0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мира

Здравейте-моля всички който искат да си дадат мнение за нашата спермограма.Обем-3 мл.рН-8`3
Сперматозоидна концентрация-47млн/мл
Сперматозоиди с нормокинеза-31%
Спермотозоиди с хипокинеза-6%
Спермотозоиди с акинеза-63%
Левкоцити на поле-1
Аглутинати на поле-5-6
Заключение:Астенозооспермия
Забележка:Подходящ за IVF*ICSI

Спермограмата е правена в град Варна-Майчен дом при д-р Сариев
Моля всички който имат подобен проблем да си дадат мнението дали е възможно забременяване по естествен път.С съпруга ми живеем от 6 години и си нямаме дете.Искам само да споделя че миналата година правих ме Икси във Варна при д-р Александров но за съжаление НЕУСПЕШНО.Моля всички да ми отговорят какво да опитаме че да стане.При мен всичко е Ок.Като говорих с д-р Александров той ми каза че имало шанс да стане по естествен път-но как не ми каза.Решили сме да опитаме всичко каквото трябва и позволява медицината за да си имаме бебе.Благодаря Ви предварително.МНОГО СМЕ ОБЪРКАНИ-ПОМОГНЕ ТЕ НИ
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Искам мнение за нашата спермограма
« Отговор #1 -: Юли 24, 2007, 10:34:22 am »
Мира, успокой се, шанс с тази сперограма имате, стига да няма други пречки. Били ли сте на уролог, пробвали ли сте с добавки да коригирате показателите?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Искам мнение за нашата спермограма
« Отговор #2 -: Юли 24, 2007, 12:36:50 pm »
Консултацията с андролог е задължителна.
Според мен с тези показатели спокойно може да опитате инсеминация.
Нищо не пише за морфологията.
Ще си имате дете. Намерете своя лекар.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Искам мнение за нашата спермограма
« Отговор #3 -: Юли 24, 2007, 16:28:57 pm »
ММда, не са идеално лоши показателите както вече са казали момичетата- уролог, хормони и тогава решавате какво се прави натам. Може да пуснете и имунологични, според мен с тези резултати е възможно нормално забременяване, не зная защо се предприели ИКСИ, ако само на базата натези показатели е препоръчано. Всъщност-  pH-то не добре, може да пуснете и микробилогия.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Мира

ДО mini и всички останали ако искат са се включат
« Отговор #4 -: Юли 25, 2007, 23:07:27 pm »
Извинявай те че ви пиша така но поради технически проблеми.Здравей mini страшно много ни вдъхна доверие и кураж от твоя отговор който получих относно спермограмата на мъжа ми.Моля те от все сърце да бъдеш малко по подробна и да ми пишеш какво според теб трябва да направим.Дай някакъв съвет защото съм много отчаяна от неуспешното Икси.Незнам какво да правим.Благодаря ти предварително
*

    Мира

ДО White относно спермограмата на мъжа ми
« Отговор #5 -: Юли 25, 2007, 23:13:37 pm »
Здравей те.Вие ми дадох те отговор относно спермограмата на мъжа ми моля ви ако бъдете по подробна.Писах те че може да пробваме Инсе -дали найстена имаме шанс със инсеминация с тези показатели.Какво друго бихте ни съветвали.Благодаря ви предварително но от нета научих ме в повече от колкото самата неуспешна процедура Икси
*

    Мира

ДО evro относно отговора на нашата спермограма
« Отговор #6 -: Юли 25, 2007, 23:22:00 pm »
Здравей те.Много Ви моля да ми пишете по подробно за нашата спермограма.Вие ми писах те че може да се подобрят показателите.В интерес найстената -мъжа ми е пил само хапчета Трибестан и то в рамките на 1 месе и половина -на своя глава без никой да ги е преписвал.Да на уролог сме ходили и то при д-р Александров но той не беше толкова винмателен -но затова не искам да коментирам тук.Когато мина Икси процедурата д-р Александров каза ще опитате пак и толкова -никой ДО ТОЗИ МОМЕНТ НЕ НИ Е ИЗПИСАЛ НЕЩО МАКАР И ВИТАМИНИ ДА ПОДОБРИМ ПОКАЗАТЕЛИТЕ НА СПЕРМОГРАМАТА.Съжалявам че толкова объркано пиша но вече нямаме сили със мъжа ми да обясняваме че спермограмата уж е нормални показатели а ние правихме Икси.ОБЪРКАНИ СМЕ.Даржим и на Вашето мнение и съвет с какво може да си помогнем сами.Благодаря ПРЕДВАРИТЕЛНО
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Искам мнение за нашата спермограма
« Отговор #7 -: Юли 26, 2007, 11:10:55 am »
Мира, при нас положението е следното: След консултация с уролог, ендокринолог и хормонални изследвания се установи фипофункция на тестесите и диагноза Олигоастенозооспермия + терато с мн. ниска морфология 3,5% по Крюгер. Лечението ни бе:
Лечение: 3 месеца - Трибестан, Герикапс, вит. Е, Сексинорм, Фолиева киселина, Л-карнитин, Агапурин, Сержинор, бърканицата с мед, много любов, повече секс и СПИРАНЕ НА ЦИГАРИТЕ.

от Олигоастенозооспермия + Терато  - минахме на Астенозооспермия
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9261.0 тук съм описала какво точно сме правили.

