0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #40 -: Юли 13, 2007, 21:42:26 pm »
dsd аз ти писах и на лични.При добър прогестерон и нормална лигавица все пак моето мнение е , че трябва още една консултация за прием на хормони, все пак те объркват цикъла по някакъв начин.Освен това момичета моля ви понеже и аз не съм наясно обяснете каква е разликата между утрогестан и дуфастон.Моят Док например е твърд привърженик на дуфастон.П двата са прогестеронови препарати, но явно с нещо се различават.Dsd защо не попиташ и в рубриката на Даскалов, тъй като Стаменов май е в отпуска и не отговаря.
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #41 -: Юли 16, 2007, 16:33:52 pm »
Момичета, благодаря ви за дискусията. Определено много ми помогнаха вашите коментари, някои от тях ме окуражиха, други ми обьрнаха внимание да си имам едно наум. В крайна сметка реших да опитам този месец с Утрогестан с надеждата, че може и да помогне щом лекаря е преценил, дано само не навреди. Ще видим какво ще излезе накрая - само ако не е  ylinfant...  :lol:  Успех! :goodluck:
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #42 -: Юли 16, 2007, 16:53:42 pm »
Мисля, че избора ти е повече от правилен за лекаря. Справка - Пипи и Ле. След прием на утрогестан и двете забременяха бързо. И при двете всичко в норма по принцип но не ставаше. Успех.
на мен ми беше сравнително нисък прогестерона - 15. и лигавицата не ми беше нещо наред, беше много високо, ама то явно е от прогестерона.
иначе е вярно, че забременях първия месец, през който започнах да взимам утрогестан. но също така през предните 4 години не попаднах на лекар, който да открие, че ми е нисък прогестерона...

*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #43 -: Юли 22, 2007, 10:45:11 am »
Момичета здравейте! Бих искала да попитам (особено тези които са употребявали Утрогестан) дали е възможно БТ да се повлиява/повишава от лекарството? Предполагам, че да - тъй като все пак е прогестеронов препарат а и лекаря ми каза, че е възможно увеличаване дължината на цикъла... но все пак искам да се допитам до ващия опит. Благодаря.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #44 -: Юли 22, 2007, 10:55:58 am »
При прием на прогестеронов препарат, БТ се повишава, моят цикъл си идва на време дори и по време на приема.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #45 -: Юли 22, 2007, 13:36:53 pm »
Вярвам от сърце и душа, че не е винивен прогестероновия препарат.По принцип/ако не греша нещо/ около седем дена след започване на приема трябва да ти дойде цикъл, ако естествено няма нещо много по хубажо.Много стискам палци.
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #46 -: Юли 23, 2007, 10:04:12 am »
По принцип/ако не греша нещо/ около седем дена след започване на приема трябва да ти дойде цикъл, ако естествено няма нещо много по хубажо.Много стискам палци.
грешиш, не 7 дена, а около 2 седмици.
иначе аз за температурата не знам, щото не съм си я мерила :)
но ти желая късмет :)

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #47 -: Юли 23, 2007, 10:56:21 am »
Да приемем че "идеалния" цикъл е 28 дни, ову на 14-я, на 21-я утрогестан, то ако няма бременност би трябвало на 28-я ден да си прокървиш, така че kolean не грешиш. :)
« Последна редакция: Юли 23, 2007, 10:58:34 am от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #48 -: Юли 23, 2007, 11:13:06 am »
Благодаря ви момичета! Изненадата предстои...дано да е приятна.. :D Моят цикъл не е от "идеалните"  :) максимум 26 дни. Днес ми е 26-ти ден от Ц. и  последен ден (10-ти)на Утрогестана, взимам го от 17-ти ден. Проблемът е, че нямам никакви по-специални симптоми освен съвсем леко чуствителни гърди (като чуствителността се засилва малко вечерта) и тази БТ, в която ми е надеждата... :D Скорошен успех и на всички вас в целта, която преследвате! Стискам палци!
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #49 -: Юли 23, 2007, 11:16:50 am »
Да приемем че "идеалния" цикъл е 28 дни, ову на 14-я, на 21-я утрогестан, то ако няма бременност би трябвало на 28-я ден да си прокървиш, така че kolean не грешиш. :)
на мен ми предписаха утрогестана да почвам да го приемам в деня след овулацията. мислех, че всички така го взимат...

