0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица 16 - 22.07.2007 г.
« Отговор #20 -: Юли 17, 2007, 13:24:17 pm »
Фуси, нашето няма да седи на одеало, познавам си стоката.
а наоколо насекоми, кърлежи, както спомена Касси - имам неприятни спомени от тия гадини, пръст, а момчето лапа яростно всичко...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Новата седмица 16 - 22.07.2007 г.
« Отговор #21 -: Юли 17, 2007, 13:24:50 pm »
Ох че съм тъпааааа, винаги съм си мислела че ние си имаме Лозана :oops:
Ахъм, и детето така щеше да научиш, нали :) Да си призная, аз и толкова не знаех...

Ох, аз искам в Родопите ... да претърся боровинковите храсти ...
На гости при роднините, значи :)

Лек път и безметежни (и безкърлежни) летни преживявания на всички пътешественици. На останалите - успешно справяне с жегите.

Абе имам аз един въпрос към родителите на мушмороци малко над 1г... Случвало ли ви се е такова чудо и как се справихте -нашето човече беше сладко, кротко и слънчево докато навърши годинка, след което бързо се транформира в неудържимо диване. Вече почти ходи сам, ама ако не вървим в избраната от него посока, ако не пипаме пластмасови лъжички парка, ако не може да ходим при угарките от цигари, ако някоя врата у нас упорито не ще да се отвори, се почва едно тръшкане, хвърляне по пода и упорито блъскане на главата или пък се мята по гръб с разперени ръце и тропащи крачета, и сигурно ни чуват чак летовниците на морето. Аз знам теоретично, че влизаме в "ужасните две" и трябва да го насърчавам, когато се държи добре и да го игнорирам, когато се тръшка. Ама той се тръшка или е в перманентно лошо настроение понякога с часове, особено вечер като е много уморен, а не се сеща да заспи :? Идеи? Или само ние сме така?
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Новата седмица 16 - 22.07.2007 г.
« Отговор #22 -: Юли 17, 2007, 13:30:38 pm »
Леле, Мармотче, много неприятно! Опитай се да му отвличаш вниманието, трамваи, коли, самолети - при нас много минават! Лошо е, че се тръшка, много неприятен навик, не всички го правят и преминава, но си е гадно! А за съпротива към съня - едногодишните са жертва и на нея!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата седмица 16 - 22.07.2007 г.
« Отговор #23 -: Юли 17, 2007, 13:36:52 pm »
мармот, при нас е абсолютно същото - в момента, когато не е неговото, се започва един артистично-истеричен рев, даже няколко пъти се тръшка на пода по очи - прийом на по-големичките деца. устните се свиват на обратна дъга, очите се стискат здраво и едно отчаяно ридание, направо смях те напушва... един-два пъти го отказахме като започнахме да му се смеем и той се учуди, па спря. но като цяло, засега нямам идеи, освен да игнорирам. така съм чувала и от други родители.

п.с. мамка му, изгореха ми тиквичките, дето щех да замразявам...
« Последна редакция: Юли 17, 2007, 13:38:34 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Новата седмица 16 - 22.07.2007 г.
« Отговор #24 -: Юли 17, 2007, 13:39:47 pm »
Чесно да ви кажа, оставям го да се тръшка / рядко го прави - слава богу и обикновенно като не се е наспал/ и след малко мирясва! Лошото е, че ако започнеш да им обръщаш внимание проблема като че ли се задълбочава! още повече се тръшкат! Трябва да разберат, че няма да е тяхното!
Матей - 1.04.2006 г
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Новата седмица 16 - 22.07.2007 г.
« Отговор #25 -: Юли 17, 2007, 13:41:02 pm »
п.с. мамка му, изгореха ми тиквичките, дето щех да замразявам...

Я, кажи как ги правиш? Не знаех, че пържени тиквички могат да се замразат във фризера? Хм, добра идея. Само дето пърженето в тая жега ме вбесява. Аз замразявам печени и необелени чушки, ама тиквички не съм. Сори за спама, девойки.  :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Новата седмица 16 - 22.07.2007 г.
« Отговор #26 -: Юли 17, 2007, 13:42:10 pm »
Мармотче, добре дошла в моята група. Ние сме така от едно известно време. Има собствено мнение за нещата и просто е много трудно да го накараш да си го промени. Даже вчера ми спретна ужасен номер - бяхме в магазина и го возихме на тези пазарските колички, кара кара той и като тръгнахме да си ходим, като ревна, като ляга по пода, тръшка се, дърпа се и аз просто го оставих на земята. Мина малко време и той си стана и тръгна. Като гледам немкините как ги възпитават - не им се карат, не ги дърпат, просто ги оставят да се потръшкат и после го хващат за ръката и тръгват. Пробвай поне веднъж-два пъти така и може и да му мине този период.
Джамка, купи му един басейн, пълни го с топла вода и го дръж там известно време. Моя така го лекувам. Сега като го научих така и не иска да излиза от басейна.  
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Новата седмица 16 - 22.07.2007 г.
« Отговор #27 -: Юли 17, 2007, 13:46:29 pm »
... беше сладко, кротко и слънчево докато навърши годинка, след което бързо се транформира в неудържимо диване

Леле, плашиш ме 8O. Аз, значи, сега живот си живея с тая риба кротушка. Близко детенце е на годинка вече, майка му стана 40 кила от изразително пеене на песни, придружено с танци и прочие изтощителни занимания... И няма насищане това малкото, вечно е с нещастно изражение и протегната искаща ръка. 

Това с басейна е супер идея, направо ги омаломощава водата :D
Re: Новата седмица 16 - 22.07.2007 г.
« Отговор #28 -: Юли 17, 2007, 14:06:02 pm »
Джам, сори за тиквичките  :?

Благодаря ви за бързите отговори, поне ме успокоява, че явно е нормално състояние. И мене ме напушва смях, като го гледам каква ми е артистична натура, ще пробвам да игнорирам тези епизоди. Макар че то не винаги може сърце майчино да изтрае - снощи баща му отиде да го приспива и нарочно не му обръщал внимание на лошото настроение, а нашият се дере, та блока кънти. И след 15 мин така не издържах, гушнах го, поуспокои се, после още една серия рев и заспа от изтощение. Хубаво пише по книгите, ама е много трудно да намериш правилния баланс на практика.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Новата седмица 16 - 22.07.2007 г.
« Отговор #29 -: Юли 17, 2007, 14:44:37 pm »
За заспиването те разбирам прекрасно!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Новата седмица 16 - 22.07.2007 г.
« Отговор #30 -: Юли 17, 2007, 14:59:01 pm »
Весело изкарване на всички пътешественици и летовници!

Аз мислех, че с възрастта се оправят нещата с приспиването, а като ви слушам...
*
Re: Новата седмица 16 - 22.07.2007 г.
« Отговор #31 -: Юли 17, 2007, 15:36:09 pm »
Джаме и аз мислех, че ше пълзи извън одеалото, обаче явно тревата много го боцка и наистина не мърда от там, сякъш има електрически ток по края :lol:. Пробвай го в парка - тури го на тревата за половин минута и ще видиш реакцията. А като го събуя бос и се опитам да го накарам да стъпи на окосена ливада - жесток цирк е. Вдига си единия крак като щъркел и почва да крещи  :lol: :lol:
В очакване ....
Re: Новата седмица 16 - 22.07.2007 г.
« Отговор #32 -: Юли 17, 2007, 16:34:16 pm »
Абсолютно - Матейката много обича да ходи по трева, но сега е суха и го боцка през сандалите и той спира посредата на тревната площ и започва да се оглежда за спасителната Мама!
Матей - 1.04.2006 г
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Новата седмица 16 - 22.07.2007 г.
« Отговор #33 -: Юли 17, 2007, 16:40:50 pm »
Мили момичета, днес моята малка Анджела навършва 6 месеца и искам да ви почерпя- макар виртуално, но от сърце  :D



Да ви попитам кога започнахте да слагате бебчетата в столче за хранене и кога седнали? Чудя се дали да не я слагам на полу-седнало положение в столчето и така да се храним вече?
*
Re: Новата седмица 16 - 22.07.2007 г.
« Отговор #34 -: Юли 17, 2007, 16:54:26 pm »
Да е здрава, усмихната и послушна малката Анджела! :D

И аз искам да питам за сядането - ние сме на 4 и 1/2 месеца, от 10тина дни започнаха опити да се изправя ( в смисъл от легнало в седнало положение). Естествено не може, много се ядосва, ръмжи и все едно прави лицеви опори...
Да й помагам ли да се изправи? Да повдигна ли гърба на количката да я подпира? Или сме малки?...
Re: Новата седмица 16 - 22.07.2007 г.
« Отговор #35 -: Юли 17, 2007, 17:29:10 pm »
Зверче, можеш да повдигнеш количката на 30 градуса, но не повече! Има деца, които много бързат и се научават до 6-тия месец да седят! Твоето явно е от тези!
Пиера, слагай я вече да седи - отначало помалко 2-3 мин, постепенно увеличавай, ще отнеме поне месец! Можеш да изправиш облегалката на количката на 45 градуса! В столче за хранене можеш да слагаш, ако има падащо положение!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Новата седмица 16 - 22.07.2007 г.
« Отговор #36 -: Юли 17, 2007, 17:38:53 pm »
Пиера, да ти е жива и здрава и благодарим за хубавата почерпка
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Новата седмица 16 - 22.07.2007 г.
« Отговор #37 -: Юли 17, 2007, 17:41:52 pm »
все едно прави лицеви опори...

Оф, коремни преси имах предвид.... :lol: Аз нали съм скарана със спорта :lol:
Re: Новата седмица 16 - 22.07.2007 г.
« Отговор #38 -: Юли 17, 2007, 18:02:06 pm »
Разбрах те! :lol:

Забравих поздравите - да е жива и здрава малката сладурка!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Новата седмица 16 - 22.07.2007 г.
« Отговор #39 -: Юли 17, 2007, 18:52:39 pm »
Честито полугодие на малката Анджела  :D!
Да расте zдрава и zасмяна и да не ядосва много мама!