Желая Ви успех!
Не се паникьосвайте, а търсете причини и лекар на когото да се доберите.


Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Искам мнение за нашата спермограма
« Отговор #8 -: Юли 27, 2007, 11:33:39 am »
Адашче (Мира), не съм спец по спермограми. Просто такива са наблюденията ми от дългото четене.
Задай си въпросите на Мели в нейната тема или на ЛС.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9096.0
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Искам мнение за нашата спермограма
« Отговор #9 -: Юли 27, 2007, 16:58:20 pm »
Здравей, Мира!
Аз съм ти отговорила- първо посетете надежден уролог-андролог, ако си от София- това е д-р Кацаров, ако ти е по-близко Пловдив- д-р Дечев /за други градове не мога да препоръчам/.
Освен това пуснете изследвания на хормоните при мъжа ти- погледни в Дневника ми кои точно сме изследвали при Ник, че да не пропусна аз нещо.
Ако се наложи след това ще подсказваме още.
Късмет и дано ви изненада хубава новина в хода на изследванията.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Искам мнение за нашата спермограма
« Отговор #10 -: Юли 28, 2007, 11:25:28 am »
ЗДравей и от мен!
не знам защо сте правили ИКСИ...как сте стигнали до това решение?
И аз мисля, че резултатите от спермограмата не са чак пък за ИСКИ или поне не е само това едниственото решение.
само с трибестан и то при прием само за 1 мсеце нещата няма да се подобрят. Трябва да се назначат цял набор от лекарства - антиоксиданти, хомеопатични и каквото въобще е нужно. Потърси мели за консултация да си каже тя мнението.
*
Re: Искам мнение за нашата спермограма
« Отговор #11 -: Юли 29, 2007, 01:23:54 am »
ЗДРАВЕЙТЕ.КАКВО ИСКАТЕ ДА КАЖЕТЕ КАТО МИ ПИШЕТЕ ЗАЩО ИКСИ.АМИ ТАКА МИ КАЗАХА ЧЕ ПО НОРМАЛЕН НАЧИН И ТЕ НЕ ЗНАЕТ ЗАЩО НЕ СТАВА.ПРИ МЕН ВСИЧКО Е ОК.НЯМАМ НИТО ЕДИН АБОРТ-ЦВЕТНА СНИМКА Е СУПЕРБЕЗ ПРОБЛЕМ.МОЛЯ ВИПИШЕТЕ МИ АКО ЗНАЕТЕ НЕЩО ЗА ЛЕЧЕНИЕ
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Искам мнение за нашата спермограма
« Отговор #12 -: Юли 29, 2007, 11:18:20 am »
diksa или Мира, при астенозоо обикновено се иксира, щом се е стиганлодо АРТ.
Повече от сигурна съм че има какво още да се изследвате, но не аз съм човека дето да ти каже какво.
Принципно с тази спермограма може да правите инсета.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
повярвай те
« Отговор #13 -: Юли 29, 2007, 11:37:18 am »
Здравей те повярвайте ми че преди да направим Икси процедурата сме направили всички изследвания.Точно повода беше за да правим Икси-проблемна спермограма.По тези д-р Сариев ни каза -но и написа в спермограмата най-отдолу-ПОДХОДЯЩ ДА ИКСИ И ИНВИТРО.След това ние отидохме при д-р Александров гр.Варна и той се очуди защо не става по естествен начин-направихме си всички изследвания но вече бяхме решили за ИКСИ.ТОВА Е.ИМАМ ВЪПРОС-ОТ КАКВО СЪДИТЕ ЧЕ НИЕ СМЕ ЗА ИНСЕ.?И ДО КОЛКО ПЪТИ БИ БИЛО ВЪЗМОЖНО ЧЕ ДА СЕ ПОЛУЧИ.БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО
Re: повярвай те
« Отговор #14 -: Юли 29, 2007, 12:17:26 pm »
И ДО КОЛКО ПЪТИ БИ БИЛО ВЪЗМОЖНО ЧЕ ДА СЕ ПОЛУЧИ.
Това никой няма да може да ти каже !
При едни става от първия път, при
други при Н-тия.
« Последна редакция: Юли 29, 2007, 12:19:17 pm от BLACK_ROSE »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Искам мнение за нашата спермограма
« Отговор #15 -: Юли 29, 2007, 12:43:56 pm »
diksa, аз подкрепям това твърдение за инсе:

Цитат
под 5 млн след обработка - нема смисъл от инсеминация
между 5 и 10 млн. след обработка - може да се опита, шансът е малък
над 10 млн след обработка - има добър шанс
над 15 млн след обработка - има много добър шанс, който не се повишава значително от това, дали имаш 15, 181 20 или 30 млн.

Иначе инсеминации можеш да правиш колкото си щеш, но дали си струва?!

Аз обаче пак ти обръщам внимание на това, че едва ли сте огледали всичко от всички страни.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Искам мнение за нашата спермограма
« Отговор #16 -: Август 04, 2007, 15:02:47 pm »
Здравей, не знам, може да ти звучи безотговорно, че се чудим защо точно икси при тези резултати. Дано лекарите не са прибързали и да ви пращат директно за икси, това имам предвид.
И другите момичета това ти пишат, дали всичко е огледано.
Успех ти желая и се консултирайте пак със специалист.