0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Въпросче за "Парлодел"
« -: Юли 19, 2007, 15:37:08 pm »
 :?моля ако някой знае дали е нормално да се пие Парлодел постоянно в продължение на 3 месеца нека сподели,защото моята докторка препоръча да не го спирам докато забременея !?!
Re: Въпросче за "Парлодел"
« Отговор #1 -: Юли 19, 2007, 15:39:15 pm »
Нормално е, че дори и за по-дълъг период.
Аз съм на бромокриптин вече седми месец.

lb2f
*
Re: Въпросче за "Парлодел"
« Отговор #2 -: Юли 19, 2007, 15:43:13 pm »
как ти понася че тоя Парлодел е много скъп апък аналогичен каква ти е дозата
*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: Въпросче за "Парлодел"
« Отговор #3 -: Юли 19, 2007, 15:45:41 pm »
Напълно нормално. Като през това време си прави изследване на пролактина,примерно веднъж месечно, за да видиш дали влиза в границите или дозата трябва да се увеличи или намали.
Re: Въпросче за "Парлодел"
« Отговор #4 -: Юли 19, 2007, 15:46:57 pm »
Не бива да сменяш лекарството и дозата без консултация с доктор!
Иначе наистина са аналогични препаратите.
На мен ми понася добре бромокриптина, но повечето момичета имат проблеми с него.
Парлодела принципно се приема по-добре.
Можеш все пак да попиташ докторката и да опиташ с бромокриптин.

lb2f
*
Re: Въпросче за "Парлодел"
« Отговор #5 -: Юли 19, 2007, 15:49:21 pm »
Пий го както са ти го изписали. Не го спирай на свой глава. Дозата е индивидуална за всеки, но на мен 1 опаковка ми стига за 1 месец. Най-добре си говори с док за заместител, обаче парлодела е по изчистен от бромокриптина, затова е по-скъп.
*
Re: Въпросче за "Парлодел"
« Отговор #6 -: Юли 19, 2007, 15:53:41 pm »
не бях мислила да го сменям на своя глава ,но не са ми пускали изледване от 2 месеца просто не било нужно толкова често иди ги разбери тия доктори?!
*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: Въпросче за "Парлодел"
« Отговор #7 -: Юли 19, 2007, 19:21:55 pm »
Когато ми го предписа д-р Стаменов ми каза след 10 дни от първия прием да си направя ново изследване, за да проверим дали пролактина се повлиява. И разбира се ако се наложи докторът ти променя дозата. Малко неправилно съм се изразила.
Един месец след това той отново поиска да го изследваме и така докато си влезе в норма.
*
Re: Въпросче за "Парлодел"
« Отговор #8 -: Юли 20, 2007, 18:05:24 pm »
На мен в началото ми го иzследваха по често. После почнах само 2 пъти в годината да ходя на лекар. Пих бромокриптин 6 години, сега съм на достинекс. В никакъв случай не спирай парлодела от веднъж. Тогава пролактинът Ще се вдигне много. Спира се само по схема.