бременна(даже с близнаци),при положение че за тези 8м. ,ми дойде само 2 пъти и то единият с лекарства.Загубих и тази бременност в 20 г.с. обаче.Това не ме отказа да продължа да се боря.Взех да пия билките на д-р Желязков и започна да ми идва на 38 дни.Сега отново съм бременна(преди 2 седмици видях двете чертички)и се надявам този път всичко да е наред!
 С моята история не искам да те стряскам,а да ти вдъхна надежда,че дори с нередовен цикъл,можеш да забременееш.Трябва само да имаш търпение и вяра.Може да си следиш и температурата и да използваш календара -на мен той много ми помогна.
<br />
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #25 -: Юли 31, 2007, 14:43:11 pm »
Здравей z22, благодаря ти, от сърце ти погелавам този път с бебчо всичко да е о.к., толкова се радвам когато разбера че някоя от нас все пак е успяла, пожелавам ти лека бременност и да си наи-щастливата майка, понякога за да се подреди, първо всичко трябва да се обърка нали, вярвам че този път вече се е подредило при теб :-)
моля те кажи ми нещо повече за това даваха ли ти някакви таблетки след лапароскопията и какви, както и за тези билки на доктор Желязков, как се пият и от къде се купуват, извинявай за тъпите може би въпроси, ама ти можеш да разбереш как се чувствам, всеки път в очакване и накрая пак нищо
Предварително ти благодаря
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #26 -: Юли 31, 2007, 14:47:21 pm »
след лапарото нищо не съм пила,чак на 7-мия месец ми правиха 2 стимулации и на втората забременях.Следващата бременност ,както и тази ,забременявам спонтанно.
 Билките ги взимам от самия лекар,дава различни пакети,в зависимост от проблема.Пият се всеки ден.Отделно си пиех Фолиева киселина и вит.Е .
<br />
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #27 -: Юли 31, 2007, 16:46:49 pm »
A можеш ли да ми дадеш някакви негови /на Желязков/ координати, преди да ти правят стимулациите колко време след лапарото ти дойде?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #28 -: Юли 31, 2007, 17:08:55 pm »
не си спонмям вече много добре,но беше след 40-тия ден.
 За Желязков-ще пиша довечера,че сега съм на работа и ги нямам.
<br />
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #29 -: Юли 31, 2007, 17:14:18 pm »
намерих ги с търсачката:
жк Вълчо Иванов, бл. 358, срещу гара Захарна фабрика. Приема всеки работен ден, сутрин 10-12, след обяд 15-17 ч. Тел. 929 07 05 .
<br />
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #30 -: Август 01, 2007, 11:03:25 am »
Благодаря ти , ще се свържа с него и после ще разказвам какво става,
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #31 -: Август 01, 2007, 11:04:54 am »
Как сте с бебо  :D
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #32 -: Август 01, 2007, 14:52:22 pm »
Здравеи мила,искам да ти кажа,че не си сама има много момичета като теб,самата аз имам подобен проблем.Последнят ми цикък беше през април,от скоро съм при д-р Колицова в Шеиново (моля,ако някоя от вас е била при нея нека си ислаже мнението).И така назначи ми хормонални иследваня и после дуфастон,зада предизвикаме цикъла.След това започва ме истинското лечение- снимка и евнтуална стимулация с клостилбегит,самоче предишната ми лекърка ми проеде същото лечение и нищо само дето качих килограми,а спермогтамата е на ред.Сега ми се иска да се консултирам и с генеколог-ендокринолог да видим дали няма и други проблеми,само,че незная къде да отида.Моля ако някоя от вас знае координати на такъв специалист да ми пише ще съм ви много благодарна!!!
 Пожелавам успех на ВСИЧКИ и нека Господ бъде с нас и ни даде сили да продалжим напред!!!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #33 -: Август 01, 2007, 15:16:36 pm »
д-р Владимиров е точно такъв лекар и определено е от много добрите!
<br />
*
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #34 -: Август 01, 2007, 15:20:37 pm »
Здравеи мила,искам да ти кажа,че не си сама има много момичета като теб,самата аз След това започва ме истинското лечение- снимка и евнтуална стимулация с клостилбегит,...а спермогтамата е на ред.

Спермограмата е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да е правена в клиника по стерилитет. Всяка друга спермограма е ненадеждна и стимулацията е неправилен подход.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #35 -: Октомври 17, 2007, 00:32:03 am »
здравейте момичета! Малко късно се включвам , но причинта за липса на цикъл може вообще да не е в половата система , може да е друго .Съжалявам , че ще ви изплаша , но имам позната , кооята 6 години нямаше цикъл и какво ли не и бяха казали та дори и не добре развита полова система , накрая един се сетил та я прати на ядреномaгнитен резонанс на главата и -два тумора!Махнаха ги и тя пиеше бромокриптин. Цикъла дойде веднага и забременя още първия месец, роди здраво дете, оказа се че хипофизната жлеза не и функционира правилно...посъветвайте се и с ендокринолог!Не искам да ви стряскам но е важно да се обърне внимание на време!
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #36 -: Октомври 21, 2007, 23:19:08 pm »
Nandito78, а тази ваша позната през тези 6 години въобще ли нямаше цикъл? Тя на колко е години?
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #37 -: Октомври 22, 2007, 00:38:20 am »
Имала е цикъл , но изведнъж- край и така 6 години!
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #38 -: Октомври 22, 2007, 21:29:33 pm »
Nandito78, сега има ли цикъл вашата приятелка-имам предвид редовен цикъл? тя правила ли е изследване на FSH и LH?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: ЛИПСА НА ЦИКЪЛ - HELP :(
« Отговор #39 -: Октомври 22, 2007, 21:43:10 pm »
значи е имала повишен пролактин и адономи явно-това е честа причина и не е толкова страшно.Този хормон се изследва задължителко,когато се правят хормонални изследвания.
<br />