0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    gesiges1

На кого да вярвам...
« -: Август 30, 2005, 14:44:44 pm »
На 25 си правих  нови хормонални изследвания и се оказа,че пролактина ми е 941 при реф. до петстотин и нещо(не са в мен изследванията).Вчера ги повторих в друга лаборатория и се оказа,че пролактина ми е 295,5 при реф.до 619.На кого да вярвам?
*
На кого да вярвам...
« Отговор #1 -: Август 30, 2005, 14:49:06 pm »
Пролактина е много чувствителен и се влияе от много неща - безсъние, притеснение, движение, храна и т.н. Направи си още едни изсл. като предната вечер не ядеш по-късно от 8ч. и не ядеш месо, трябва да е нещо леко.Минимум 8часа сън и никакъв кекс вечерта :lol: Това е по препоръка на д-р Мели т.е не съм го измислила аз :lol: Пробвай пак.
Късмет :lol:
*
На кого да вярвам...
« Отговор #2 -: Август 30, 2005, 14:49:49 pm »
А между двете изследвания пила ли си някакви хапчета за намаляване нивото на пролактина?

И в допълнение на Айви да кажа, че при вземане на кръв за изследването, трябва да си напълно спокойна, починала и да не са ти докосвани гърдите поне няколко часа преди това  (не помня точно колко)

Четох някъде, че някой си доктор, нарочно опипвал пациентките си по гърдите и после ги изпращал за пролактин - и той разбира се завишен. Така че е много важно при какви условия си правила изследването, както каза Айви

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    gesiges1

На кого да вярвам...
« Отговор #3 -: Август 30, 2005, 15:56:31 pm »
Не не съм пила никакви хапчета.И при двете изследвания спазих правилото да не се докосват гърдите,без обилна вечеря.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
На кого да вярвам...
« Отговор #4 -: Август 30, 2005, 15:59:27 pm »
Направи трето изследване.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
На кого да вярвам...
« Отговор #5 -: Август 30, 2005, 16:32:42 pm »
Не е толкова странно, че има разлика в резултата. Пролактина много "играе"
*
На кого да вярвам...
« Отговор #6 -: Август 31, 2005, 15:39:40 pm »
Извинявам се за лекото отклонение от темата, но искам да задам един въпрос: Колко време след приключване на Парлодел за сваляне нивата на пролактина, може да се направи ново изследване на този хормон?

Благодаря ви....  :)
На кого да вярвам...
« Отговор #7 -: Септември 02, 2005, 07:54:43 am »
Миличка, не знам защо са ти спряли Парлодела, той не се спира така изведнъж, освен това по всяко време можеш да изследваш Пролактин, питай мен поне. Изследвала съм го през седмица!
*

    adriana_79

на кого до вярвам
« Отговор #8 -: Октомври 03, 2005, 11:03:15 am »
mari_pz приятно ще ми е да си поговорим