0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Инсеминация-къде?
« -: Август 29, 2005, 11:38:15 am »
Здравейте, момичета! Ето, че отново имам нужда от вашите мнения. Предстои ми следващия месец вътрематочна инсеминация. Пишете ми къде според вас е най-добре да я направим? След процедурата какви лекарства по принцип трябва да ми назначат? Преди няколко месеца имах една автоинсеминация, правена в Майчин дом, тогава ми казаха, че трябва да пия само Дуфастон. Каква е разликата между двата вида инсеминация? Предварително ви благодаря за съветите!!!


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Инсеминация-къде?
« Отговор #1 -: Септември 01, 2005, 12:53:17 pm »
Здравийте! Нека, която е минала тази процедура ми пише какви са впечатленията й и съответно постигнатите резултати ако има такива! Благодаря Ви и очаквам отговори!


*
Инсеминация-къде?
« Отговор #2 -: Септември 01, 2005, 13:46:31 pm »
Аз съм правила два пъти вътрематочна инсеминация. Първият път ми предписаха Утрогестан вагинално и Дуфастон до деня на прегледа, вторият път пак Утрогестан и Прегнил 1500 Е по схема. Процедурата не е нищо особено, не е болезнена и трае съвсем кратко. После може да има болки /но не такива, че да не можеш да изтраеш/ 2-3 часа и това е. Къде да я направиш - не смея да ти препоръчам място, нали знаеш всичко е относително, изискванията са твърде различни - прочети назад по темите и ще откриеш доста информация за центровете, където се прави такъв вид инсеминация.
За автоинсеминацията в МД знам, че е цервикална, от която няма кой знае каква полза, при вътрематочната инсеминация шансът за успех е по-голям.
Успех и приятен ден!
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Инсеминация-къде?
« Отговор #3 -: Септември 01, 2005, 15:12:24 pm »
Благодаря ти, Грейс! Продължаваш ли с опитите? Ако да- ти желая много късмет и стискам палци всичко да е о.к. !!!


*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Инсеминация-къде?
« Отговор #4 -: Септември 01, 2005, 15:31:29 pm »
Аз бих ти препоръчала при д-р Щерев, д-р Владимиров или д-р Стаменов. Мисля, че и трите центъра са добри в асистираните технологии.
За предпочитане е инсеминацията да се прави вътрематочна, за да има по-големи шансове.
Обикновено назначават само утрогестан в по-големи дози.
Аз съм се ориентирала към д-р Владимиров и септември мисля да правя.
Обаче се чудя дали да не пробвам естествен цикъл без стимулация, понеже имам овулация.
*
Инсеминация-къде?
« Отговор #5 -: Септември 01, 2005, 15:35:56 pm »
Мила киара, по отношение на производа на материала инсеминацията бива автоинсеминация и хетероинсеминация - първата е с материал от съпруга, а втората с донорски материал, по отношение на мястото на депозиране на материала бива вътрематочна, влагалищна или интрафалопиева (не знам дали се правя някъде). За място, където да направиш мога единствено да те посъветвам това да е в специализиран център по стерилитет или ин витро център, където екипите знаят какво правят - материала се обработва по специална технология, чрез което се пречиства и обогатява - така е сигурно, че няма да има опасни ситуации - инфекция или алергичен шок, а и вероятността за забременяване е по-голяма. Прочети назад по темите и тук и в клуба в dir.bg има доста теми на тема вътрематочна инсеминация - всяко момиче е доволно от различна клиника.
*
Инсеминация-къде?
« Отговор #6 -: Септември 01, 2005, 15:38:34 pm »
Киара, сега чакам резултат от втората. Да, мисля да продължа.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Инсеминация-къде?
« Отговор #7 -: Септември 01, 2005, 16:05:50 pm »
Лали, Сугнус и Грейс,  много ви благодаря! Днес ми е първи ден от цикъла, в който ще правим инсето, затова така усилено се интересувам от всички ваши мнения. Мисля, че от всички мнения и препоръки, които изчетох бих се спряла на д-р Стаменов или д-р Владимиров, остава ми малко още време да помисля, все пак това е важно решение. На съпругът ми му предстои утре спермограма да прави при д-р Тачева, та затова се чудя не е ли хубаво да направим инсето при д-р Владимиров, защото ако не греша те работят заедно? От друга страна аз съм писала по-рано, че почти 1 година посещавам д-р Коларов и ще се съобразя също и с неговото мнение, което е по-скоро за д-р Стаменов. Ох, много е трудно благодаря ви за подкрепата и много ще се радвам ако при всички нещата се оправят, и все пак нов месец, нов късмет!!! Ще ви пиша какво е станало и ще чакам добри новини от вас!


*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Инсеминация-къде?
« Отговор #8 -: Септември 02, 2005, 09:25:07 am »
Киара, имай в предвид, че първият преглед в месеца на инсето се прави 2-4 ден от цикъла. Ако си решила да го правиш при д-р Владимиров, трябва да отидеш вече за прегледа. Да, те работят заедно с Тачева, тя е ембриолога на центъра. За другите доктори незнам кога правят първият преглед.
След инсето слагам Утрогестан вагинално и чакам.
Успех!

Инсеминация-къде?
« Отговор #9 -: Септември 02, 2005, 13:31:44 pm »
Киара, той Коларов препоръчва Стаменов, нали са колеги в Майчин дом, ако не се лъжа Стаменов все още ходи и там? То и Владимиров май е техен кадър, но си работи в собствената клиника сега.

Мисля, че няма да сбъркаш, където и да избереш.

Желая ви много успех и късмет :D
Благодаря ти, Бени!







Инсеминация-къде?
« Отговор #10 -: Септември 02, 2005, 16:01:30 pm »
Само да ви кажа, че д-р Стаменов си е направил собствена клиника, която се помещава на последния етаж в клиника Малинов на бул. Гоце Делчев. Не зная кой номер обаче, не зная и телефони.
Ембриолози там са Еми Николова и Стефка Величкова.
Инсеминация-къде?
« Отговор #11 -: Септември 02, 2005, 17:48:21 pm »
Цитат на: Momiche
Само да ви кажа, че д-р Стаменов си е направил собствена клиника, която се помещава на последния етаж в клиника Малинов на бул. Гоце Делчев. Не зная кой номер обаче, не зная и телефони.
Ембриолози там са Еми Николова и Стефка Величкова.


Така е  :D  Само дето не е на последния, а на 4-тия етаж.
Виж това: http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1335