0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

Ovylaciata
« -: Август 30, 2005, 22:50:07 pm »
Vqrno li e che ovylaciqta moje da nastypi i vednaga
sled prikly4ivane na cikyla/t.e sled spirane
na kyrveneto/?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Ovylaciata
« Отговор #1 -: Август 30, 2005, 22:52:14 pm »
Да.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Ovylaciata
« Отговор #2 -: Септември 10, 2005, 18:35:43 pm »
Мели, а на какво се дължат тези "аномалии", нали принципът е14 дни от първия ден на цикъла, а 6 примерно е далече от тази златна среда.
Изводът май е правете секс и любов, защото бебета идват с любов, по всяко време на ментруалния цикъл.

Моя приятелка се кълне, че е забременяла на 26 ден от 28 й цикъл. Как става тая хватна, не ми е ясно.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Ovylaciata
« Отговор #3 -: Септември 10, 2005, 18:50:47 pm »
Лейди, ми виж сега - за нормален се счита цикъл с продължителност от 21 до 31 дена. Представи си кървене 7 дни, овулация, 14 дни лутеална фаза и сме готови. Няма аномалия, всичко си е законно.  :)

Изобщо тези норми са средностатистически и са повече с дидактична цел - да се изучи цикъла. Но всяка жена е различна, както и всеки цикъл при една и съща жена може да е различен. Може да има ановулаторни цикли, може да има цикли с повече от 1 овулации и така.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу