0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

пасъветвайте ме
« -: Август 29, 2005, 12:24:24 pm »
Моля ви посъветвайте ме кои от изследванията се правят с вземане на кръв и има ли значение в кой ден?в момента нямам време да отида да попитам лекаря и ще съм ви благодарна да ми помогнене.
Имунологични изследвания;
Анти-нуклеарни антитела;
Анти-кардиолипин IgG;
Анти-кардиолипин IgM;
Aнти-beta2GP-I - IgG;
Aнти-beta2GP-I - IgМ;
Rheuma factor;
IgG;
IgA;
IgM;
C3 – комплемент;
C4 – комплемент;
C – реактивен протеин;
Анти протромбин;
токсоплазмоза;
Тиреотропен хормон (TSH);
Анти-тиреоглобулин антитела (TAT);
Анти-микрозомални антитела (MAT);[/b]
*
пасъветвайте ме
« Отговор #1 -: Август 29, 2005, 17:01:03 pm »
Точица, пиши на д-р Конова - eikonova@abv.bg
Тя е много любезна и добричка и ще ти обясни.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
пасъветвайте ме
« Отговор #2 -: Август 29, 2005, 19:46:48 pm »
Точица, аз като гледам всичките изброени  от тебе са серологични изледвания /с взимане на кръв/ . Доколкото съм запозната, но това действително ще каже най-добре др Конова, няма значение деня - поне за 50 % от тях съм сигурна. Така, както си ги изброила, това са имунологични изследвания и доколкото ми е известно антителата не се влият от деня на месечния ти цикъл, или ги има, или ги няма.
Я сподели кой доктор ти назначи този списък и за БГ ли става въпрос изобщо?
*

    Anonymous

пасъветвайте ме
« Отговор #3 -: Август 30, 2005, 09:33:39 am »
ами никой не ми ги е назначил аз ги извадих някъде от зачатие и рещих че ще ги правя  :D искам да разбера причината за мъртвия зародиш и да сведа повторна грешка до минимум.
*
пасъветвайте ме
« Отговор #4 -: Август 30, 2005, 11:07:29 am »
Чакай малко ако това не са повтарящи се мисед аборти т.е само веднъж ти се е случило мисля, че няма смисъл да се притесняваш толкова. Ако е за първи път не се шашкай това се случва на всяка 3та жена т.е не е нещо ненормално. Е, ти си знаеш най-добре, но по принцип тява се случва при некачествен ген. материал.
*
пасъветвайте ме
« Отговор #5 -: Август 30, 2005, 11:19:22 am »
Извинявам се за тъпия въпрос , но този некачествен генетичен материал може ли да стане качествен или  с две думи може ли да се избегне причината за тези дефекти?
*
пасъветвайте ме
« Отговор #6 -: Август 30, 2005, 11:27:10 am »
Не, просто се случва или оплодената яйцеклетка да е некачествена или въпросния сперматозоид. Това не значи, че като цяло има проблем при някой от вас. Просто се случва често и природата просто не позволява да се случат по-лоши неща като да се роди дете със сериозни увреждания например.Ако прочетеш ще видиш, че на половината от момичетата това се е случвало включително и на мен.
Затова ти казвам да не се притесняваш толкова.Притеснително е ако се повтори
*
пасъветвайте ме
« Отговор #7 -: Август 30, 2005, 11:39:28 am »
Ами аз се притеснямам именно заради това, че вече се случи два пъти.
*
пасъветвайте ме
« Отговор #8 -: Август 30, 2005, 11:43:38 am »
Еееее, не бъди толкова черногледа :(  Лошото е че дори да си направиш всички тези изследвания и да се натъпчеш с всякакви лекарства и препарати никой не може да ти даде гаранция, че няма да се случи пак.
Така, че гледай напред и не се притенявай толкова много.Всичко ще бъде наред! Ше видиш :wink:
пасъветвайте ме
« Отговор #9 -: Август 30, 2005, 11:51:34 am »
Права си обаче ще е тъпо ако си пропуснал елементарно изследване и то да е причината.защото доктора не се е сетил да те накара да го направиш.
*
пасъветвайте ме
« Отговор #10 -: Август 30, 2005, 11:56:26 am »
Разбирам те просто ти казвам да не се вманиачваш :lol: Направи си изследвания щом искаш това ти го решаваш :lol:
*
пасъветвайте ме
« Отговор #11 -: Август 30, 2005, 12:31:12 pm »
Точице, тези изследвания струват около 100-тина лева (антитела и генетичните за протромбин) като добавим и генетичните за кариотип стават общо 150 лв. Ако ти се е случило 2 пъти нищо не ти пречи да си ги направиш единствено за свое успокоение, макар че най-честата причина за тези аборти е случайна. Искам да допълня Айвито, че дори и яйцеклетката и сперматозоида да са идеални, пак е възможно ембриончето да не е с добро качество и да няма потенциала да продължи напред и да резултира в жизнеспособна бременност.
Дано следващия път всичко е нормално и завърши с раждане на здраво, умно и сладко бебешоче.  :D
пасъветвайте ме
« Отговор #12 -: Август 30, 2005, 13:10:34 pm »
благодаря ви оттоворите  :D