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #50 -: Юли 23, 2007, 11:18:10 am »
и на мен,  :wink:
но при мен това се случва в деня на пункцията :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #51 -: Юли 26, 2007, 11:39:07 am »
Момичета, колко най-много е възможно да ми закъснее Ц. след употреба на Утрогестан?. Вече ми закъснява 3-ти ден, а нямам никакви симптоми за бременност. От вчера ми се появи съвсем леко бледо кафяво, почти незабележимо зацапване примесено с нещо като прозрачна белтъкообразна слуз.  Обикновено като ми трьгне Ц. ми идва до няколко часа, но за сега още го няма, да не говорим за вече втория отрицателен тест... :( Като гледам как и БТ ми почва да пада явно е на път  и всичко е от Утрогестана...Тази неизвестност почва да ме изнервя...то е ясно - в краен случай кръвен тест.. :(
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #52 -: Юли 26, 2007, 11:40:59 am »
Ако не си бременна /което НЕ ти пожелавам/, до ден-два ще ти дойде вероятно.

малииии ква съм  :oops: Извинявам се!
« Последна редакция: Юли 26, 2007, 15:10:49 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #53 -: Юли 26, 2007, 14:02:34 pm »
евро, защо й пожелаваш да не е бременна??? 8O
ако ти закъснява 3-ти ден, би трябвало да отчете теста, нооо... винаги има надежда :)
Късмет!!!

*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #54 -: Юли 26, 2007, 15:00:52 pm »
дсд,вече съм на линия и ще ти пиша на лични.По принцип когато се консултира с нас ти казах , че утрогестана, ще ти разбърка по някакъв начин хормоните и нещата няма да са като обичайните.Затова и ти писах, че трябва добре да си помислиш.Но сега стискам палци като луда и се моля за теб да ти е разбъркал хормоните в твоя полза, т.е. чакам най-хубавата вест от теб.Не бързай с кръвен тест.Изчакай нормалното закъснение, за да ти е по леко , ако нещата не са добри.Успех
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #55 -: Юли 26, 2007, 16:14:07 pm »
Благодаря ви момичета. evro, не се притеснявай, то беше ясно че е грешка на езика. :)..И аз така си мислех, че ако има нещо е време теста да го отчете, ама не... :( ..явно е от утрогестана.. :( Единствената ми надежда която остана е в липсващия Ц. и БТ, която все пак още е над 37. Но всичко ще се изясни тези дни..ще изчакам до понеделник пък после ще видим...Успех!:goodluck:
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #56 -: Юли 26, 2007, 17:48:17 pm »
дсд , бъди непоправим оптимист.Лекарството при всички положения увеличава ЛТ, БТ може да падне преди преполагаемата дата на цикъла и при бременност.При твоя къс цикъл вярвам , че закъснението ,което не е малко не е от лекарството :lol: :goodluck: :lol: :lol:
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #57 -: Юли 27, 2007, 10:44:46 am »
Момичета, аз бях до тук и този месец... :(..Явно бяхте прави - 14 дни след началото на приема на Утрогестан, ако няма бременност Ц. идва...и аз за съжаление го доказах.. :(... Стискам ви палци! Благодаря ви за съпричастността. :bighug:
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #58 -: Юли 27, 2007, 11:02:48 am »
Няма отказване, другия месец ще стане и без утрогестан. Само спокойствие и силна храна, ок. :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Утрогестан - профилактично
« Отговор #59 -: Юли 27, 2007, 11:37:49 am »
не се разстройвай, ще стане!
дай си малко почивка от мисли един месец, а другия месец док ще си дойде и ще направите план за действие.
а може и да не правите, ако тази "почивка" ви донесе приятна изненада :wink:
Късмет!